ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
25 червня 2018 року Справа № 808/2403/18
м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Бойченко Ю.П., перевіривши матеріали позовної заяви за позовом Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (49600, м. Дніпро, вул.. Сімферопольська, 17-а) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТБМ-Буд будівельні технології» (69096, м. Запоріжжя, вул.. Каховська, 44), третя особа Державна податкова інспекція у Соборному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області (49107, м. Дніпро, вул. Високовольтна, 24) про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, що обслуговують такого платника податків
та виконання вимог ст.ст. 160 та 161 КАС України,
ВСТАНОВИВ:
19.06.2018 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТБМ-Буд будівельні технології» (далі – відповідач), третя особа Державна податкова інспекція у Соборному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області (далі - третя особа) в якому позивач просить: стягнути податковий борг з відповідача на користь держави в сумі 12745637,58 грн. шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, що обслуговують такого платника податків та з рахунків платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
За приписами ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Також згідно з вимогами п.4 та п.5 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Зміст позову складають два елемента - підстава та предмет позову. Підставою адміністративного позову є юридичні факти, на яких позивач обґрунтовує свої позовні вимоги до відповідача, тобто юридичні факти, з наявністю або відсутністю яких закон пов'язує виникнення, зміну або припинення правовідносин. Зазначення підстави позову сприяє встановленню спірних правовідносин та можливості прийняття справи до провадження суду. Предметом позову є та конкретна матеріально-правова вимога до відповідача, яка випливає із спірного матеріального публічно-правового відношення та з приводу якої адміністративний суд має прийняти рішення.
В позовній заяві позивач зазначає, що позивач має податковий борг в розмірі 12745637,58 грн., а саме: з податку на додану вартість в сумі 5470186,50 грн., з податку на прибуток в сумі 7275451,08 грн.
Однак в прохальній частині позовної заяви просить суд стягнути суму боргу, проте не зазначено по яким податкам. Крім того, не зазначено на які рахунки необхідно стягнути суми боргу.
Також суд звертає увагу позивача на те, що до позову не додано доказів безперервності існування податкового боргу з моменту направлення податкової вимоги по теперішній час, а саме інтегрованої (облікової) картки платника податків.
Відсутність зазначеного доказу унеможливлює встановити право позивача на звернення до суду з даним позовом.
Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позовну заяву слід залишити без руху.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 169, 241, 248, 256 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (49600, м.Дніпро, вул.. Сімферопольська, 17-а) до Товариства з обмеженою відповідальністю “ТБМ-Буд будівельні технології” (69096, м. Запоріжжя, вул.. Каховська, 44), третя особа Державна податкова інспекція у Соборному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області (49107, м. Дніпро, вул. Високовольтна, 24) про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, що обслуговують такого платника податків - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Позивачу необхідно у встановлений судом строк для усунення недоліків позовної заяви надати до суду:
- уточнену позовну заяву, в якій уточнити позовні вимоги, щодо заявленої до стягнення суми податкового боргу із зазначенням найменування податків та зазначити банківські рахунків, на які необхідно стягнути зазначений борг.
- інтегровану (облікову) картку платника податків з моменту направлення (вручення) податкової вимоги по теперішній час.
Також необхідно надати суду докази направлення уточненого адміністративного позову та облікової картки платника податків на адресу відповідача.
4. Роз'яснити позивачу, що згідно з п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
5. Копію цієї ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Ю.П. Бойченко
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2018 |
Оприлюднено | 05.07.2018 |
Номер документу | 75044815 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Бойченко Юлія Петрівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Бойченко Юлія Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні