Справа № 750/11509/17 Провадження № 22-ц/795/659/2018Головуючий у I інстанції - Карапута Л. В. Доповідач - Бечко Є. М. Категорія - цивільна
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 червня 2018 року м. Чернігів
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:
головуючого-судді: Бечка Є.М.,
суддів: Євстафіїва О.К., Шарапової О.Л.,
секретарі: Герасименко Ю.О., Кривопиша Я.О.,
за участю: ОСОБА_1, його представника ОСОБА_2,
представників відповідача ОСОБА_3, ОСОБА_4
позивач: ОСОБА_1
відповідач: Садівниче товариство Заріччя
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження апеляційну скаргу Садівничого неприбуткового товариства Заріччя на рішення Деснянського районного суду м.Чернігова від 19 березня 2018 року, ухвалене в складі судді Карапути Л.В. у справі за позовом ОСОБА_1 до Садівничого неприбуткового товариства Заріччя про визнання недійсними рішень, визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
дата складання повного тексту: 23 березня 2018 року, м.Чернігів,
В С Т А Н О В И В :
В листопаді 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визнання недійсним Рішення правління СТ Заріччя від 03 квітня 2016 року, оформлене протоколом №7/2016; визнання недійсним Рішення загальних зборів членів (уповноважених) СТ Заріччя від 24 квітня 2016 року, оформлене протоколом №10; визнання недійсним Рішення загальних зборів членів (уповноважених) СТ Заріччя від 21 серпня 2016 року оформлене протоколом №11/2016; визнання неправомірними дій СТ Заріччя щодо відключення від електропостачання належної ОСОБА_1 земельної ділянки для індивідуального садівництва площею 0,0491 га, кадастровий номер 7410100000:02:054:5161, яка розташована за адресою: м.Чернігів, земельна ділянка №339 СТ Заріччя ; зобов'язання СТ Заріччя відновити електропостачання належної земельної ділянки №339.
Свої позовні вимоги мотивував тим, що йому на праві приватної власності належить земельна ділянка №339 для індивідуального садівництва площею 0,0491 га, кадастровий номер 7410100000:02:054:5161, яка розташована в СТ Заріччя . На вказаній земельній ділянці розташований садовий будинок площею 35,4 кв.м. На початку вересня 2016 йому було відрізано кабелі електропостачання до земельної ділянки та будинку за невстановлення електролічильників на підставі рішення правління СТ Заріччя від 03 квітня 2016 року. На підставі рішення загальних зборів СТ Заріччя від 24 квітня 2016 року зобов'язано правління припинити електропостачання членів товариства у разі не придбання комплектуючих та невинесенні електролічильників на зовні будинку. Рішенням загальних зборів членів СТ Заріччя від 21 серпня 2016 року від'єднало від електропостачання членів товариства, які не виконали умови приєднання до електромереж товариства. Будь-яких порушень умов договору (оскільки такий взагалі відсутній) та правил користування електроенергією позивачем не встановлено, а відтак відключення є незаконним. Більш того, позивач не був повідомлений про проведення загальних зборів членів (уповноважених) СТ Заріччя 24 квітня та 21 серпня 2016 року, не було дотримано кворум для визначення зборів, тому було порушено право позивача на участь у зборах та голосування.
Рішенням Деснянського районного суду м.Чернігова від 19 березня 2018 року задоволено частково позов ОСОБА_1, визнано незаконними пункти 1, 2 Рішення СТ Заріччя , оформлене протоколом №7/2016 засідання Правління СТ Заріччя від 03 квітня 2016 року; визнано незаконними пункти 1, 2, 3 Рішення СТ Заріччя , оформлене протоколом №11/2016 Загальних зборів членів (уповноважених) СТ Заріччя від 21 серпня 2016 року, визнано неправомірними дії СТ Заріччя щодо відключення від електропостачання земельної ділянки ОСОБА_1, яка розташована за адресою: м.Чернігів, земельна ділянка №339, кадастровий номер 7410100000:02:054:5161, зобов'язано СТ Заріччя відновити електропостачання даної земельної ділянки, в решті позовних вимог відмовлено. Також стягнуто з відповідача на користь держави судовий збір в розмірі 1920 грн. 00 коп.
Не погоджуючись з даним рішенням представник СНТ Заріччя звернувся до суду з апеляційною скаргою та, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив скасувати рішення суду першої інстанції в частині задоволених позовних вимог та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні вказаних вимог.
Доводи апеляційної скарги зводяться до того, що судом першої інстанції в порушення вимог ст.189 ЦПК України не було проведено підготовче засідання, не виконано низку обов'язкових завдань підготовчого провадження, не вчинено жодних дій щодо можливого примирення сторін та в подальшому не надав належної оцінки доказам відповідача.
Особа, яка подала апеляційну скаргу, зазначає, що рішення зборів товариства приймались виключно в межах внутрішньо-статутної діяльності та в інтересах членів товариства, тому на спірні правовідносини компетенція суду, відповідно до вимог ст.16 ЦК України не поширюється, що узгоджується з позицією Верховного Суду України, яка була висловлена при розгляді справи №6-1002цс16 19 жовтня 2016 року.
Представник СТ Заріччя зазначає, що договір на технічне забезпечення електропостачання (передачу електроенергії) між ОСОБА_1 та власником технологічних мереж не укладався, що є суттєвим доказом для вирішення спору та підтвердження відсутності наявного права у позивача на користування електричною енергією від технологічних мереж садівничого товариства, оформленого у відповідність до чинного законодавства. За відсутності такого права відсутні і підстави вважати його порушеним. Оскільки неможливо порушити права, які не є наявними, а відповідно до положень п.п.7 п.7.5 ПКЕЕ, у разі не укладення договору, власник мереж зобов'язаний припинити електропостачання споживачу.
Також особа, яка подала апеляційну скаргу звертає увагу, що суд вийшов за межі позовних вимог, зробив висновки посилаючись на обставини, які не були предметом спору та не досліджувались в судовому засідання, не заявлялись позивачем та без належного вивчення. Припинення електропостачання позивачу здійснення не на підставі пояснювальної записки, яка не містить жодних вимог щодо припинення електропостачання позивачу і не на підставі неіснуючого проекту, а на підставі рішення правління від 03 квітня 2016 року у відповідність до положень п.6 п.7.5 Правил користування електроенергією, оскільки позивач не виконав обґрунтоване рішення правління та не привів розрахунковий облік в технічних стан відповідно до вимог нормативних документів. Суд не надав належної оцінки доказам, наданим представником відповідача про наявність технічних умов власника електромереж для приведення електрообліку та вводів в будівлі у зв'язку з їх незадовільним станом та невідповідністю нормативним документам. Фактично суд послався на віртуальні припущення проведення реконструкції електромереж садівничого товариства, а не на реальні обставини доведені доказами, оскільки посилань на дану обставину позивачем та доказів в позовній заяві та в матеріалах справи про проведення реконструкції повітряних мереж немає. Заміна кабельного вводу до будівлі жодним чином не стосується реконструкції самої повітряної лінії та здійснюється в порядку поточної експлуатації та ремонту електромереж.
На думку представника СТ Заріччя , суд помилково дійшов висновків, не пославшись на конкретні статті Закону про те, що рішенням правління від 03 квітня 2016 року та загальних зборів від 21 серпня 2016 року СТ Заріччя вийшло за межі компетенції та порушило права позивача, не зазначивши конкретно якими саме діями порушені права не погодивши пояснювальну записку з проектом модернізації повітряних ліній електромереж з ПАТ Чернігівобленерго . Також вважає, що суд залишив поза увагою та не надав належної оцінки доказу, що позивач неодноразово грубо порушував п.7.6 Правил користування електроенергією та самовільно відновлював електропостачання про що складені відповідні акти.
Зазначає, що рішення про зобов'язання відповідача відновити електропостачання позивачу прийняте за неналежної оцінки доказів відповідача та встановлених обставин, про те що позивач не надав підтверджень наявності в нього права на отримання електропостачання від мереж товариства, оскільки не уклав договір на технічне забезпечення електропостачання з уповноваженою особою власника мереж за відсутності якого, відповідно до положень п.7 п.п. 7.5 ПКЕЕ, власники мереж зобов'язаний припинити електропостачання.
Крім того, особа, яка подала апеляційну скаргу, звертає увагу суду, що органи державної влади, зокрема Міненерговугілля України, Держенергонагляд та юридичні особи, зокрема ПАТ Чернігівобленерго , не мають правових підстав для втручання в передбачену установчими документами внутрішню господарську діяльність садівничого товариства про що було повідомлено листом інспекції Держенергонагляду від 03 листопада 2016 року.
У наданий судом строк ОСОБА_1 подав відзив на апеляційну скаргу, вважає рішення суду першої інстанції законним, обґрунтованим та просив рішення залишити в силі. Зазначає, що заборгованості зі сплати за електроенергію не має; не був присутнім при ухваленні рішення від 03 квітня 2016 року про винесення лічильників на зовнішню стіна та свій голос нікому не передавав і ніяких представників не уповноважував; загальні легітимні збори не проводились; рішення правління про відключення електроенергії несе незаконний характер оскільки це не їх компетенція; з членами садового товариства ніхто договору не заключав. В іншому відзиві на апеляційну скаргу ОСОБА_1 зазначає, що при вирішенні питання про необхідність проведення попереднього судового засідання не є обов'язковим і вирішується суддею під час відкриття провадження; відповідно до ст.16 ЦК, оскільки він є членом товариства, то відповідно скористався правом про захист своїм інтересів; договору про користування електричною енергією відповідачем до цього часу розроблено не було, боргу за електроенергію не має; обов'язки відповідно до п.42 Постанови ним виконуються; будь-яких порушень умов договору (оскільки останній взагалі відсутній) та правил користування електроенергією не встановлено, а відтак відключення від енергопостачання незаконне; відповідачем відзив та додані до нього докази було направлено після проведення другого судового засідання та підписано представником, однак довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача не надано, тому згідно ч.8 ст.83 ЦПК України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до наступного висновку.
Законом України Про громадські об'єднання визначено, що садове товариство визначається як добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів.
Пунктом 8 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357 (далі - Правила), що регулюють відносини між громадянами та енергопостачальниками визначено, що прилади обліку електричної енергії мають бути придбані, встановлені, підключені енергопостачальником, а їх вартість та вартість послуг з встановлення оплачена: а) для новозбудованих будинків - забудовниками; б) у разі розділу обліку електричної енергії - організаціями, які здійснюють розділ обліку.
Згідно із п.п.38, 40 енергопостачальник зобов'язується: проводити планову повірку, ремонт і заміну приладів обліку в терміни, встановлені нормативно-технічними документами та договором; енергопостачальник безплатно здійснює планові повірку, обслуговування та ремонт приладів обліку.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 є власником земельної ділянки для індивідуального садівництва площею 0,0491 га, кадастровий номер 7410100000:02:054:5161, яка розташована за адресою: м.Чернігів, земельна ділянка №339 садівниче товариство Заріччя (а.с.3, 4, 6).
Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ОСОБА_1 є власником садового будинку №339, загальною площею 35,4 кв.м., що знаходиться в садівничому товаристві Заріччя на земельній ділянці 7410100000:02:054:5161 з цільовим призначенням для індивідуального садівництва (а.с.5).
Відповідно до п.4.5 Статуту СТ Заріччя , правління садівничого товариства розглядає на своїх засіданнях та приймає рішення по всіх питаннях виробничої та фінансово-господарської діяльності товариства, направлених на виконання рішень загальних зборів з питань ефективного ведення колективного садівництва, роботи системи водопостачання та енергозабезпечення, дотримання вимог санітарії та екології довкілля і інше. Правління правомочне вирішувати питання, якщо на засіданні є присутніми не менше 2/3 членів правління (а.с.23-29, 61-67).
Згідно п.1 Рішення СТ Заріччя , оформлене протоколом №7/2016 засідання Правління СТ Заріччя від 03 квітня 2016 року, вирішено 11 квітня 2016 року розпочати від'єднання від електромереж 118-ти будинків членів товариства, які впродовж двох останніх років не сплачують членські та цільові внески. Пунктом 2 вказаного рішення прийнято, всім членам товариства, без будь-яких виключень, в кого не змонтовані електронні лічильники назовні будинку в спосіб, вказаний в Т.У., до 01 червня 2016 року придбати пластикові коробки та електронні лічильники, згідно технічних умов на приєднання (додаються до об'яви), та змонтувати їх на зовнішній стіні будинку для приєднання до ПЛ-0,4 кВ. Приєднання буде здійснюватися спеціалізованим підрозділом за договором з товариством. Правління буде надавати допомогу членам товариства, за їх бажанням, в централізованій закупці визначених Технічними умовами електролічильників, комутаційних пристроїв, анкерів для закріплення кабелю вводу на порі та стіні будинку, пластикових шаф, проводу СІП 2х16мм2 та монтажних аксесуарів необхідних для підключення. Детальна інформація та вартість комплектуючих в правлінні. З другого травня 2016 року буде розпочато від'єднання всіх абонентів в кого не виконані вимоги технічних умов на приєднання. Для абонентів, які виконають вимоги даного рішення з другого травня будуть від'єднуватися старі мережі та приєднуватися нові згідно технічних умов. Для абонентів, які не виконають вимоги даного рішення, електропостачання буде від'єднано. Приєднання буде здійснюватися після сплати вартості від'єднання та підключення і виконання технічних умов на приєднання до електричних мереж садівничого товариства. Пунктом 3 рішення вирішили запропонувати для розгляду та затвердження на загальних зборах проект кошторису на наступний звітний період 2016-2017 роки (а.с.36, 49-50).
Протоколом №10 загальних зборів членів (уповноважених) садівничого товариства Заріччя від 24 квітня 2016 року запропоновано зобов'язати правління вивісити списки боржників по членських та цільових внесках та попередити, що у разі несплати боргу та непридбання до 01 червня 2016 року комплектуючих для винесення електролічильників назовні будинку, а також ліквідації прихованих вводів до електролічильників, правління зобов'язане припинити цим членам товариства електропостачання (а.с.37, 51-52).
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Рішення СТ Заріччя , оформленого протоколом №11/2016 загальних зборів членів (уповноважених) СТ Заріччя від 21 серпня 2016 року, прийнято утворити ініціативну групу та від'єднати від електропостачання, в першу чергу членів товариства, які постійно проживають в дачних будинках, та всіх інших, які не виконали в повному обсязі технічні умови на приєднання до мереж товариства, мають заборгованість по сплаті членських (більше року) та цільових внесків, а саме - 40 грн. на утримання електромереж в справному стані; - 50 грн. на виконання геодезичної зйомки в натурі земель загального користування та на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загального користування в оренду СТ Заріччя на підставі рішення Чернігівської міської ради від 07 жовтня 2015 року 53 сесії 6 скликання. Запропонувати всім членам товариства, які не виконали вище зазначені умови, та всім іншим членам товариства, добровільно сплатити благодійний внесок 100 грн. для погашення заборгованості за використану електроенергію, сплати боргу за електроенергію та не допущення відключення підстанції. У разі не погашення до 01 вересня 2016 року заборгованості по всіх зазначених вище внесках, правлінню підготувати подання наступним загальним зборам товариства для розгляду питання про виключення їх зі складу товариства. Поновлення членства в товаристві можливе за наявності позитивного рішення загальних зборів, сплати вступного внеску - 2000 грн., погашення заборгованості по всіх видах внесків та сплати 100 грн. за від'єднання та приєднання до електромереж 220 В, та 200 грн. за від'єднання та приєднання до електромереж 380В (а.с.38, 53).
Актом про самовільне приєднання до електромереж повітряної лінії СТ Заріччя від 09 вересня 2016 року зазначено, що у зв'язку з невиконанням рішень загальних зборів товариства від 24 квітня 2016 року та 21 серпня 2016 року, про які члени товариства завчасно повідомлені шляхом оприлюднення рішень на дошці об'яв, а також учасників зборів, 30 серпня 2016 року комісією здійснено від'єднання кабельного вводу споживача ділянки №339 ОСОБА_1 від повітряної лінії СТ Заріччя на межі балансової приналежності та експлуатаційної відповідальності у відповідність до положень підпункту 6), п.7.5 ПКЕ щодо приведення розрахункового обліку в технічний стан відповідно до вимог нормативних документів на підставі обґрунтованих рішень власника мереж електропередавальної організації. 09 вересня 2016 року комісією виявлено самовільне приєднання від'єднаного кабелю споживача ділянки №339 ОСОБА_1 (а.с.60).
В подальшому, 17 вересня 2016 року членами комісії СТ Заріччя складено вимога-припис, а фактично акт, про те, що ОСОБА_1 було припинено 02 вересня 2016 року електропостачання дачного будиночка ділянки №339 у зв'язку з невиконанням вимог щодо приведення розрахункового обліку у технічний стан відповідно до вимог нормативних документів, зазначених в рішенні загальних зборів товариства, що після цього він здійснив самовільне під'єднання, в зв'язку з чим електропостачання буде повторно припинене без попередження, а підключення буде здійснене після виконання вимог технічних умов на приєднання та сплати вартості за відєднання і приєднання до лінії електропередачі. (а.с.59).
Дані обставини належним чином встановлені судом першої інстанції та підтверджуються матеріалами справи.
Задовольняючи частково позов ОСОБА_1 суд першої інстанції виходив з того, що суду не було надано правових підстав для відключення від електропостачання земельної ділянки позивача та зобов'язано СТ Заріччя відновити електропостачання земельної ділянки ОСОБА_1
З таким висновком погоджується колегія суддів Апеляційного суду з наступних підстав.
Апеляційним судом встановлено, що ОСОБА_5 заборгованості по світлу не має, однак рішення правління по виносу електролічильника на зовні будинку не виконав (а.с.7).
Відповідно до п.4.2 Статуту СТ Заріччя визначено, що вищим органом управління товариством є загальні збори. Загальні збори членів товариства вважаються правомочними при участі в них більш половини всіх (уповноважених) членів товариства. Згідно п.4.8 Статуту рішення зборів і його правління, які суперечать статуту і діючому законодавству, підлягають скасуванню рішенням виконкому Чернігівської міської ради.
Згідно із п.2.11 суперечки між СТ та його членами вирішуються в суді.
Водночас, Статут не передбачає права СТ Заріччя відключати членів товариства від електропостачання без законних підстав.
Стаття 81 ЦПК України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до п.7.1 Правил користування електричною енергією, електроенергія постачається споживачу безперервно, крім випадків, передбачених договором та нормативно-правовими актами, у тому числі цими Правилами. Згідно п.7.5. даних правил постачальник електричної енергії (електропередавальна організація або основний споживач за погодженням постачальника електричної енергії) зобов'язаний, попередивши споживача не пізніше ніж за три робочих дні, припинити повністю або частково постачання йому електричної енергії (передачу або спільне використання технологічних електричних мереж), у тому числі на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади, у разі:
1) відсутності персоналу для обслуговування електроустановок споживача або договору на обслуговування електроустановок (на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади);
2) недопущення до електроустановок споживача, пристроїв релейного захисту, автоматики і зв'язку, які забезпечують регулювання навантаження в енергосистемі, та/або розрахункових засобів обліку електричної енергії уповноважених посадових осіб органів виконавчої влади та/або електропередавальної організації, на яких покладено згідно з законодавством України та/або договором відповідні обов'язки;
3) несплати рахунків відповідно до умов договорів, наявність яких передбачена цими Правилами (для споживача, який у встановленому законодавством порядку визнаний банкрутом, припинення повністю або частково постачання електричної енергії здійснюється без попередження у разі наявності від'ємного сальдо на особовому рахунку згідно з показаннями засобу обліку, крім випадків, коли такий споживач, щодо якого в установленому порядку вживаються заходи для запобігання банкрутству, здійснює своєчасний розрахунок поточної плати за спожиту електричну енергію, а погашення його заборгованості включено до заходів щодо забезпечення вимог кредиторів);
4) несплати за недовраховану електричну енергію, визначену відповідно до законодавства;
5) невиконання припису представника відповідного органу виконавчої влади;
6) невиконання обґрунтованих вимог електропередавальної організації (постачальника електричної енергії) щодо приведення розрахункового обліку в технічний стан відповідно до вимог нормативних документів;
7) закінчення терміну дії, розірвання або неукладення між суб'єктами господарювання договорів, наявність яких передбачена цими Правилами;
8) порушення споживачем під час виконання робіт або провадження іншої діяльності поблизу електричних мереж Правил охорони електричних мереж унаслідок незабезпечення збереження електричних мереж, створення неналежних умов експлуатації зазначених електричних мереж, створення умов, наслідком яких можуть стати нещасні випадки від впливу електричного струму.
Згідно п.7.6 Правил у разі самовільного підключення споживачем струмоприймачів або збільшення величини приєднаної потужності понад величин, визначено умовами договору та/або проектними рішеннями, приєднання струмоприймачів поза розрахунковими засобами обліку, зниження показників якості електроустановок електропередавальної організації та інших споживачів, невиконання припису уповноваженого представника відповідного органу виконавчої влади, який стосується вищенаведених порушень, постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) має право без попередження повністю припинити споживачу електропостачання (технічне забезпечення електропостачання споживача) після оформлення у встановленому цими Правилами порядку акту про порушення.
Крім того, відповідно до п.35 Правил користування електричною енергією для населення, енергопостачальник має право відключити побутового споживача у разі самовільного підключення до електричної мережі, розкрадання електричної енергії, навмисного пошкодження засобу обліку та зриву пломби, порушення термінів сплати за спожиту електричну енергію у порядку, визначено п.27 цих Правил, або порушення умов договору про реструктуризацію заборгованості, несплати за встановлення нового засобу обліку відповідно до п.17 або інших платежів згідно з цими Правилами, невиконання припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії, зниження показників якості електричної енергії з вини побутового споживача.
Тобто, чинним законодавством чітко передбачено в яких випадках може бути відключено споживача від електричної енергії.
За таких обставин, суд першої інстанції, встановивши на підставі доказів, яким було надано належну оцінку, ті факти, що рішенням про відключення ділянки ОСОБА_1 від електропостачання, у зв'язку з невиконання ним вимог про встановлення лічильника зовні будинку, СТ Заріччя порушило встановлений законодавством порядок відключення від електропостачання споживачів членів товариства у разі не виконання останніми рішень органів управління, тому дії відповідача з відключення ділянки позивача від електропостачання є незаконними, дійшов обґрунтованого висновку про часткове задоволення позву.
Доводи апеляційної скарги, що судом першої інстанції порушено вимоги ст.189 ЦПК України та не було проведено підготовче засідання не заслуговують на увагу, оскільки при відкриття провадження діли норми ЦПК України від 2002 року, який не передбачав обов'язкового проведення попереднього судового засідання.
Доводи апеляційної скарги, що на дані правовідносини не поширюються вимог ст.16 ЦК України та рішення зборів товариства приймались виключно в межах внутрішньо-статутної діяльності та в інтересах членів товариства, також не можуть бути підставою для скасування рішення, оскільки самим Статутом, зокрема п.2.11 визначено, що суперечки між Садовим товариством та його членами вирішуються в суді. Крім того, кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Доводи апеляційної скарги, що між СТ Заріччя та позивачем не укладено договір на технічне забезпечення електропостачання (передачу електроенергії), що є підтвердженням відсутності наявного права у позивача на користування електричною енергією, також відхиляються Апеляційним судом, оскільки СТ Заріччя не має прав, повноважень, визначених Статутом, або будь-яким іншим нормативно-правовим актом, на відключення електроенергії у протиправний спосіб.
Також не можуть бути підставою для скасування рішення суду першої інстанції посилання особи, яка подала апеляційну скаргу, що суд вийшов за межі позовних вимог, оскільки судом задоволені вимоги на підставі заявлених ОСОБА_1 позовних вимог.
Інші доводи представника СТ Заріччя зводяться до цитування правових норм матеріального та процесуального права, та його суб'єктивного тлумачення даних норм, однак поза увагою особи, яка подала апеляційну скаргу залишилась та обставина, що СТ Заріччя відповідно до Статуту товариства, не має права відключення електропостачання від садівничих будинків без передбачених законодавством підстав. Крім того, ОСОБА_1 є членом товариства, боргу за електроенергію не має, будь-яких порушень умов договору з електропостачання зі сторони ОСОБА_1 не встановлено, крім того взагалі відсутній такий договір і доказів про вжиття заходів, спрямованих на укладення договору з боку товариства і відмови від укладення ОСОБА_1 немає, зобов'язання членів товариства придбати та встановити назовні електронні лічильники замість існуючих не ґрунтуються на законі, а відтак відключення від енергопостачання незаконне.
Таким чином, судова колегія вважає, що висновки суду відповідають вимогам закону та обставинам справи, судом повно і всебічно з'ясовані обставини справи, висновки відповідають цим обставинам і набутим доказам, характер правовідносин між сторонами визначений правильно, норми матеріального і процесуального права при розгляді спору не порушені, застосовані правильно.
Керуючись ст.ст. 367, 374, 375, 381, 382, 384, 389 ЦПК України, апеляційний суд,
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Садівничого неприбуткового товариства Заріччя - залишити без задоволення, рішення Деснянського районного суду м.Чернігова від 19 березня 2018 року - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Повний текст постанови складено 27 червня 2018 р.
Головуючий:Судді:
Суд | Апеляційний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2018 |
Оприлюднено | 28.06.2018 |
Номер документу | 75003532 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Чернігівської області
Бечко Є. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні