ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2018 року Справа № 804/2557/18 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства "Рейтингове агенство "Інвест рейтинг" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства "Рейтингове агенство "Інвест рейтинг"про стягнення штрафу у розмірі 10200,00 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилався на несплату відповідачем у встановлені законодавством строки штрафу, застосованого постановим уповноваженої особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 30 листопада 2017 року № 400-СХ-2-Е, № 401-СХ-2-Е, № 402-СХ-2-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів.
Ухвалою суду від 27 квітня 2018 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду у порядку спрощеного провадження з повідомленням сторін.
Представник позивача надав до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження позовні вимог підтримав, просив задовольнитипозов у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання явку уповноваженого представника не забезпечив. Конверт із судовою повісткою, направлений відповідачу за його зареєстрованим місцезнаходженням відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повернувся до суду із відміткою поштового відділення "за закінченням встановленого строку зберігання".
Згідно із частиною 11 статті 126 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Беручи до уваги викладене, відповідач вважається таким, що належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Відповідно до частини першої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
За змістом пункту 1 частини 3 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі: неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Відповідно до ч.4 ст.229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Зважаючи на викладене, та, відповідно до ст. 229 КАС України, враховуючи описану вище явку сторін у судове засідання, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписуваного технічного засобу судом не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позовні заява, судом встановлено, матеріалами справи підтверджено наступне.
Приватне акціонерне товариство "Рейтингове агенство «Інвест Рейтинг» (ідентифікаційний код 33771029) відомості про яке включено до Єдиного державного реєстру 05.10.2005.
Судом встановлено, що 26.10.2017 року Уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, на підставі рішення Комісії від 14.07.2017 р. №556, у відношенні відповідача, винесені постанови від 26 жовтня 2017 року за №23/04/22760, №23/04/22761, №23/04/22762 про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, якою керівника (або уповноважного представника) ПрАТ Рейтингове агенство «Інвест Рейтинг» запрошено зявитись на підписання акта про правопорушення на ринку цінник паперів та надання письмових пояснень до Комісії 09 листопада 2017 р. о 10 год. 00 хв., 10 год. 05 хв., 10 год. 10 хв., відповідно за адресою: м.Дніпро, вул. Січеславська Набережна, 29, кімната 402., які напрвлені відповідачу (а.с. 10).
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 09 листопада 2017 року уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акти № 400-СХ-2-Е, № 401-СХ-2-Е, № 402-СХ-2-Е про правопорушення на ринку цінних паперів.
Відповідно до тексту зазначених вище актів встановлено наступні порушення: акт № 400-СХ-2-Е від 09.11.20017 року, Товариством не розміщена регулярна річна інформація емітента за 2016 рік у ЗДІБД, що є порушенням частини 1 статті 39 та частини 4 статті 40 Закону про ЦП з урахуванням вимог пункту 1 глави 4 розділу II Положення та пункту 4 глави 4 розділу ІІ Положення, та є нерозміщенням регулярної річної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР про ринок цінних паперів;
- № 401-СХ-2-Е від 09.11.20017 року, Товариством не опублікована Регулярна річна інформація про емітента за 2016 рік в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або НКЦПФР, що є порушенням частини 1 статті 39 частини 4 статті 40 Закону про ЦП з урахуванням вимог пункту 1 глави 4 розділу Положення та пункту 4 глави 4 розділу II Положення, та є не опублікуванням регулярної річної, інформації.,
- № 402-СХ-2-Е від 09.11.20017 року, Товариством не подана Регулярна річна інформація про емітента за 2016 рік, що є порушенням частини 1 статті 39 та частини 6 статті 40 Закону про ЦП урахуванням вимог пункту 3 розділу І, пункту 1 глави 4 розділу II та пункту 4 глави 4 розділу ІІ Положення, та є неподанням регулярної річної інформації до Комісії.
Акти про правопорушення на ринку цінних паперів та постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 14.11.2017 направлено відповідачу 15.11.2017року, що підтверджується фіскальним чеком та списком згрупованих рекомендованих відправлень /а.с.15/.
Уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку стосовно Приватного акціонерного товариства РЕЙТИНГОВЕ АГЕНСТВО ІНВЕСТ РЕЙТИНГ винесено постанови № 400-СХ-2-Е від 30.11.2017р. за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР про ринок цінних паперів було застосовано санкцію у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 гривень.
№ 401-СХ-2-Е від 30.11.2017р. за неопублікування інформації було застосовано санкцію у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 гривень.
№ 402-СХ-2-Е від 30.11.2017р. за неподання інформації до НКЦПФР було застосовано санкцію у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 гривень.
Враховуючи те, що відповідачем не сплачено суму штрафу, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначені Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Законом України "Про цінні папери та фондовий ринок", підзаконними нормативно-правовими актами.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 № 448/96-ВР (у редакції, чинній на час спірних правовідносин) державне регулювання ринку цінних паперів це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно із частиною 1 статті 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (стаття 6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні").
Відповідно до вимог статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 № 3480-IV (в редакції на час спірних правовідносин) регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.
Річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом:
- розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;
- опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
- розміщення на власному веб-сайті.
За приписами пункту 4 глави 4 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013 № 2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.12.2013 за № 2180/24712 (надалі - Положення № 2826) розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, розміщення на сторінці в мережі Інтернет, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
Емітенти цінних паперів до подання регулярної річної інформації до Комісії розміщують її в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та на сторінці в мережі Інтернет, опубліковують в офіційному друкованому виданні.
В ході розгляду справи встановлено, що ПрАТ РЕЙТИНГОВЕ АГЕНСТВО ІНВЕСТ РЕЙТИНГ нерозміщена інформація у загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР про ринок цінних паперів, неопублікована інформація, неподана інформація до НКЦПФР чим порушено ч.1 ст.39, ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" № 3480-ІV від 23.02.2006, з урахуванням вимог пункту 3 Розділу І, пунктів 1 та 4 глави 4 Розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.12.2013 № 2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.12.2013 за №2180/24712, зі змінами.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно частини першої статті 5 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні державне регулювання ринку цінних паперів здійснює
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013 №2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 24.12.2013 №2180/24712 (далі-Положення) регулює склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної (квартальної, річної), особливої інформації, інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія), інформації, що міститься в проспекті емісії (інформації про випуск іпотечних сертифікатів (далі - інформація про випуск)) цінних паперів та звіті про результати розміщення (звіті про підсумки випуску іпотечних сертифікатів (далі - підсумки випуску)) цінних паперів емітентами цінних паперів, інформації, передбаченої статтями 65 - 65-2 Закону України Про акціонерні товариства та пунктом 2розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 23 березня 2017 року № 1983-VIII Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах , строки (терміни) та перелік оприлюднення публічними акціонерними товариствами інформації, що підлягає оприлюдненню відповідно до вимог законодавства, на власному веб-сайті, опублікування відомостей про створення акціонерного товариства однією особою або про придбання однією особою усіх акцій товариства.
Відповідно до пункту 3 глави 3 розділу ІІ Положення розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, розміщення на власному веб-сайті та подання до Комісії. Квартальна інформація розкривається за перший, другий і третій квартали. Інформація щодо четвертого кварталу окремо не розкривається, а включається до регулярної річної інформації.
Регулярна квартальна інформація згідно з цим Положенням розкривається у термін не пізніше 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
Пунктами 3 та 4 глави 4 розділу ІІ Положення передбачено, у разі подання до Комісії документів на скасування реєстрації випусків цінних паперів у період з 1 січня до 30 квітня року, наступного за звітним, емітент або його правонаступник розкриває регулярну річну інформацію відповідно до вимог цього Положення.
Розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, розміщення на власному веб-сайті, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
Емітенти цінних паперів до подання регулярної річної інформації до Комісії розміщують її в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та на власному веб-сайті, опубліковують в офіційному друкованому виданні.
Пунктами 6 та 7 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Пунктом 3 розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012р. №1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05.11.2012р. за №1855/22167, передбачено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.
Відповідач доказів оскарження вказаних постанов та/або доказів сплати визначеного постановами штрафу не надав.
Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно зі статтею 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати до стягнення не підлягають.
Керуючись ст.ст. 139, 241-247 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Рейтингове агенство "Інвест рейтинг" (код за ЄДРПОУ 37956207) штраф у розмірі 10200,00 (десять тисяч двісті гривень 00 коп.) до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 Надходження до загального фонду державного бюджету , по коду бюджетної класифікації 21081100 Адміністратвні штрафи та інші санкції , символ звітності 106.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2018 |
Оприлюднено | 03.07.2018 |
Номер документу | 75022228 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Коренев Андрій Олексійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Коренев Андрій Олексійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Коренев Андрій Олексійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні