РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 569/11421/18

УХВАЛА

21 червня 2018 року м. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області Наумов С.В., при секретарі Слакві-Марчук Н.В., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу кримінальних розслідувань СУФР ГУ ДФС у Рівненській області ОСОБА_1 про надання тимчасового доступу до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий з ОВС другого відділу кримінальних розслідувань СУФР ГУ ДФС у Рівненській області ОСОБА_1 звернувся до Рівненського міського суду із клопотанням, яке погоджене прокурором прокуратури Рівненської області ОСОБА_2 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні АТ "ОСОБА_3 АВАЛЬ" У м. КИЄВI (МФО 380805, 01011 м. Київ вул. Лєскова, 9, 0 (800) 500-500) та містять відомості, які можуть становити банківську таємницю.

В обґрунтування клопотання, зазначив, що невстановленими особами, без наміру здійснення діяльності, пов'язаної з купівлею-продажем товарно-матеріальних цінностей, виконанням робіт або наданням послуг, з метою прикриття незаконної діяльності по митному оформленню товарів в режимі імпорту на Рівненській митниці ДФС на підставі документів з ознаками підробки, створено та оформлено на підставних осіб суб'єкти господарювання з ознаками фіктивності, а саме ТОВ "ВАЛОСТІКОР" (код 41655099, Київська обл.), ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" (код 41264855, м. Київ).

ТОВ "ВАЛОСТІКОР" 10.03.2018 оформило на Рівненській митниці ДФС 3 митні декларації в режимі імпорт, згідно якої останнє ввезло на митну територію України шин, камер гумових, та інших запасних частин та комплектуючих для садових тачок на загальну суму 1,6 млн. грн, які знаходилися в контенерах, що були ввезені з Китаю в морський порт Одеської області та доставлені в зону митного контролю митного поста Рівне-Центральний . При цьому у митних деклараціях особою декларантом значиться директор ТОВ "ВАЛОСТІКОР" ОСОБА_4 Згідно отриманої інформації, вартість імпортованих ТОВ "ВАЛОСТІКОР" ТМЦ є заниженою в рази, а це відповідно несплата митних платежів до бюджету. 13.03.2018 року в своєму поясненні ОСОБА_4 вказав, що ніякого відношення до реєстрації та провадження господарської діяльності ТОВ "ВАЛОСТІКОР" не має, та реєстрації не проводив. Печаток, договорів/доручень на представлень його інтересів та інтересів ТОВ "ВАЛОСТІКОР" нікому не давав, контрактів ЗЕД не укладав.

Крім того, встановлено, що в період з лютого 2018 року по даний час на Рівненській митниці ДФС здійснює митне оформлення товарів відправлених з Китаю, що знаходяться у контейнерах та доставлені до Рівненської митниці ДФС вантажним транспортом з морського порту ОСОБА_5, ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" керівником якого є ОСОБА_6 (ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1, Донецька область, м. Горлівка, вул. Герцена, 39/47). Товарами, що імпортуються є тренажери, вироби будівельні з пластмас, при попередньому аналізі вартості яких встановлено заниження їх фактурної вартості, а також частину ТМЦ (частину кузовів) не можливо ідентифікувати. Таким чином, вартість імпортованих ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" товарів занижена в рази, а це відповідно несплата митних платежів до бюджету.

Таким чином, невстановленими особами створено ряд суб'єктів господарської діяльності з ознаками фіктивності, зокрема ТОВ "ВАЛОСТІКОР" , ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" , з метою митного оформлення ТМЦ по заниженій їх вартості, з метою подальшої їх реалізації поза обліком за готівкові кошти, при цьому незаконно формуватиметься податковий кредит в адресу СГД з ознаками фіктивності, СГД реального сектору економіки. Таким чином, у діях невстановлених осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за який передбачена ч.1 ст.205 КК України.

Досудовим слідством встановлено, що ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" використовує рахунки №26007588567 (вид валюти - Українська гривня), №26005588569 (вид валюти - долар США), №26004588571 (вид валюти - ЄВРО), відкриті у АТ "ОСОБА_3 АВАЛЬ" У М. КИЄВI (МФО 380805, 01011 м. Київ вул. Лєскова, 9, 0 (800) 500-500).

З метою дослідження механізму проведених розрахунків ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" з суб'єктами господарювання реального сектору економіки, з ознаками фіктивності, у тому числі підтвердження чи спростування проведення таких розрахунків, встановлення надходження, списання сум коштів на рахунки, виникла необхідність у дослідженні даних про фактичне надходження та списання грошових коштів по рахункам ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" .

З метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження необхідно провести виїмку первинних документів, що становлять банківську таємницю клієнта АТ "ОСОБА_3 АВАЛЬ" У М. КИЄВI , тому слідчий просить клопотання задовольнити.

Слідчий в судове засідання не зявився, однак подав до суду заяву в якій клопотання підтримав та просив суд провести розгляд без його участі.

Згідно із ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя розглядає клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі чи документи.

Заслухавши слідчого в судовому засіданні, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

Згідно положень ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий поступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ст. 60 Закону України Про банки та банківську діяльність інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третій особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав зважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Оскільки відомості щодо особи власника банківського рахунку та операції проведені по даному рахунку за вказаний період часу мають істотне значення для даного кримінального провадження і є банківською таємницею, слідчий суддя вважає, що дане клопотання обґрунтоване та таке, що підлягає до задоволення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159-166, 131, 132 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчим слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області, що входять до складу групи слідчих по кримінальному провадженню №32018180000000026 від 16.05.2018, ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, або оперативним працівникам ОУ ГУ ДФС у Рівненській області ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20М, ОСОБА_21 на тимчасовий доступ до оригіналів документів та можливість вилучити їх копії (здійснити їх виїмку) у АТ "ОСОБА_3 АВАЛЬ" У М. КИЄВI (МФО 380805, 01011 м. Київ вул. Лєскова, 9, 0 (800) 500-500), та містять відомості, які можуть становити банківську таємницю, а саме щодо діяльності клієнта ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" (код 41264855 м. Київ):

- документи, які відображають надходження та списання грошових коштів по рахунках: №26007588567 (вид валюти - Українська гривня), №26005588569 (вид валюти - долар США), №26004588571 (вид валюти - ЄВРО), відкритих ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" у АТ "ОСОБА_3 АВАЛЬ" У М. КИЄВI, із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, прибуткової та видаткової частини, призначення платежів, дати та часу надходження коштів на рахунки та перерахування з них, повних назв контрагентів, які перерахували та яким перераховані кошти, їхні коди ЄДРПОУ, МФО й номерів рахунків контрагентів, з якими проведені операції на паперовому та магнітному (електронному) носіях;

- копій справ з юридичного оформлення рахунків ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" , в тому числі, реєстраційних документів підприємства, наказів про призначення службових осіб, доручення на представництво інтересів, договорів щодо відкриття і обслуговування рахунків та використання системи „Клієнт - банк» , заяви та доручення від імені службових осіб підприємства, а також картки зі зразками їх підписів і відбитку печатки підприємства;

- копій грошових чеків про видачу готівки з вказаних рахунків;

- копії платіжних доручень;

- копії протоколів системи „Клієнт-банк» в яких міститься дата та час з'єднання (включаючи години, хвилини та секунди з'єднання), електронне ім'я користувача, назва операції та ІР-адреса клієнта

- матеріалів фото-, відеофіксації осіб, які знімали готівкові кошти із вказаних вище рахунків, що відкритті ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" , у відділеннях банку та через мережу банкоматів в паперовому та електронному вигляді, за період з 22.11.2017 по дату виконання ухвали.

У разі відсутності оригіналів документів, зобов'язати посадових осіб банку, надати засвідчені копії вказаних документів та протоколів (описів), що підтверджують вилучення оригіналів.

На вимогу АТ "ОСОБА_3 АВАЛЬ" особою, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копії вилучених документів.

Встановити строк дії ухвали терміном на один місяць з моменту постановлення ухвали. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Рівненського міського суду С.В. Наумов

Дата ухвалення рішення 21.06.2018
Зареєстровано 03.07.2018
Оприлюднено 03.07.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону