КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 369/6883/18

Провадження №2/369/2797/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.06.2018 м. Київ

Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Усатов Д.Д.,при секретарі Ярмак О.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про повернення грошових коштів наданих в позику,

ВСТАНОВИВ:

12.06.2018 року позивач звернувся до Києво-Святошинського районного суду Київської області з позовною заявою до ОСОБА_2 про повернення грошових коштів наданих в позику, в якій просить визнати своє право на отримання від громадянина ОСОБА_2 грошових коштів в сумі 10000 доларів США, які він надав відповідачу 07 серпня 2014 року строком на один рік в позику та примусити громадянина ОСОБА_2 виконати свої зобов'язання по поверненню боргу шляхом передання позивачу цих грошових коштів та стягнути судові витрати.

Разом з позовною заявою позивач подав заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно відповідача, мотивуючи заяву тим, що неприйняття заходів по забезпеченню позову у вигляді арешту призведе до утруднення або неможливість виконання рішення суду в майбутньому. В заяві про забезпечення позову просив накласти арешт на частину майна Товариства з обмеженою відповідальністю Телерадіокомпанія Академія , ідентифікаційний код 31168228, місцезнаходження: АДРЕСА_1, в розмірі 120000,00 ( сто двадцять тисяч гривень 00 копійок) та Товариства з обмеженою відповідальністю Інформаційне агентство ПРАВДАТУТ , ідентифікаційний код 39235296, місцезнаходження: АДРЕСА_1, в сумі 151733,96 (сто п'ятдесят одна тисяча сімсот тридцять три гривні 96 копійок). воъ вимоги мотивує тим, що

Дослідивши матеріали справи та встановивши обставини, з яких позивач просить вжити заходи забезпечення позову, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні заяви позивача, з огляду на наступне.

Відповідно до ч.2 ст.149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача.

В порядку ст.150 ЦПК України , видами забезпечення позову, зокрема може бути накладення арешту на майно, частина 3 цієї ж статті передбачає, що види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Забезпечення позову є цивільно-процесуальним заходом, що вживається судом та направлений на захист матеріально-правових інтересів позивача, що гарантують реальне виконання судового рішення. Він застосовується лише до позовів про визнання і про присудження.

Положеннями п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 № 9 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді про забезпечення позову , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді про забезпечення позову позови майнового характеру дозволяється забезпечувати шляхом накладення арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього абов інших осіб.

Позивачем не надано письмових доказів про право власності на майно, на яке заявник просить накласти арешт на підставі яких документів здійснюється право власності.Не надано також чіткого переліку майна, на яке необхідно накласти арешт.

Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами, однак в матеріалах справи відсутня інформація про майновий стан відповідача та грошова оцінка майна відповідача, що унеможливлює вирішити питання співмірності вимог.

Матеріали поданої заяви не містять жодних доказів з приводу вчинення відповідачем будь-яких дій, направлених на відчуження свого нерухомого майна, хоча виходячи з розписки від 07.08.2014 року відповідачу було відомо про наявність боргу, але будь-яких дій з приводу відчуження майна він не здійснював по теперішній час, тому суд на підставі вищевикладеного приходить до висновку про відмову у задоволенні заяви про забезпечення позову.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.

Особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову, оскільки існує ризик спричинення їм збитків у разі якщо сам позов або пов'язані з матеріально-правовими обмеженнями заходи з його забезпечення виявляться необґрунтованими.

Відповідно до ст.154 ЦПК України суд може вимагати від особи, яка звернулась з заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову /зустрічне забезпечення/. Зустрічне забезпечення застосовується тільки у випадку забезпечення позову, оскільки суд відмовляє позивачу у забезпеченні позову, то не вирішується і питання внесення на депозит суду зустрічного забезпечення/розмір якого не повинен перевищувати розміру ціни позову/.

На підставі викладеного, суд вважає, що заява представника позивача є необгрунтованою та не підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 149 , 150-153 , 258-260 , 353 ЦПК України ,Постановою Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про повернення грошових коштів наданих в позику - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Києво-Святошинський районний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня отримання копії цієї ухвали.

Суддя Д.Д.Усатов

Зареєстровано 27.06.2018
Оприлюднено 27.06.2018
Дата набрання законної сили 12.06.2018

Судовий реєстр по справі 369/6883/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 20.02.2020 Києво-Святошинський районний суд Київської області Цивільне
Ухвала від 09.09.2019 Києво-Святошинський районний суд Київської області Цивільне
Ухвала від 21.02.2019 Києво-Святошинський районний суд Київської області Цивільне
Ухвала від 13.06.2018 Києво-Святошинський районний суд Київської області Цивільне
Ухвала від 12.06.2018 Києво-Святошинський районний суд Київської області Цивільне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону