Провадження №1-кс/760/8517/18
Справа 760/16167/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 червня 2018 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , за участюслідчого ОСОБА_3 , розглянувши усудовому засіданнів залісуду вм.Києві клопотанняслідчого зОВС ВРКПСУ ФРГоловного управлінняДФС у Київськійобласті ОСОБА_3 ,яке погодженез прокуроромвідділу наглядуза додержаннямзаконів органамифіскальної службипрокуратури Київськоїобласті ОСОБА_4 про проведенняобшуку врамках кримінальногопровадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32017110080000012 від 11.09.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212 КК України, -
в с т а н о в и в:
до слідчого судді Солом`янського районного суду міста Києва надійшло клопотання слідчого за погодженням із прокурором про надання дозволу на проведення обшуку за фактичною адресою проживання ОСОБА_5 , а саме АДРЕСА_1 , відомості про право власності відсутні, метою вилучення речей та документів за період 01.01.2012 року по 31.12.2015 року.
Дане клопотання обґрунтовано тим, що Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32017110080000012 від 11.09.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212 КК України.
Як вбачається із матеріалів клопотання, що протягом 2012-2014 років службові особи ТОВ «Проксімус» (код ЄДРПОУ 31355139) з метою мінімізації сплати податку на додану вартість відображали у складі податкового кредиту з ПДВ операції з придбання ТМЦ (робіт, послуг) від ризикових суб`єктів господарювання, а саме: ТОВ «Інком Строй», ТОВ «Лікс Груп», ТОВ «Лейтер Плюс», ТОВ «Строй Кепітал Груп», що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах.
Вказані порушення описані в акті перевірки №63/26-15-14-02-03/31355139 від 24.02.2017 року «Про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Проксімус» (код ЄДРПОУ 31355139) з питань дотримання вимог податкового законодавства України за період з 01.10.2012 по 31.12.2014 років проведеною працівниками ГУ ДФС у м. Києві.
Згідно матеріалівкримінального провадження,у період2012-2014років ТОВ «ІнкомСтрой»,ТОВ «ЛіксГруп»,ТОВ «ЛейтерПлюс»,ТОВ «СтройКепітал Груп»надавали вадресу ТОВ«Проксімус» послуги з тестуваннята верифікаціїкоду програмногозабезпечення,віддалене тестуванняроботи ПЗ,збирання SMSSendera,оптимізації ПЗ,дистанційного обслуговуванняпрограмного забезпеченнябазових станцій,збирання обладнанняПК таін.
Встановлено, що відповідно до реєстру податкових накладних ТОВ «Інком Строй», ТОВ «Лікс Груп», ТОВ «Лейтер Плюс», ТОВ «Строй Кепітал Груп» придбаває наступні товари та послуги: продукти харчування, побутову техніку, автошини та запчастини.
Таким чином, має місце невідповідність номенклатури придбаних та реалізованих товарів, послуг вищевказаними підприємствами, що свідчить про безтоварність проведених операцій.
А також у вищевказаних підприємств засновник директор та головний бухгалтер в одній особі, основні засоби, складські приміщення, виробничі потужності відсутні.
Крім того, встановлено що ТОВ «Інком Строй», ТОВ «Лікс Груп», ТОВ «Лейтер Плюс», ТОВ «Строй Кепітал Груп» чи їх службові особи відсутні за юридичними адресами, відповідно до складених протоколів огляду.
Враховуючи вищевикладене,невстановлені слідствомособи,використовуючи реквізитипідприємств зознаками фіктивності ТОВ«Інком Строй»,ТОВ «ЛіксГруп»,ТОВ «ЛейтерПлюс»,ТОВ «СтройКепітал Груп», здійснювали маніпулювання податковою звітністю для надання фіктивного, незаконно - сформованого податкового кредиту для третіх осіб, у тому числі ТОВ «Проксімус»
А тому є підстави вважати, що ТОВ «Інком Строй», ТОВ «Лікс Груп», ТОВ «Лейтер Плюс», ТОВ «Строй Кепітал Груп» не постачали ТМЦ та не надавали будь-яких послуг ТОВ «Проксімус», а лише склали первинні документи, а саме договори, податкові, накладні, акти виконаних робіт та інші документи про нібито поставлені ТМЦ та надані послуги з метою сприянні в ухиленні від сплати службовими особами ТОВ «Проксімус».
Так, службові особи ТОВ «Проксімус» знаючи, що вищевказані ФСПД не поставляли ТМЦ та не надавали будь-яких послуг чи робіт незаконно включили собі в податковий кредит суми від нібито отриманих ТМЦ, робіт чи послуг від вказаних підприємств, після чого відобразили вказані суми в деклараціях з ПДВ, які в подальшому подали до податкового органу.
Наявність у ТОВ «Проксімус» та пов`язаних підприємствах штату різних професій дає органу досудового розслідування підстави вважати, що роботи були виконані власними силами без залучення підрядних організацій.
Встановлено, що керівником ТОВ «Проксімус» є ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає: АДРЕСА_1 )
15.07.2016 керівнику ТОВ «Проксімус» ОСОБА_5 оголошено ухали про тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у володінні ТОВ «Проксімус» та пов`язані з проведеними господарськими операціями з ТОВ «Інком Строй», ТОВ «Лікс Груп», ТОВ «Лейтер Плюс», ТОВ «Строй Кепітал Груп». На виконання ухвали суду представники ТОВ «Проксімус» частково надали документи про проведених господарських операціях з ТОВ «Лейтер Плюс».
Проведеним оглядом баз даних ДФС України встановлено, що службові особи ТОВ «Проксімус» в податкових деклараціях з ПДВ відобразили суму проведення господарських операцій з ТОВ «Лейтер Плюс» на суму 1529581 грн., ТОВ «Лікс Груп» - 680594 грн., ТОВ «Інком Строй» - 675967 грн., ТОВ «Строй Кепітал Груп» - 80614 грн.
Проведеним оглядом вилучених документів встановлено, на виконання ухвали суду надано документи по проведених господарських операціях з ТОВ «Лейтер Плюс» на суму ПДВ 523310 грн.
Ухвала слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів набирає законної сили з моменту її оголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб і підлягає виконанню.
27.04.2018 проведено обшук за місцем здійснення господарської діяльності ТОВ «Проксімус», а саме: м. Київ, вул. Успішна, 34, за результатами якого не виявлено документів ТОВ «Проксімус» по проведених господарських операціях з ТОВ «Лейтер Плюс».
З метою спростування факту отримання службовими особами ТОВ «Проксімус» ТМЦ, робіт чи послуг від ТОВ «Інком Строй», ТОВ «Лікс Груп», ТОВ «Лейтер Плюс», ТОВ «Строй Кепітал Груп» виникла необхідність у відшуканні та вилученні первинних документів та інших документів, які свідчать про проведені взаєморозрахунки.
Вищевикладене дає підстави вважати, що місце проживанням керівника ТОВ «Проксімус» ОСОБА_5 зберігаються оригінали первинних бухгалтерських документів ТОВ «Проксімус», пов`язаних із проведеними фінансово-господарських операцій з ТОВ «Інком Строй», ТОВ «Лікс Груп», ТОВ «Лейтер Плюс», ТОВ «Строй Кепітал Груп».
Згідно Інформаційної довідки Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно відомості про право власності за адресою: АДРЕСА_1 , відсутні.
Враховуючи викладене і приймаючи те, що проведення обшуку необхідно з метою відшукання предметів та документів, які мають значення для проведення досудового розслідування, оскільки наявні достатні підстави вважати, що вони знаходяться за фактичною адресою проживання ОСОБА_5 , а саме АДРЕСА_1 , відомості про право власності відсутні, добровільно не будуть видані та у подальшому можуть бути знищені, слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку за зазначеною адресою.
Слідчий просив клопотання задовольнити, проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів.
Суд визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки слідчим було доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.
Згідно ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
В ч. 5 ст. 234 КПК України зазначено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
З Витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32017110080000012 від 11.09.2017 року вбачається, що органом досудового розслідування є Слідче управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів Київській області, слідчими: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , прокурорами: ОСОБА_4 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 .
Повноваження слідчих здійснювати досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні підтверджується належними доказами.
Метою обшуку, визначеною в ч. 1 ст. 234 КПК України, є виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Слідчий суддя вважає обґрунтованими вимоги про проведення обшуку за фактичною адресою проживання ОСОБА_5 , а саме АДРЕСА_1 , відомості про право власності відсутні, з метою відшукання і вилучення речей та документів, які необхядні для встановлення фактичних обставин у кримінальному провадженні.
Слідчим були доведені достатні підстави вважати, що ці речі та документи знаходяться за вищевказаною в клопотанні адресою.
Також, слідчий просив надати дозвіл на проведення обшуку з метою знаходження комп`ютерна техніка, інших матеріальних об`єктів, грошових коштів, та інших речей, тобто з метою знаходження нових доказів, що є недопустимим. Вимоги є неконкретними в цій частині, а тому в цій частині клопотання потрібно відмовити.
Враховуючи викладене, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст. 233, 234, 235, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в:
клопотання задовольнити частково.
Надати слідчим СУ ФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_13 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , слідчим слідчої групи, та особам які будуть діяти виключно за дорученням (постановою) слідчого, прокурора дозвіл на проведення обшуку за фактичною адресою проживання ОСОБА_5 , а саме АДРЕСА_1 , відомості про право власності відсутні, метою вилучення речей та документів за період 01.01.2012 року по 31.12.2015 року ТОВ «Проксімус» (код ЄДРПОУ 31355139), щодо проведених з ТОВ «Лікс Груп» (код ЄДРПОУ 39284846), ТОВ «Строй Кепітал Груп» (код ЄДРПОУ 39234753), ТОВ«Інком Строй» (код ЄДРПОУ 38824525), ТОВ «Лейтер Плюс» (код ЄДРПОУ 39006869) фінансово-господарських операцій, а саме: реєстри отриманих та виданих податкових накладних; відомості бухгалтерського обліку по відображенню проведених операцій; платіжні доручення; виписки по рахункам; договора з додатками та додатковими угодами; специфікації; рахунки-фактури; товарні накладні; податкові накладні; видаткові накладні; акти прийому-передачі товарів (робіт, послуг); товарно-транспортні накладні; довіреності відвантаження та отримання товарів; книги (реєстри) придбання та реалізації товарів (робіт, послуг); книги (реєстри) реєстрації доручень; книги (реєстри) складського обліку; векселі та документи щодо їх руху; акти звірок придбаних (реалізованих) товарів, отриманих (наданих) робіт, послуг; акти звірок взаєморозрахунків; листування щодо виконання умов договорів, тощо; журнали обліку в`їзду та виїзду автотранспортних засобів; документи, які визначають вартість товару, документи контролю за доставкою товару, чорнові бухгалтерські записи, інші електронні носії інформації, відомості про осіб які приймали вантаж та передавали вантаж, виконували роботи обслуговування контролерів, печатки вказаних та інших СГД з ознаками «ризикових», а також чорнові записи, аркуші з відбитками печаток, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій.
В іншій частині клопотання відмовити.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 74994942 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Сенін В. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні