Копія
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 червня 2018 року справа № 542/507/18
2/542/581/18
Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Стрельченко Т.Г.,
при секретарі - Нестеренко О.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та земельну ділянку, -
в с т а н о в и в :
24.04.2018 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та земельну ділянку. Вимоги звернення до суду мотивував тим, що він купив у відповідача ОСОБА_2 житловий будинок з господарськими будівлями та земельну ділянку з кадастровим номером 5323483408:08:001:0155 площею 0,2100 га, призначену для будівництва та обслуговування житлового будинку, що розташовані за адресою: с. Пристанційне, пров. Садовий, 7, Новосанжарського району Полтавської області.
Позивач вказує, що оформити договір купівлі-продажу житлового будинку з господарськими будівлями та земельної ділянки він не може, так як відповідач відмовляється від його нотаріального посвідчення.
В даний час позивачу потрібні правовстановлюючі документи на будинок та земельну ділянку, що змусило його звернутися до суду з вказаним позовом.
Ухвалою Новосанжарського районного суду Полтавської області від 25.04.2018 року відкрито провадження у справі, призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою Новосанжарського районного суду Полтавської області від 26.06.2018 року позовні вимоги ОСОБА_1 в частині визнання за ним права власності на земельну ділянку залишено без розгляду
Позивач в судове засідання не з'явився, до суду направив заяву про розгляд справи у його відсутність, просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, до суду направив заяву про розгляд справи без його участі, позов визнає повністю.
Давши оцінку матеріалам справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 3 ст. 211 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи, надавши їм оцінку у сукупності з оголошеними та дослідженими матеріалами справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у зв'язку з наступним.
У відповідності зі ст.ст. 12, 13 ЦПК України, суд розглядає справи на принципах змагальності і диспозитивності, у межах заявлених позовних вимог на підставі доказів, наданих сторонами. Відповідно до ч. 3 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
Згідно ст. 657 ЦК України договори купівлі-продажу нерухомого майна підлягають обов'язковому нотаріальному посвідченню, але враховуючи, що даний договір вже повністю виконаний, є підстави вважати його таким, що відбувся.
З технічного паспорта на садибний (індивідуальний) житловий будинок, виготовленого ПП Полтавське БТІ Інвентаризатор 03.08.2011 року, вбачається, що в с. Пристанційне по пров. Садовому, 7, Новосанжарського району Полтавської області знаходяться житловий будинок та господарські будівлі, власником яких є ОСОБА_2 (а.с. 14-17).
ОСОБА_2 є власником житлового будинку з господарськими будівлями, що розташовані за адресою: с. Пристанційне, пров. Садовий, 7, Новосанжарського району Полтавської області, на підставі договору купівлі-продажу ВЕВ № 892733 від 02.10.2006 року, посвідченого приватним нотаріусом Новосанжарського районного нотаріального округу Полтавської області ОСОБА_3 та зареєстрованого в реєстрі за № 1218 (а.с. 10-13).
Як вбачається з розписки від 10.05.2013 року, ОСОБА_2 отримав від ОСОБА_1 кошти в сумі 10000 грн. за проданий ним житловий будинок з господарськими будівлями (а.с. 44).
Згідно ст. 220 ЦК України, договір, укладений із порушеннями нотаріальної форми є нікчемним. Однак, в ч. 2 вищевказаної статті зазначено, що якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається. Така можливість передбачена законом як одна із форм захисту інтересів добросовісного учасника цивільних правовідносин.
Таким чином, по даній справі між сторонами при укладанні договору купівлі-продажу була досягнута угода по всіх істотних умовах, тому суд вважає, що є підстави задовольнити даний позов.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 263-265, 354 ЦПК України, ст.ст. 220, 357 ЦК України, -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та земельну ділянку - задовольнити.
Визнати договір купівлі-продажу житлового будинку з господарськими будівлями, що розташовані за адресою: с. Пристанційне, пров. Садовий, 7, Новосанжарського району Полтавської області, між ОСОБА_2, як продавцем, та ОСОБА_1, як покупцем, таким, що відбувся.
Визнати за ОСОБА_1, 08 лютого1968 року народження, право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, що розташовані за адресою: с. Пристанційне, пров. Садовий, 7, Новосанжарського району Полтавської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи до Апеляційного суду Полтавської області через Новосанжарський районний суд.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Сторони по справі:
позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1;
відповідач: ОСОБА_2, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, 39320.
Суддя (підпис)
Відповідає оригіналу
ОСОБА_4 Новосанжарського районного суду
Полтавської області ОСОБА_5
Суд | Новосанжарський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2018 |
Оприлюднено | 05.07.2018 |
Номер документу | 75101607 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Стрельченко Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні