Справа № 354/564/18
Провадження № 1-кс/354/193/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(про арешт майна)
02 липня 2018 року м. Яремче
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області
в складі: слідчого судді ОСОБА_1
секретаря ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Яремче клопотання про арешт майна по кримінальному провадженню №12018090110000097, яке внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань 26.06.2018 року за ч.1 ст.271 КК України,-
в с т а н о в и в :
Старший слідчийСВ ЯремчанськогоВП НадвірнянськогоВП ГУНПв Івано-Франківськійобласті ОСОБА_3 звернувся досуду зклопотанням,погодженим прокуророму кримінальномупровадженні,про арештмайна покримінальному провадженню №12018090110000097, яке внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань 26.06.2018 року за ч.1 ст.271 КК України.
В клопотанні старший слідчий СВ просить накласти арешт на майно, яке було тимчасово вилучене 26.06.2018року підчас проведенняогляду місцяподії допостановлення ухвалислідчого судді,у зв`язкуз невідкладнимвипадком пов`язанимз безпосереднімпереслідуванням особи,яка підозрюєтьсяу вчиненнікримінального правопорушення, на території належної ОСОБА_4 земельної ділянки площею 0,2500 га за адресою: с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, зокрема у приміщенні металевого вагончика, що використовується в якості службового кабінету головного інженера об`єкту «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради» ОСОБА_5 і виконроба ОСОБА_6 , з метою забезпечення збереження на них слідів вчинення кримінального правопорушення та збереження речовихдоказів.
Клопотання обґрунтовує тим, що СВ Яремчанського ВП Надвірнянського ВП ГУНП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.271 КК України.
26.06.2018 присутній на території об`єкту семиповерхового приміщення новобудови житлового будинку готельного типу ОСОБА_4 відмовився надати працівникам поліції добровільну згоду на проникнення на територію належної йому земельної ділянки площею 0,25 га з кадастровим номером 2611092001:22:002:0478, у місці знаходження вказаного вище об`єкту будівництва та добровільну згоду на проведення на цій території огляду місця події, в тому числі на проведення огляду у місці падіння потерпілого ОСОБА_7 . У зв`язку з цим, з метою виявленнята фіксаціївідомостей щодообставин вчиненнязазначеного вищекримінального правопорушення,26.06.2018старшим слідчимСВ ЯремчанськогоВП НадвірнянськогоВП ГУНПв Івано-Франківськійобласті ОСОБА_3 ,у зв`язкуз невідкладнимвипадком пов`язанимз безпосереднімпереслідуванням особи,яка підозрюєтьсяу вчиненнікримінального правопорушення,було проведеноогляд місцяподії натериторії належної ОСОБА_4 земельної ділянки площею 0,25 га з кадастровим номером 2611092001:22:002:0478 за адресою: с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, в тому числі в приміщенні металевого вагончика, який використовується в якості службового кабінету головного інженера проекту ОСОБА_5 і виконроба ОСОБА_6 . За результатом проведеного огляду місця події на вказаній вище території, було виявлено і вилучено: три робочі ноутбуки марки «hp», «Asus» та «Aser» з електронною інформаціє щодо зазначеного вище об`єкта будівництва, а також оригінали та копії документів.
27.06.2018 слідчимсуддею Яремчанськогоміського судуІвано-Франківськоїобласті винесеноухвалу продозвіл напроведення обшукуна територіїналежної ОСОБА_4 земельної ділянки площею 0,2500 га за адресою: с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради, на якій 26.06.2018 без ухвали слідчого судді, у зв`язку із невідкладним випадком пов`язаним з безпосереднім переслідуванням особи, підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, було проведено огляд місця події з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, в ході якого було виявлено і вилучено зазначені вище три робочі ноутбуки марки «hp», «Asus» та «Aser» з електронною інформацією щодо об`єкта «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради Івано-Франківської області», а також оригінали такопії документівщодо будівництвазазначеного вищеоб`єкта.
В судове засідання старший слідчий ОСОБА_3 не з`явився, звернувся до суду із заявою в якій просить справу розглядати за його відсутності, клопотання підтримав в повному обсязі, просить його задовольнити.
Вивчивши подане клопотання, вважаю, що клопотання слід задовольнити у зв`язку з тим, що доведено необхідність арешту та можливість досягнення завдань арешту з наступних підстав.
Згідно записів у витязі з кримінального провадження №12018090110000097(а.с. 4)26.06.2018 року зареєстроване кримінальне провадження за ч.1 ст.271 КК України. У фабулі зазначено, що 25.06.2018 приблизно о 20.00 годині ОСОБА_7 , знаходячись в приміщенні зазначеного вище об`єкту семиповерхового приміщення новобудови житлового будинку готельного типу, що розташований на належній ОСОБА_4 земельній ділянці площею 0,25 га з кадастровим номером 2611092001:22:002:0478 за адресою: с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, через відсутність на бетонних сходах захисних поручин, що є порушенням вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці, ідучи до низу між 3 та 2 поверхами по вказаних сходах, впав до бетонної їх поверхні, в результаті чого згідно листа Яремчанської ЦМЛ №459 від 27.06.2018 отримав тілесні ушкодження у вигляді відкритої черепно-мозкової травми та політравми, з якими цього ж дня переведений на стаціонарне лікування до Івано-Франківської ОКЛ.
Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь- якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Відповідно доч.5ст.171КПК Україниклопотання слідчого,прокурора проарешт тимчасововилученого майнаповинно бутиподано непізніше наступногоробочого дняпісля вилученнямайна,інакше майномає бутинегайно повернутоособі,у якоїйого буловилучено. У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченоїстаттею 235цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Клопотання слідчого відповідає вимогам, встановленим ст. 171 КПК України.
Відповідно до ст.173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
У разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна.
У разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає: 1) перелік майна, на яке накладено арешт; 2) підстави застосування арешту майна; 3) перелік тимчасово вилученого майна, яке підлягає поверненню особі, у разі прийняття такого рішення; 4) заборону, обмеження розпоряджатися або користуватися майном у разі їх передбачення та вказівку на таке майно; 5) порядок виконання ухвали із зазначенням способу інформування заінтересованих осіб.
Враховуючи те, що майно, а саме три робочі ноутбуки марки «hp», «Asus» і «Aser» з електронною інформацією щодо об`єкта «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради» та оригінали ікопії документівщодо будівництвазазначеного вищеоб`єкта,на яке прохає накласти арешт слідчий, було вилучено під час огляду земельної ділянки площею 0,2500 га з кадастровим номером 2611092001:22:002:0478 за адресою: с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради,такий західзабезпечення кримінальногопровадження якнакладення арештуна майноє підставним та доцільним щодо накладення арешту, а тому вважаю, що клопотання слідчого підлягає до задоволення з метою забезпечення збереження на них слідів вчинення кримінального правопорушення та збереження речових доказів до прийняття у цьому кримінальному провадженні кінцевого процесуального рішення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.170-173, 309 КПК України, слідчий суддя,-
у х в а л и в:
клопотання старшого слідчого СВ Яремчанського ВП Надвірнянського ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, яке було тимчасово вилучене 26.06.2018під часпроведення оглядумісця подіїдо постановленняухвали слідчогосудді,у зв`язкуз невідкладнимвипадком пов`язанимз безпосереднімпереслідуванням особи,яка підозрюєтьсяу вчиненнікримінального правопорушення, на території належної ОСОБА_4 земельної ділянки площею 0,2500 га за адресою: с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, зокрема у приміщенні металевого вагончика, що використовується в якості службового кабінету головного інженера об`єкту «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради» ОСОБА_5 і виконроба ОСОБА_6 , по кримінальному провадженню №12018090110000097, яке внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань 26.06.2018 року за ч.1 ст.271 КК України, - задовольнити.
Накласти арешт на нерухоме майно, а саме на:
1)ноутбук марки«НР» вкорпусі сірогокольору,ноутбук марки«ASUS»в корпусічорного кольорута ноутбукмарки «ASER»в корпусічорного кольору,на якихнаявна електронна інформація щодо об`єкта «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради;
2)оригінал Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці - об`єкті будівництва «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради;
3)оригінал Журналу авторського нагляду за будівництвом №1 на об`єкті будівництва «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради;
4)оригінал Журналу вхідного контролю на об`єкті будівництва «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради;
5)оригінал Загального журналу робіт на об`єкті будівництва «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради;
6)оригінал Проекту виконання робіт на влаштування монолітної залізобетонної фундаментної плити на об`єкті будівництва «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради;
7)оригінал Проекту організації будівництва, Книга 1 на об`єкті будівництва «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради;
8)оригінал Журналу виконання бетонних робіт на об`єкті будівництва «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради;
9)оригінали Вахтового журналу машиніста крана на об`єкті будівництва «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради;
10)оригінал Журналу обліку роботи екскаватора на об`єкті будівництва «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради;
11)оригінали Класифікаторів порушень вимог безпеки для працівників на об`єкті будівництва «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради;
12)копію Робочої документації «Конструкції бетонні (залізобетонні) КБ-01 20/06/16 КБ-01» та копію Схеми нижнього армування на об`єкті будівництва «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради;
13)копію Робочої документації «Конструкції бетонні (залізобетонні) КБ-1 20/06/16 КБ-01» на об`єкті будівництва «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради;
14)копію Робочої документації «Конструкції бетонні (залізобетонні) КБ-2 20/06/16 КБ-01» на об`єкті будівництва «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради;
15)копію Наказу директора ТзОВ «Вест Вей» № 9 К від 31.05.2018 «Про прийняття інженера ОСОБА_5 на роботу»;
16)копію Наказу директора ТзОВ «Вест Вей» № 01/06/18 від 01.06.2018 «Про призначення інженера ОСОБА_5 відповідальним за організацію виконання будівельно-монтажних робіт на обєкті будівництва «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради»;
17)копію Наказу директора ТзОВ «Девелопмент-Сіті» №17 В від 02.05.2018 «Про направлення інженера об`єкту «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради» ОСОБА_5 у відрядження за вказаною вище адресою»;
18)оригінали Відомостей на виплату готівки працівникам ТзОВ «Вест Вей» за березень-квітень 2018, Відомостей видачі зарплати та авансу працівника вказаного товариства, які працюють на об`єкті будівництва «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради;
19)копії паспортів громадян України на ім`я ОСОБА_7 ; ОСОБА_5 ; ОСОБА_7 ; ОСОБА_8 ; ОСОБА_9 ; ОСОБА_10 ; ОСОБА_11 ; ОСОБА_12 ; ОСОБА_13 ; ОСОБА_14 ; ОСОБА_15 ; ОСОБА_16 ; ОСОБА_17 ; ОСОБА_18 ; ОСОБА_19 ;
20)копії списків працівників ТзОВ «Девелопмент-Сіті» на об`єкті будівництва «Будівництво житлового будинку готельного типу в с.Поляниця урочище Вишні Яремчанської міської ради.
Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Івано-Франківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Яремчанський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2018 |
Оприлюднено | 23.02.2023 |
Номер документу | 75056629 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області
Іванов А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні