Ухвала
від 02.07.2018 по справі 816/2223/18
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

02 липня 2018 рокум. ПолтаваСправа № 816/2223/18

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Єресько Л.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

26 червня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області , в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, оформлене листом від 26.04.2018 №3 793/0/26-18;

- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання у тимчасове платне користування на умовах оренди земельну ділянку строком на 7 років та розміром орендної плати 12% від нормативної грошової оцінки, площею 0,8000 га, для ведення фермерського господарства (код КВЦПЗ - 01.01.) за рахунок земель державної власності сільськогосподарського призначення (під господарськими будівлями і дворами), яка розташована за межами населеного пункту на території. Сухинівської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області, кадастровий номер НОМЕР_1, з урахуванням висновків суду.

Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

За приписами частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

В ході з'ясування питання, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, судом встановлено наступне.

Відповідно до частини 2 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Згідно із частиною 8 статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.

Відповідно до частини 1 статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: 1) довіреністю фізичної або юридичної особи; 2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.

Частиною другою тієї ж статті встановлено, що довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою.

Згідно із частиною 6 статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.

Відповідно до статті 75 Закону України "Про нотаріат" нотаріуси, посадові особи органів місцевого самоврядування, які вчиняють нотаріальні дії, засвідчують вірність копій документів, виданих підприємствами, установами і організаціями за умови, що ці документи не суперечать законові, мають юридичне значення і засвідчення вірності їх копій не заборонено законом.

Вірність копії документа, виданого громадянином, засвідчується у тих випадках, коли справжність підпису громадянина на оригіналі цього документа засвідчена нотаріусом або посадовою особою органу місцевого самоврядування чи підприємством, установою, організацією за місцем роботи, навчання, проживання чи лікування громадянина.

Позовну заяву підписано ОСОБА_2 як представником позивача.

До позовної заяви додано ксерокопію нотаріально засвідченої довіреності від 21.11.2017р., згідно із якою ОСОБА_1 уповноважено ОСОБА_2 на представництво її інтересів.

Вказана ксерокопія довіреності від 21.11.2017р не засвідчена у визначеному законом порядку , а тому не є належним документом, що підтверджує право особи, яка підписала позовну заяву на вчинення такої дії.

Також частиною 2 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Також частинами 4 та 5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Всупереч наведеним положенням процесуального закону позивачем до адміністративного позову на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, додано ксерокопії документів, зокрема: технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою, за межами населеного пункту, ОСОБА_1 на території Сухинівської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області ; листа ГУ Держгеокадастру у Полтавській області від 26.04.2018 №3793/0/26- 18 ; листа ГУ Держгеокадастру у Полтавській області від 03.07.2017 №9019/6-17; витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, номер витягу НВ-5307048112018 від 22.02.2018; рішення третейського суду від 06.11.2007 у справі №27 /5; витягу про реєстрацію права власності № 171784 20 від 24 .12.2007 ( оригінал знаходиться у позивача); технічного паспорта на виробничий будинок - нежитлові будівлі та споруди; паспорта громадянина України та ідентифікаційного коду, видані на ім'я ОСОБА_1, в тому числі не засвідчені учасником справи своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (у разі знаходження у нього оригіналу доказу).

Отже, позовна заява не відповідає вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись статтями 94, 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.

Позивачеві усунути недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду

- оригіналу або засвідченої у визначеному законом порядку копії документа, що підтверджує повноваження особи, якою підписано позовну заяву;

- належним чином засвідчених копій доказів, доданих до позовної заяви в обґрунтування позовних вимог: технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою, за межами населеного пункту, ОСОБА_1 на території Сухинівської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області ; листа ГУ Держгеокадастру у Полтавській області від 26.04.2018 №3793/0/26- 18 ; листа ГУ Держгеокадастру у Полтавській області від 03.07.2017 №9019/6-17; витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, номер витягу НВ-5307048112018 від 22.02.2018; рішення третейського суду від 06.11.2007 у справі №27 /5; витягу про реєстрацію права власності № 171784 20 від 24 .12.2007 ( оригінал знаходиться у позивача); технічного паспорта на виробничий будинок - нежитлові будівлі та споруди; паспорта громадянина України та ідентифікаційного коду, видані на ім'я ОСОБА_1, в тому числі, засвідчених учасником справи своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення, у разі знаходження у нього оригіналу доказу.

Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, позовна заява повертається позивачеві.

Копію ухвали надіслати особі, які подала позовну заяву.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Л.О. Єресько

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення02.07.2018
Оприлюднено03.07.2018
Номер документу75045273
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —816/2223/18

Ухвала від 11.07.2018

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Л.О. Єресько

Ухвала від 02.07.2018

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Л.О. Єресько

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні