Ухвала
від 05.07.2018 по справі 927/500/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

05 липня 2018 року м. Чернігівсправа № 927/500/18

Суддя Господарського суду Чернігівської області Фетисова І.А., перевіривши матеріали позовної заяви б/н від 03.07.2018

за позовом: Приватного підприємства «Земля і воля Агро»

          вул. Матросова, 30, м. Носівка, Чернігівська область, 17100

до відповідача: Комісії із визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам Носівської райдержадміністрації Чернігівської області

          вул. Центральна, 19, м. Носівка, Чернігівська область, 17100

про скасування акту комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам та розпорядження № 535 Носівської райдержадміністрації Чернігівської області від 11.12.2017

ВСТАНОВИВ:

Приватним підприємством «Земля і воля Агро» подано позов до Комісії із визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам Носівської райдержадміністрації Чернігівської області про скасування акту комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам та розпорядження № 535 Носівської райдержадміністрації Чернігівської області від 11.12.2017.

Дослідивши дану позовну заяву із додатками, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.

У відповідності до п. 5, 9, 10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч. 2 ст.164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так, по тексту позовної заяви зазначено, що розпорядженням голови Носівської райдержадміністрації в Чернігівській області № 478 від 09.10.2017 створено Комісію (із визначення збитків власникам землі та земле користувачам) за користування земельними ділянками територіальної громади Носівської міської ради заподіяних збитків ПП «Земля і воля Агро», повідомлено про направлення вимоги Носівської райдержадміністрації № 02-32/366 від 14.12.2017, зазначено про рішення Носівської міської ради від 28.02.2012, яким було надано дозвіл на складання проектів землеустрою. Позивачем в тексті позовної заяви повідомлено про неодноразове направлення до Носівської міської ради проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, який повертався з відмовою щодо його затвердження; позивачем здійснювались всі необхідні дії щодо визначення розміру земельної ділянки, позивачем повідомлено про неодноразове звернення до органу місцевого самоврядування щодо затвердження проекту відведення земельної ділянки, але кожного разу було відмовлено. Належних доказів на підтвердження викладених обставин, позивачем до позовної заяви не додано.

Позивачем не вказано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.

Також позивачем у позовній заяві не зазначено та не додано до неї доказів про те, що Приватним підприємством «Земля і воля Агро» не подано іншого позову (позовів) до Комісії із визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам Носівської райдержадміністрації Чернігівської області з тим самим предметом та з тих самих підстав.

У відповідності до ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

За змістом пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, реєстрованим поштовим відправленням є поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку. При цьому, розрахунковим документом є документ, встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку.

Пунктом 61 "Правил надання послуг поштового зв'язку” передбачено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

За змістом положень вищевказаних Правил, доказом, що підтверджує прийняття оператором поштового зв'язку поштового відправлення для пересилання - є виданий ним відправникові розрахунковий документ встановленої форми, разом з тим, опис вкладення є підтвердженням того, які саме документи вкладені до поштового відправлення.

Таким чином, належними доказами надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), виданий відправникові оператором поштового зв'язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення для пересилання та опис вкладення до цього листа, з якого вбачається які саме документи направлені на адресу відповідача.

Позивачем додано лише фотокопію фіскального чеку від 03.07.2018. Опису вкладення до листа позивачем до матеріалів позовної заяви додано не було.

Надана позивачем фотокопія фіскального чеку від 03.07.2018 без додання опису вкладення до листа не підтверджує направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з усіма доданими до неї документами.

Крім того , вимоги до письмових доказів, що подаються учасниками справи, викладені у ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якою письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. При цьому копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчують в порядку, встановленому чинним законодавством.

Порядок засвідчення копій документів визначений Національним стандартом України “Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів” ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 р. N 55.

Відповідно до п.5.27 Національного стандарту України “Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів” ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 р. N 55 відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів “Згідно з оригіналом”, назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту “підпис”.

Пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі.

Виходячи з прохальної частини позовної заяви Приватного підприємства «Земля і воля Агро», останнім подано до суду позов немайнового характеру, в межах якого ним заявлено дві самостійні немайнові вимоги про скасування акту комісії та розпорядження №535 райдержадміністрації.

Частиною 2 статті 123 вказаного Кодексу визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

За приписами абзацу 2 частини 3 статті 6 ЗУ “Про судовий збір”, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

З огляду на ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. У відповідності до пункту 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Статтею 7 Законом України “Про державний бюджет на 2018 рік” на 01 січня встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1762,00 грн.

Враховуючи вищевикладене, за розгляд даного позову має бути сплачений судовий збір у розмірі 3524 грн. (1762,00 грн. х 2). Натомість позивачем згідно платіжного доручення № 123 від 02.07.2018 до Державного бюджету сплачено 1777 грн., сума недоплати складає 1747 грн. (3524 грн. – 1777 грн.).

Як встановлено судом, заявником не надано до матеріалів позовної заяви належних доказів на підтвердження сплати судового збору за поданий позов у належному розмірі.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк 5 календарних днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків шляхом надання належних доказів на підтвердження викладених обставин по тексту позовної заяви (в оригіналі або належним чином засвідченій копії); надання попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; надання суду письмової довідки про те, що Товариством з обмеженою відповідальністю Приватним підприємством «Земля і воля Агро» не подано іншого позову (позовів) до Комісії із визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам Носівської райдержадміністрації Чернігівської області з тим самим предметом та з тих самих підстав; надання суду належних підтверджуючих документів про здійснення направлення 03.07.2018 позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу – оригіналу або належним чином засвідченої копії квитанції від 03.07.2018 та опису вкладення з календарним штемпелем відділення зв'язку від 03.07.2018; надання суду належних доказів доплати судового збору за розгляд поданого позову в сумі 1747 грн., докази наявності статусу юридичної особи у відповідача.

Суд зазначає, що Господарським судом Чернігівської області під час отримання позовної заяви відділом документального забезпечення суду (канцелярією) було складено акт від 04.07.2018 № 168/2018, відповідно до якого, в поштовому відправленні від ПП «Земля і воля Агро» не виявилося документів вказаних в додатку: п. 1 – копія позовної заяви з додатками для відповідача, п. 11 – замість квитанції, знаходиться копія квитанції про відправлення цінного листа відповідачу. Оригінал акту направляємо позивачу до відома.

За таких обставин, керуючись ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України,

                                                  

                                                            УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Позивачу протягом 5 (п'ять ) календарних днів з дня вручення йому ухвали суду усунути недоліки позовної заяви б/н від 03.07.2018.

3. Роз'яснити позивачу, що у відповідності до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в разі не усунення ним всіх недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://cn.arbitr.gov.ua/sud5028/

          Суддя                                                                                 І.А.Фетисова

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення05.07.2018
Оприлюднено09.07.2018
Номер документу75110012
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/500/18

Ухвала від 16.07.2018

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фетисова І.А.

Ухвала від 05.07.2018

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фетисова І.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні