Ухвала
від 03.07.2018 по справі 902/359/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 ел.пошта : inbox@vn.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі (загальне)

"03" липня 2018 р. Cправа № 902/359/18

Суддя господарського суду Вінницької області Матвійчук В.В. , розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Транспортно-експедиторське підприємство "Вертикаль" (проспект Московський (Степана Бандери), буд. 9-В, м. Київ, 04073)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "АВМ-Проект" (вул. Липовецька, буд. 6-А, офіс 521, м. Вінниця, 21017)

про стягнення 452 226,20 грн.

В С Т А Н О В И В :

Товариство з обмеженою відповідальністю "Транспортно-експедиторське підприємство "Вертикаль" звернулось до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "АВМ-Проект" 452 226,20 грн, з яких: 309 649,60 грн. - основний борг, 45 217,24 грн. - пеня, 67 868,27 грн. - 50% річних, 29 491,09 грн. - інфляційних втрат.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов'язань за договором транспортного експедирування № 202 від 16.09.2016р в частині проведення розрахунків за надані послуги.

При дослідженні матеріалів позову суд приймає до уваги те, що з 15.12.2017 р. набрав чинності Закон України від 03.10.2017 р. № 2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", яким зокрема, Господарський процесуальний кодекс України викладений в новій редакції.

Таким чином розглядаючи вказаний позов суд здійснює судочинство відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи згідно з приписами ч.3 ст.3 ГПК України в редакції Закону України від 03.10.2017 р. № 2147-VІІІ, чинної з 15.12.2017 р.

За висновками суду, надана позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України. Підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

Статтею 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного). Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Відповідно до ч.3 ст.247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

За змістом ст.249 Господарського процесуального кодексу України клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.

Як встановлено, у позовній заяві позивачем заявлене клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, яке обґрунтоване незначною складністю справи.

При вирішенні питання щодо розгляду даної справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження, суд виходить з наступного.

За приписами частини третьої статті 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

При цьому, за вимогами п.1 ч.5 вказаної статті малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до частини сьомої статті 12 Господарського процесуального кодексу України розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.

Так, згідно зі ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" станом на 01.01.2018р. розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розрахунку на місяць складає 1762,00 грн.

Як встановлено вище, позивачем заявлено до стягнення з відповідача заборгованість в загальному розмірі 452 226,20 грн.

Тобто, ціна зазначеного позову перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, у зв'язку з чим справа №905/359/18 не є малозначною в розумінні п.1 ч.5 ст.12 Господарського процесуального кодексу України.

Окрім того, суд зважає на характер спірних правовідносин та предмет доказування в даній справі.

Як наслідок, суд вважає за необхідне розглядати дану справу в порядку загального позовного провадження, а клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного провадження задоволенню не підлягає.

Згідно з приписами ст.181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

На виконання наведених приписів ГПК України, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі та встановити сторонам строки для подання ними документів на підтвердження своєї правової позиції в даному спорі.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3, 12, 13, 14, 15, 18, 20, 24, 30, 42, 43, 45, 47, 56, 60, 120, 121, 176, 177, 181, 182, 183, 234, 235, 240, 242, 326 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В :

1. Відкрити провадження у справі № 902/369/18.

2. В задоволенні клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження відмовити.

3. Здійснювати розгляд справи у порядку загального позовного провадження .

4. Призначити у справі підготовче засідання на "18" липня 2018 р. на 10:30 в приміщенні Господарського суду Вінницької області (вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, 3-й поверх).

5. Зобов'язати відповідача, відповідно до ст. ст. 165, 178 ГПК України, надіслати (надати) до суду: відзив на позовну заяву (одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів, а відповідні докази представити суду) - протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше 12.07.2018р .

6. Зобов'язати позивача, відповідно до ст. ст. 166, 178 ГПК України, надіслати (надати) до суду: відповідь на відзив (у разі отримання відзиву) не пізніше 5 днів з дня отримання відзиву; обґрунтований розрахунок ціни позову (у вигляді таблиці) по основному боргу (окремо по договору в цілому), пені, відсотках річних та інфляційних втратах (розрахунок провести окремо по кожному спірному періоді із зазначення періоду нарахування, сум на які здійснюються відповідні нарахування, сум та дат часткових проплат з посиланням на первинні документи) з доказами його направлення на адресу відповідача, але не пізніше 12.07.2018р.

7. Учасникам справи направити у судове засідання уповноважених представників, останнім мати при собі, відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, документи, що підтверджують їх повноваження.

8. Зобов'язати сторони в строк до 12.07.2018 р. визначитись щодо:

- можливості укладення мирової угоди, передачі справи на розгляд третейського суду чи звернення до суду для проведення врегулювання спору за участю судді;

- уточнення позовних вимог та заперечень проти них та у разі такого подати відповідні заяви;

- питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об'єднання справ і роз'єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше;

- роз'яснення судом учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи;

- повідомлення про всі обставини справи, які їм відомі;

- надання доказів, на які зроблено посилання у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання;

- вирішення питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження;

- вирішення питання про витребування додаткових доказів та про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше;

- вирішення питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста;

- вирішення питання про забезпечення позову, про зустрічне забезпечення;

- розміру заявлених судових витрат;

- вирішення питання про колегіальний розгляд справи;

- доказів, які необхідні для розгляду даної справи відповідно до глави 5 "Докази і доказування" розділу І "Загальні положення" Господарського процесуального кодексу України тощо.

9. Учасникам процесу подання доказів по справі здійснювати відповідно до ст.80 Господарського процесуального кодексу України.

10. Учасникам процесу подавати заяви і клопотання відповідно до ст.ст.169, 170 Господарського процесуального кодексу України.

11. Згідно з приписами ст. 235 ГПК України ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

12. За приписами ч. 1 ст. 255 ГПК України ухвала про відкриття провадження у справі оскарженню не підлягає.

13. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vn.arbitr.gov.ua/sud5003/

14. Примірник ухвали надіслати сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Позивачу додатково направити на електрону адресу: sergiy.koro@gmail.com

Ухвала підписана 03.07.2018р.

Суддя Матвійчук В.В.

віддрук. прим.:

1 - до справи

2 - позивачу (проспект Московський (Степана Бандери), буд. 9-В, м. Київ, 04073)

3 - відповідачу (вул. Липовецька, буд. 6-А, офіс 521, м. Вінниця, 21017)

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення03.07.2018
Оприлюднено04.07.2018
Номер документу75070245
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —902/359/18

Ухвала від 18.07.2018

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Матвійчук В.В.

Ухвала від 03.07.2018

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Матвійчук В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні