ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/1749/18
Полтавський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Чеснокової А.О., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області до Пологівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" Новосанжарської районної ради Полтавської області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,-
В С Т А Н О В И В:
24 травня 2018 року Головне управління ДСНС України в Полтавській області звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Пологівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" Новосанжарської районної ради Полтавської області, в якому з урахуванням заяви про уточнення предмета позову від 14 червня 2018 року просить про:
застосування заходів реагування у сфері державного нагляду у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі навчально-виховного комплексу за адресою: Полтавська область, Новосанжарський район, с. Пологи, вул. Тараса Шевченка, 1а, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки;
встановлення відповідачу такого порядку і способу виконання судового рішення: заборонити користуватися за призначенням будівлеб навчально-виховного комплексу за адресою: Полтавська область, Новосанжарський район, с. Пологи, вул. Тараса Шевченка, 1а та відключити її від електропостачання.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на результати позапланової перевірки Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" з питань дотримання законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, за результатами якої встановлено низку порушень, які за твердженням контролюючого органу, створюють загрозу життю і здоров'ю людей, що є підставою для застосування заходів реагування у сфері державного нагляду у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі навчально-виховного комплексу за адресою: Полтавська область, Новосанжарський район, с. Пологи, вул. Тараса Шевченка, 1а, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 29 травня 2018 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи.
14 червня 2018 року до суду надійшли додаткові письмові пояснення позивача, у якій Головне управління ДСНС України в Полтавській області повідомило про надходження від Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" інформації про вчинення відповідачем заходів, спрямованих на усунення порушень, визначених актом позапланової перевірки від 24 квітня 2018 року № 29, а також наголошено на тому, що з аналізу отриманої контролюючим інформації не вбачається повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки /а.с. 43-47/.
Відповідач правом на подання письмового відзиву на позов не скористався.
Учасники справи в судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись завчасно та належним чином.
Згідно з частиною дев'ятою статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Зважаючи на відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею 205 Кодексу адміністративного судочинства України, а також відсутність потреби заслухати свідка або експерта, суд 26 червня 2018 року перейшов до розгляду справи у порядку письмового провадження.
24 квітня 2018 року Головним управлінням ДСНС України на підставі наказу від 02 квітня 2018 року № 115 "Про проведення позапланових перевірок суб'єктів господарювання, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, утворених ними негосподарюючих суб'єктів щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту" проведено позапланову перевірку Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад".
За результатами перевірки складено акт від 24 квітня 2018 року № 29 (далі за текстом - ОСОБА_1) в якому відображено такі факти недотримання вимог пожежної безпеки відповідачем:
1) дерев'яні конструкції горищних приміщень Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" не оброблено вогнезахисним розчином (пункт 2.5 глава 2 розділ ІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30 грудня 2014 року № 1417, та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697 (далі за текстом - ППБУ).
2) будівлю навчально-виховного комплексу не захищено від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (пункт 1.21 глава 1 розділ IV ППБУ).
3) приміщення Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" не обладнано системою автоматичної сигналізації відповідно до ДБН В.25-56:2014 "Інженерне обладнання будинків та споруд. Системи протипожежного захисту" (пункт 1.2 глава 1 розділ V ППБУ; пункт 7.3 таблиці Al додатку А (обов'язкового) ДБН В.2.5-56-2014 "Системи протипожежного захисту"),
4) директор Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" не пройшов навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 444 (пункт 16 глави 2 розділ ІІ ППБУ).
5) Пологівський НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" не забезпечено запасом води для цілей пожежогасіння (пункт 2.1 глава 2 розділ V ППБУ).
6) у комп'ютерному класі грати на вікнах не виконано розсувними, під час перебування в цих приміщеннях дітей грати мають бути відкриті (пункт 2.16 глава 2 розділ ІІ ППБУ).
7) допущено замкнення евакуаційних дверей виходу з школи на ключ а не на внутрішній запор при знаходженні в приміщенні НВК людей (пункт 2.27 глава 2 розділ ІІ ППБУ).
8) евакуаційний вихід з школи не забезпечено евакуаційним освітленням відповідно до вимог ДБН В.1.1-7-2002 "Пожежна безпека об'єктів будівництва", ДБН В.2.5-23-2010 "Проектування електрообладнання об'єктів цивільного призначення" (пункт 2.32 глава 2 розділ ІІ ППБУ).
9) приміщення НВК не забезпечено необхідною кількістю вогнегасників (пункт 3.8 глава 3 розділ V ППБУ, розділ VI п. 5 "Правила експлуатації та типові норми належності вогнегасників", затверджених наказом МВС України від 15 січня 2018 року № 25, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 23 лютого 2018 року за № 225/31677).
10) не розміщено наявні вогнегасники згідно вимог та не зазначено їх місце знаходження вказівними знаками згідно ДСТУ (п.3.16 глава 3 розділ V ППБУ).
12) наявним вогнегасникам не проведено технічне обслуговування (пункт 3.17 глава З розділ V ППБУ).
13) в приміщеннях Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" відсутні відповідні знаки безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 "Протипожежний захист, знаки безпеки" (пункт 8 глава 2 розділ ІІ ППБУ).
14) будівля Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" не забезпечена адресним вказівником, встановленим на фасаді будівлі з освітленням в темний час доби (пункт 2.22 глава 2 розділ ІІ ППБУ).
24 квітня 2018 року директору Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" ОСОБА_2 особисто під підпис вручено ОСОБА_1 та припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки від 24 квітня 2018 року № 29 /а.с. 26-31/. Зауважень та заперечень щодо проведеної перевірки та складеного ОСОБА_1 директором Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" не висловлено.
Факт встановлення зазначених вище порушень зумовив звернення позивача до адміністративного суду з даним позовом.
Перевіряючи наявність законних підстав, що є передумовою для проведення заходу державного нагляду, суд встановив наступні обставини.
Відповідно до рішення з окремих питань протоколу № 11 засідання Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року ДСНС доручено проведення позапланових перевірок на об'єктах з масовим перебуванням людей (у торгівельно-розважальних закладах), віднесених до класів наслідків СС-2 та СС-3 (відповідальності) будівель або споруд, а також у закладах освіти, лікувально-профілактичних закладах /а.с. 14/.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року № 1104 "Про затвердження Переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", на ДСНС України та її територіальні органи не поширюються обмеження щодо здійснення державного нагляду (контролю) стосовно закладів загальної середньої освіти.
ДСНС України на виконання вказаного доручення Кабінету Міністрів України 29 березня 2018 року винесено наказ (з основної діяльності) № 202 "Про здійснення позапланових перевірок", який оприлюднено на офіційному веб-порталі ДСНС України, відповідно до якого Головним управлінням ДСНС України в областях та м. Києві доручено організувати у квітні - червні 2018 року проведення позапланових перевірок стану техногенної і пожежної безпеки у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.
Відтак перевірка Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" здійснена за наявності правових підстав.
Надаючи оцінку результатам проведеної перевірки на предмет правомірності заявлених перед судом вимог, суд виходить з наступних міркувань.
Відповідно до частини другої статті 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Згідно з частиною другою статті 70 Кодексу цивільного захисту України повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
Зважаючи на наведені положення нормативно-правових актів, орган, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, у разі виявлення факту недотримання вимог пожежної безпеки на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходів (перевірок), має право звернутися до суду із позовом про застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення експлуатації будівель, споруд.
Відповідно до пунктів 25 та 26 частини першої статті 2 Кодексу цивільного захисту України пожежа - це небезпечна подія, яка за своїми наслідками становить загрозу життю або здоров'ю населення. Складовою частиною такого небезпечного явища, як пожежа є небезпечні чинники для життя і здоров'я людини, які характеризуються фізичною, хімічною, біологічною чи іншою дією (впливом), перевищенням нормативних показників і створюють безпосередню загрозу життю та здоров'ю людей. Недотримання вимог пожежної безпеки відповідачем створює передумови для виникнення пожежі, яка несе загрозу життю та здоров'ю людей.
Згідно з пунктами 1, 2 Правил пожежної безпеки ці Правила встановлюють загальні вимоги з пожежної безпеки до будівель, споруд різного призначення та прилеглих до них територій, іншого нерухомого майна, обладнання, устаткування, що експлуатуються, будівельних майданчиків, а також під час проведення робіт з будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення будівель та споруд та є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що під час перевірки будівлі Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" за адресою: Полтавська область, Новосанжарський район, с. Пологи, вул. Тараса Шевченка, 1а посадовими особами позивача виявлено такі порушення та потенційні негативні наслідки:
1) дерев'яні конструкції горищних приміщень Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" не оброблено вогнезахисним розчином (пункт 2.5 глава 2 розділ ІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30 грудня 2014 року № 1417, та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697 (далі за текстом - ППБУ).
2) будівлю навчально-виховного комплексу не захищено від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (пункт 1.21 глава 1 розділ IV ППБУ).
3) приміщення Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" не обладнано системою автоматичної сигналізації відповідно до ДБН В.25-56:2014 "Інженерне обладнання будинків та споруд. Системи протипожежного захисту" (пункт 1.2 глава 1 розділ V ППБУ; пункт 7.3 таблиці Al додатку А (обов'язкового) ДБН В.2.5-56-2014 "Системи протипожежного захисту"),
4) директор Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" не пройшов навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 444 (пункт 16 глави 2 розділ ІІ ППБУ).
5) Пологівський НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" не забезпечено запасом води для цілей пожежогасіння (пункт 2.1 глава 2 розділ V ППБУ).
6) у комп'ютерному класі грати на вікнах не виконано розсувними, під час перебування в цих приміщеннях дітей грати мають бути відкриті (пункт 2.16 глава 2 розділ ІІ ППБУ).
7) допущено замкнення евакуаційних дверей виходу з школи на ключ а не на внутрішній запор при знаходженні в приміщенні НВК людей (пункт 2.27 глава 2 розділ ІІ ППБУ).
8) евакуаційний вихід з школи не забезпечено евакуаційним освітленням відповідно до вимог ДБН В.1.1-7-2002 "Пожежна безпека об'єктів будівництва", ДБН В.2.5-23-2010 "Проектування електрообладнання об'єктів цивільного призначення" (пункт 2.32 глава 2 розділ ІІ ППБУ).
9) приміщення НВК не забезпечено необхідною кількістю вогнегасників (пункт 3.8 глава 3 розділ V ППБУ, розділ VI п. 5 "Правила експлуатації та типові норми належності вогнегасників", затверджених наказом МВС України від 15 січня 2018 року № 25, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 23 лютого 2018 року за № 225/31677).
10) не розміщено наявні вогнегасники згідно вимог та не зазначено їх місце знаходження вказівними знаками згідно ДСТУ (п.3.16 глава 3 розділ V ППБУ).
12) наявним вогнегасникам не проведено технічне обслуговування (пункт 3.17 глава З розділ V ППБУ).
13) в приміщеннях Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" відсутні відповідні знаки безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 "Протипожежний захист, знаки безпеки" (пункт 8 глава 2 розділ ІІ ППБУ).
14) будівля Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" не забезпечена адресним вказівником, встановленим на фасаді будівлі з освітленням в темний час доби (пункт 2.22 глава 2 розділ ІІ ППБУ).
На підставі виявлених порушень провідним інспектором Новосанжарського РС Цвєтковим Р.М. констатовано недодержання позивачем вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної, що у свою чергу створює загрозу життю та здоров'ю людей.
На переконання позивача: відсутність вогнезахисного обробляння дерев'яних будівельних конструкцій зумовлює підвищення пожежного навантаження будівлі та швидке розповсюдження пожежі по всій її площі; відсутність установки захисту будівлі від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів призведе до виникнення пожежі внаслідок прямого попадання блискавки або вторинних її проявів; відсутність автоматичної пожежної сигналізації призведе до несвоєчасного виявлення пожежі і як наслідок до невжиття невідкладних заходів по її гасінню та евакуації людей; відсутність навчання керівника з питань пожежної безпеки не дає змоги останньому опанувати знання щодо особливостей роботи систем протипожежного захисту, застосування засобів пожежогасіння, дій під час пожежі тощо та застосувати їх у разі необхідності для швидкого реагування на пожежу на початковій стадії її розвитку; відсутність пожежних резервуарів з запасом води для цілей пожежогасіння призведе до неможливості оперативного гасіння пожежі; наявність глухих ґрат в комп'ютерному класі значно ускладнить або унеможливить евакуацію людей з вказаного приміщення; замкнення евакуаційних дверей на ключ, а не на внутрішні запори значно ускладнить або унеможливить безпечну евакуацію людей з будівлі; відсутність евакуаційного освітлення евакуаційних виходів за відсутності природного або штучного електричного освітлення призведе до паніки, травмування та несвоєчасної евакуації людей з будівлі; незабезпеченість будівлі необхідною кількістю вогнегасників, відсутність їх технічного обслуговування, неналежне їх розміщення та не зазначення місць їх розміщення, призведуть до неможливості гасіння пожежі на початковій стадії її розвитку; відсутність знаків безпеки у відповідності до вимог ДСТУ ISO 6309:2007 "Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір" призведе до неможливості отримання інформації про розміщення засобів оповіщення про пожежу, шляхів евакуації, засобів пожежогасіння та зумовить несвоєчасність оповіщення про виникнення пожежі, евакуації людей, які не приймають участь у гасінні пожежі, вжиття заходів щодо гасіння пожежі; відсутність на будівлі адресного вказівника, що освітлюється у темний час доби, призведе до несвоєчасного прибуття аварійно-рятувальних підрозділів для гасіння пожежі. Вищевказані порушення у своїй сукупності становлять загрозу виникнення пожежі та призведуть до швидкого її розвитку, неможливості проведення своєчасної і безпечної евакуації людей. Відповідно зазначені особи будуть піддаватися дії небезпечних чинників пожежі, таких як: токсичні продукти горіння, знижена концентрація кисню, відкрите полум'я, висока температура, дим, вибухи, руйнування будівельних конструкцій, паніка, що створюють безпосередню загрозу життю та здоров'ю людей.
За викладених обставин суд погоджується з доводами позивача про те, що недотримання відповідачем вимог законодавства у сфері пожежної безпеки щодо експлуатації будівлі Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" за адресою: Полтавська область, Новосанжарський район, с. Пологи, вул. Тараса Шевченка, 1а створює загрозу життю та здоров'ю людей.
В матеріалах справи наявна інформація Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" про вчинені ним заходи з метою усунення виявлених в ході проведення перевірки порушень, проте її аналіз не свідчить про повне усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки відповідачем /а.с. 53-76/.
Таким чином відповідачем не надано достовірних, достатніх, допустимих та належних доказів на підтвердження виконання вимог припису про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту від 24 квітня 2018 року № 29.
З огляду на викладені обставини, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, зважаючи на можливість створення загрози життю та/або здоров'ю людей, з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей, суд дійшов висновку про необхідність застосування до Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" (вул. Тараса Шевченка, 1а, с. Пологи, Новосанжарський район, Полтавська область, 39320 код ЄДРПОУ 41054089) заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" за адресою: вул. Тараса Шевченка, 1а, с. Пологи, Новосанжарський район, Полтавська область, 39320 до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, у зв'язку з чим адміністративний позов підлягає задоволенню.
Крім того суд вважає за необхідне встановити відповідачу порядок і спосіб виконання судового рішення у формі заборони використання за призначенням будівлі Пологівського НВК "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" за адресою: вул. Тараса Шевченка, 1а, с. Пологи, Новосанжарський район, Полтавська область, 39320 та відключити її від електропостачання до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.
Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Отже підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області (вул. М. Бірюзова, 26/1, м. Полтава, Полтавська область, 36000, код ЄДРПОУ 38610079) до Пологівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" Новосанжарської районної ради Полтавської області (вул. Тараса Шевченка, 1-А, с. Пологи, Новосанжарський район, Полтавська область, 39320, код ЄДРПОУ 41054089) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду задовольнити.
Застосувати до Пологівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" Новосанжарської районної ради Полтавської області (вул. Тараса Шевченка, 1-А, с. Пологи, Новосанжарський район, Полтавська область, 39320, код ЄДРПОУ 41054089) заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі Пологівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" за адресою: Полтавська область, Новосанжарський район, с. Пологи, вул. Тараса Шевченка, 1а, - до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.
Встановити порядок і спосіб виконання судового рішення: заборонити Пологівському навчально-виховному комплексу "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" Новосанжарської районної ради Полтавської області (вул. Тараса Шевченка, 1-А, с. Пологи, Новосанжарський район, Полтавська область, 39320, код ЄДРПОУ 41054089) користуватися за призначенням будівлею Пологівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад" Новосанжарської районної ради Полтавської області за адресою: вул. Тараса Шевченка, 1а, с. Пологи, Новосанжарський район, Полтавська область, 39320, та відключити її від електропостачання - до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення з урахуванням положень п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення складений 26 червня 2018 року.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2018 |
Оприлюднено | 28.06.2018 |
Номер документу | 74978023 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
А.О. Чеснокова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні