печерський районний суд міста києва
Справа № 757/28236/18-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 червня 2018 року м. Київ
Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих прокуратури та підтримання державного обвинувачення управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури АР Крим радника юстиції ОСОБА_3 про накладення арешту на майно,-
В С Т А Н О В И В :
11 червня 2018 року прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих прокуратури та підтримання державного обвинувачення управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури АР Крим радник юстиції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на кошти, які знаходяться на банківських рахунках № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , відкритих у АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 380805), які використовує у своїй діяльності ТОВ «Авалон Інвест» (ЄДРПОУ 34239893), та видаткових операцій за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету, зупинивши видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на адресу ТОВ «Авалон Інвест» (ЄДРПОУ 34239893) по рахунках № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , відкритих у банківській установі АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 380805) на внутрішньобанківські рахунки та зупинити видаткові операції з коштами які надійшли на вказані рахунки та вже знаходяться на рахунках, за винятком видаткових операцій виключно з платежів до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів, визначивши порядок виконання ухвали про арешт майна наступним чином: зобов`язати працівників АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 380805), всіх його філій та відділень, до яких слідчий, прокурор або співробітник оперативного підрозділу, який діє на підставі доручення слідчого, подасть ухвалу про арешт майна, накласти арешт на рахунки № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , які використовує у своїй діяльності ТОВ «Авалон Інвест» (ЄДРПОУ 34239893), заборонивши розпоряджатися вказаними грошовими коштами, за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету та зобов`язати службових осіб АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 380805) надати довідку про виконання ухвали про арешт майна та зобов`язати працівників АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 380805) надати довідку про залишок стану рахунків на момент накладення арешту.
В обґрунтування клопотання прокурор посилається на те, що вказане майно набуте кримінально протиправним шляхом. Метою накладення арешту є забезпечення збереження речових доказів.
З наданих в обґрунтування матеріалів вбачається, що слідчим відділом Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області розслідується кримінальне провадження № 42018010000000024, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 201 КК України.
Відповідно до матеріалів кримінального провадження, службові особи Київської митниці ДФС, зокрема, начальник сектору митного оформлення «Арктика» митного поста «Вишневе» Київської митниці ОСОБА_4 , використовуючи своє службове становище, всупереч інтересам служби, з метою власного збагачення, діючи спільно із головним державним інспектором ВМО №1 митного поста «Вишневе» Київської митниці ДФС ОСОБА_5 та іншими невстановленими службовими особами Київської митниці ДФС, створили протиправну схему по вимаганню та отриманні неправомірної вигоди від представників суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності та брокерських структур за безперешкодне митне оформлення товарів, в тому числі на підставі документів, що містять неправдиві дані відносно найменування, кількості, ваги, номенклатури, характеристик та вартості товарів.
Для одержання неправомірної вигоди від представників суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності ОСОБА_4 та ОСОБА_5 залучили посередника директора ТОВ «Госброкер» (ЄДРПОУ 38805523) громадянку ОСОБА_6 , котра діє за попередньою змовою з невстановленими представниками ТОВ «Авалон Інвест» (ЄДРПОУ 34239893) та ТОВ «Авалон транс груп» (ЄДРПОУ 40081085).
Так, 26.03.2018 року на адресу ТОВ «Авалон Інвест» (ЄДРПОУ 34239893) від компанії «Jinan Tuoda Building Materials Co., LTD» (КНР) надійшов товар «суміші, що використовуються в будівництві для підготовлення поверхонь фасадів будівель», який оформлено у митному відношенні в зоні діяльності сектору митного оформлення «Арктика» митного посту «Вишневе» Київської митниці ДФС згідно митної декларації № UA125200/2018/683763.
У ході розслідування встановлено, що під виглядом товару «суміші, що використовуються в будівництві для підготовлення поверхонь фасадів будівель» згідно митної декларації № UA125200/2018/683763 насправді ТОВ «Авалон Інвест» оформлено у митному відношенні такі речовини як цимоксаніл, імідаклоприж, лямбда-цигалотрин, флуміоксазин.
Так, згідно з висновком спеціаліста Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК Національного університету біоресурсів і природокористування України № 4 від 17.04.2018, встановлено, що у відібраних під час митного огляду зразках товару, який оформлено по МД № UA125200/2018/683763 містяться речовини цимоксаніл, імідаклоприд, лямбда-цигалотрин, флуміоксазин, які відносяться до сильнодіючих біологічно активних речовин отруйної (токсичної) дії на живі біологічні організми, та є діючою речовиною засобів захисту рослин від грибкових інфекцій, комах-шкідників, а також в якості основного активного інгредієнта при виробництві засобів захисту рослин від бур`янів, які використовуються в сільському господарстві.
У зв`язку із викладеним вищевказаний вантаж переміщено через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, а саме шляхом подачі митному органу документів, які містять неправдиві відомості щодо найменування товару.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що ТОВ «Авалон Інвест» (ЄДРПОУ 34239893) використовує у своїй діяльності відкриті банківські рахунки № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , які обслуговуються у АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 380805).
Постановою слідчого від 24 травня 2018 року грошові кошти розміщені на рахунках вказаних вище, визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.
Прокурор до судового засідання не з`явилася, надала заяву про розгляд клопотання за її відсутності, доводи клопотання підтримала у повному обсязі.
Слідчий суддя розглянув клопотання у відсутність власника майна відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про часткове задоволення клопотання, виходячи з такого.
Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).
Відповідно до ч. 1-3 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. У такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно з ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Згідно з ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
З урахуванням наведеного, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання прокурора та накладення арешту на грошові кошти, оскільки вказане майно відповідає критеріям, передбаченим ст. 98 КПК України, є предметом кримінального правопорушення, визнано речовими доказами у кримінальному провадженні та метою такого арешту є забезпечення зберігання речових доказів.
При цьому клопотання прокурора в частині встановлення заборони зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на адресу ТОВ «Авалон Інвест» (ЄДРПОУ 34239893) по рахунках № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , відкритих у банківській установі АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 380805) на внутрішньобанківські рахунки та зупинити видаткові операції з коштами які надійшли на вказані рахунки та вже знаходяться на рахунках, за винятком видаткових операцій виключно з платежів до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів, визначивши порядок виконання ухвали про арешт майна наступним чином: зобов`язати працівників АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 380805), всіх його філій та відділень, до яких слідчий, прокурор або співробітник оперативного підрозділу, який діє на підставі доручення слідчого, подасть ухвалу про арешт майна, накласти арешт на рахунки № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , які використовує у своїй діяльності ТОВ «Авалон Інвест» (ЄДРПОУ 34239893), заборонивши розпоряджатися вказаними грошовими коштами, за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету та зобов`язати службових осіб АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 380805) надати довідку про виконання ухвали про арешт майна та зобов`язати працівників АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 380805) надати довідку про залишок стану рахунків на момент накладення арешту, задоволенню не підлягає, оскільки воно виходить за межі предмету розгляду клопотання про арешт майна та може бути розглянуте в порядку звернення з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, а встановлення зупинення видаткових операцій з грошовими коштами, що надходять на банківські рахунки ТОВ «Авалон Інвест», охоплюється таким видом забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.
З урахуванням наведеного та керуючись ст. 98, 170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України,-
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих прокуратури та підтримання державного обвинувачення управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури АР Крим радника юстиції ОСОБА_3 про накладення арешту на майно задовольнити частково.
Накласти арешт на кошти, які знаходяться на банківських рахунках № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , відкритих у АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 380805), які використовує у своїй діяльності ТОВ «Авалон Інвест» (ЄДРПОУ 34239893), в частині видаткових операцій за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 75067253 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Батрин О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні