Ухвала
від 27.06.2018 по справі 208/3990/18
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА 

справа № 208/3990/18

№ провадження 1-кс/208/1298/18

УХВАЛА

Іменем України

27 червня 2018 р. м. Кам`янське

Слідчий суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора Дніпродзержинської місцевої прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Кам`янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_4 про арешт майна в рамках кримінального провадження № 12018040460000205 від 18.05.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України, -

встановив:

Слідчий звернувся до суду із вищезазначеним клопотанням, просив суд накласти арешт на посіяний врожай ячменю, котрий знаходиться на території земельної ділянки загальною площею 37,7213 га, що розташована на території Преображенської сільської ради в північно-західній частині с. Вітровка, Криничанського району Дніпропетровської області за межами села та яка межує з земельною ділянкою якій присвоєно кадастровий номер 1222085500:02:001:0341.

В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання слідчого з підстав, вказаних у мотивувальній частині клопотання.

Допитаний в якості свідка співробітник головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, головний спеціаліст відділу контролю за використанням та охороною земель ОСОБА_5 слідчому судді пояснив, що була проведена перевірка за зверненням слідчого, зокрема був здійснений виїзд на вказану земельну ділянку, було встановлено факт її посіву ярим ячменем, будь-яки особи, що могли б надати пояснення з приводу посіву були відсутні, земельна ділянка не огорожена. За інформацією Держгеокадастру відомості щодо державної реєстрації прав на цю земельну ділянку відсутні, вона належить державі та обліковується як сад. Якщо зараз не дати раду врожаю ячменю, він пропаде. Були виконані всі передбачені законом дії щодо встановлення обставин самовільного використання земельної ділянки.

Слідчий суддя, вислухавши пояснення прокурора, співробітника Держгеокадастру, дослідивши матеріали клопотання, вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів клопотання вбачається, що в провадженні СВ Кам`янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження, відомості якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018040460000205 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України за фактом самовільного зайняття земельної ділянки загальною площею 10 га колишнього саду розташованого у с. Вітровка, Криничанського району Дніпропетровської області.

В ході проведення досудового слідства оглянуто земельну ділянку, що розташована в північно-західній частині с. Вітровка, Криничанського району Дніпропетровської області встановлено що на вказаній земельній ділянці знаходиться сільськогосподарська культура ячмінь, та яка межує з земельною ділянкою якій присвоєно кадастровий номер 1222085500:02:001:0341.

Крім того в ході проведення досудового слідства у вказаному кримінальному провадженні направлено запити до відділу у Криничанському районі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області щодо отримання інформації про цільове використання вказаної земельної ділянки та зареєстроване право користування вказаною земельної ділянки.

За результатом отриманих відповідей встановлено, що вказана земельна ділянка відноситься до земель сільськогосподарського призначення та право власності чи користування (оренда) вказаної земельної ділянки не зареєстровано.

В ході проведення досудового слідства у вказаному кримінальному провадженні направлено листа до Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області щодо проведення перевірки вимог використання земельної ділянки що розташована в північно-західній частині с. Вітровка, Криничанського району Дніпропетровської області встановлено що на вказаній земельній ділянці знаходиться сільськогосподарська культура ячмінь, та яка межує з земельною ділянкою якій присвоєно кадастровий номер 1222085500:02:001:0341.

Крім того, з метою встановлення площі земельної ділянки, на якій знаходиться сільськогосподарська культура ячмінь, проведено вимірювання площі вказаної земельної ділянки за результатом якого встановлено, що площа, на якій знаходиться сільськогосподарська культура, складає 37, 7213 га.

За результатом проведеної перевірки ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровської області, встановлено факт самовільного зайняття невстановленими особами земельної ділянки та складено відповідний акт перевірки від 19.06.2018 року за № 331-ДК/35-7/АП/09/01.

Відповідно до вказаного акту за наявною інформацією відділу у Криничанському районі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області запитувана земельна ділянка знаходиться на території Преображенської сільської ради Криничанського району за межами населеного пункту та відноситься до земель сільськогосподарського призначення (сад).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», самовільне зайняття земельної ділянки - будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.

Таким чином, невстановлена особа (особи) самовільно займає земельну ділянку площею 37,7213 га, яка знаходиться на території Преображенської сільської ради Криничанського району за межами населеного пункту, відповідність за що передбачена пунктом «б» ст. 211 Земельного кодексу України, ст. 53-1 КУпАП та ст.197-1 Кримінального кодексу України.

23.06.2018 року слідчим у кримінальному провадженні врожай ячменю, який розташований на земельній ділянці загальною площею 37,7213 га,що розташована на території Преображенської сільської ради в північно-західній частині с. Вітровка, Криничанського району Дніпропетровської області за межами населеного пункту визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.

На думкуслідчого,враховуючи те,що земельнаділянка загальноюплощею 37,7213га щорозташована натериторії Преображенськоїсільської радив північно-західнійчастині с.Вітровка,Криничанського районуДніпропетровської областіта якамежує зземельною ділянкоюякій присвоєнокадастровий номер1222085500:02:001:0341самовільно зайнятаневстановленими особамита самовільновикористовується шляхомпроведення посівівна останнійсільськогосподарської культуриячмінь,який натеперішній часзнаходиться встадії дозріваннята враховуючите,що вказанийврожай сільськогосподарськоїкультури маєдоказове значеннядля кримінальногопровадження щододоведення винипричетних осібдо самовільногозайняття вказаноїземельної ділянкита узв`язку зтим, що вказаний врожай ячменю визнано речовим доказом у кримінальному провадженні та з метою запобігання збору врожаю ячменю невстановленими особами які протиправно самовільно зайняли вищевказану земельну ділянку та запобігання розпорядження вказаними особами незаконно отриманого врожаю ячменю, виникла необхідність у накладенні арешту на майно, а саме врожай ячменю.

Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Відповідно доп.1ч.2ст.170КПК України,арешт майнадопускається зметою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Арешт може бути накладений і на майно, на яке раніше накладено арешт відповідно до інших актів законодавства. У такому разі виконанню підлягає ухвала слідчого судді, суду про накладення арешту на майно відповідно до правил цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно достатті 172 КПК України, клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання. Клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна. Під час розгляду клопотання про арешт майна слідчий суддя має право за клопотанням учасників розгляду або за власною ініціативою заслухати будь-якого свідка чи дослідити будь-які матеріали, що мають значення для вирішення питання про арешт майна.

Згідно з вимогамистатті 173 КПК Українипри вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; 4) наслідки арешту майна для інших осіб; 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

Ст. 90 Земельного кодексуУкраїни передбачено, що право власності на посіви і насадження сільськогосподарських та інших культур, на вироблену продукцію мають власники земельних ділянок.

Ст. 125 Земельного кодексуУкраїни встановлено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Ст. 126 Земельного кодексуУкраїни встановлено,що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно доЗакону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Таким чином, слідчий суддя вважає, що слідчим наведені достатні підстави вважати, що в діях невстановлених осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України та накладення арешту на посіяний врожаю ячменю, що відповідає критеріям речового доказу в розумінні ст. 98 КПК України, оскільки є доказом умисних цілеспрямованих дій, направлених на самовільне зайняття земельної ділянки, надасть можливість для повного та неупередженого розслідування кримінального провадження, встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності.

Керуючись ст. 36,131-132,170-171 КПК України, слідчий суддя -

ухвалив:

Клопотання слідчого СВ Кам`янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_4 про арешт майна в рамках кримінального провадження № 12018040460000205 від 18.05.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 197-1 КК України задовольнити.

Накласти арешт на посіяний врожай ячменю, котрий знаходиться на території земельної ділянки загальною площею 37, 7213 га, що розташована на території Преображенської сільської ради в північно-західній частині с. Вітровка Криничанського району Дніпропетровської області за межами села та яка межує з земельною ділянкою, якій присвоєно кадастровий номер 1222085500:02:001:0341 шляхом заборони розпорядження зазначеним майном.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п`яти днів з моменту її проголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудЗаводський районний суд м.Дніпродзержинська 
Дата ухвалення рішення27.06.2018
Оприлюднено23.02.2023
Номер документу75051563
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —208/3990/18

Ухвала від 04.07.2018

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Ізотов В. М.

Ухвала від 04.07.2018

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Ізотов В. М.

Ухвала від 27.06.2018

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Ізотов В. М.

Ухвала від 27.06.2018

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Ізотов В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні