Рішення
від 19.06.2018 по справі 925/346/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2018 року          

м. Черкаси справа № 925/346/18                                         

Господарський суд Черкаської області в складі головуючого – судді Довганя К.І., із секретарем Дяченко Т.В. за участю представників: позивача – не з'явився, відповідача – не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за позовом приватного акціонерного товариства “Електромеханічний завод “Магніт” до Канівської міської ради про визнання права власності,

ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про визнання права власності на об'єкт нерухомого майна, а саме стадіон за адресою вулиця Енергетиків, 14, в місті Каневі, Черкаської області, який складається із наступних складових частин: спортивний павільйон позначений в описі основних конструктивних елементів технічного паспорта літерою А'-1; прибудова під літерою А-2; теплопункт під літерою Б; убиральня під літерою В, а також ґанок, оглядова яма, №№1,8,10 - огорожі, №№2,3,4,5,6 -хвіртки, №№7,9 - ворота, №№11,12 - спортивні майданчики, І - бігова доріжка, II та III - замощення.

У судове засідання представники позивача та відповідача не з'явилися.

У засіданні, яке відбулось 03.05.2018 року представники позивача позовні вимоги підтримали з підстав вказаних у позові.

21.05.2018 року у відзиві на позов відповідач позов визнав повністю та просив розглядати справу без участі його представника.

Суд вважає можливим здійснювати розгляд справи в порядку ст.. 202 ГПК України.

Суд, дослідивши наявні у справі докази, встановив наступне.

Приватне акціонерне товариство «Електромеханічний завод «Магніт» є правонаступником державного підприємства Канівський електромеханічний «Магніт», яке було створене у 1969 році та було корпоратизоване у 1995 році у Відкрите акціонерне товариство «Електромеханічний завод «Магніт». В 2007 року Фонд державного майна України продав акції ВАТ «Електромеханічний завод «Магніт». У 2011 році у зв'язку із приведенням статутних документів до вимог Закону України «Про акціонерні товариства» найменування товариства було змінене із «відкрите» на «публічне». Рішенням загальних зборів акціонерів від 25 квітня 2017 року було змінено тип акціонерного товариства із «публічного» на «приватне».

Таким чином, приватне акціонерне товариство «Електромеханічний завод «Магніт» є правонаступником майна державного підприємства Канівський електромеханічний завод «Магніт». На балансі товариства обліковуються виробничі корпуси та інші об'єкти нерухомості (будівлі, споруди, передавальні пристрої водозабезпечення і каналізації, електромережі, мережі котельні, в т.ч. об'єкти соціально-побутового призначення), а також рухоме майно (обладнання, вимірювальні прилади, виробничий інвентар).

В листі Міністерства промислової політики України від 14.08.2003р. №10/3-3-1378, зазначено, що «Відповідно до п.15 Положення про порядок корпоратизації підприємств, затвердженого Постановою КМУ від 05.07.1993р. №508, ВАТ «Магніт» є правонаступником майна корпоратизованого Канівського електромеханічного заводу «Магніт», яке передано до його статутного фонду, в тому числі будівель, споруд та іншого нерухомого майна».

Згідно з вимогами статей 2-4 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» право власності на нерухоме майно є речовим правом, яке підлягає реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та виникає з моменту такої реєстрації.

Позивач звернувся до Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області, щодо реєстрації одного із об'єктів нерухомості, а саме - стадіону, за адресою вулиця Енергетиків, 14, в місті Каневі, Черкаської області який складається із наступних складових частин, зокрема: спортивний павільйон позначений в описі основних конструктивних елементів технічного паспорта літерою А'-І; прибудова під літерою А-2; теплопункт під літерою Б; убиральня під літерою В, а також ґанок, оглядова яма, №№1,8,10 - огорожі, №№2,3,4,5,6 - хвіртки, №№7,9 - ворота, №№11,12 -спортивні майданчики, І - бігова доріжка, II та III - замощення.

Державний реєстратор Рішенням про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень №38401327 від 29.11.2017 року відмовив у реєстрації, посилаючись на те, що згідно п.41 «Порядку реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», який затверджений постановою Кабінету Міністрів України №1127 від 25.12.2015р., не було надано «документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта».

Об'єкт нерухомості - стадіон не є новозбудованим об'єктом: дата вводу в експлуатацію стадіону згідно бухгалтерського обліку - XI. 1972р. Документи, які «засвідчують прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта» у позивача відсутні.

Документи датовані роками побудови об'єкта нерухомості (часи СРСР), які підтверджують надання земельної ділянки для будівництва нерухомого майна -стадіону, а також дозволу чи належно затвердженого проекту будівництва, також відсутні.

Земельна ділянка, на якій розташоване нерухоме майно Позивача, в т.ч. стадіон, знаходиться у постійному користуванні товариства на підставі:

- Державний акт на право постійного користування землею від 17.05.1997р. ЧР 21-58.

Факт користування спірним майном підтверджується:

-Інвентаризаційним описом товарно-матеріальних цінностей, затвердженого Наказом директора Канівського електромеханічного заводу «Магніт» №430 від 28.10.1975 року;

- Актом оцінки вартості цілісного майнового комплексу Канівського електромеханічного заводу «Магніт», затвердженого Наказом Мінмашпрому України №126 від 30.01.1995 року.

-Довідкою про знаходження майна на балансі Позивача та його балансову вартість №17 від 19/03/2018 року.

-Технічною документацією на нерухоме майно - стадіон, а саме технічного паспорта, виготовленого КП «Черкаське обласне об'єднане бюро технічної інвентаризації», 19.06.2017 року.

Об'єкт нерухомого майна - стадіон, за адресою вулиця Енергетиків, 14, в місті Каневі, Черкаської області, не відноситься до об'єктів комунальної власності територіальної громади міста Канева та не перебуває на балансі інших підприємств установ та організацій м. Канева, про що свідчить довідка виконавчого комітету Канівської міської ради №01-01-23/2459 від 07.12.2017 року.

Крім того спірна нерухомість, що є предметом даного позову не відноситься до об'єктів державної власності, відомості про реєстрацію права власності за державою на стадіон за адресою вулиця Енергетиків, 14, в місті Каневі, Черкаської області, в Єдиному Реєстрі об'єктів державної власності відсутні, про що свідчить довідка Фонду державного майна України №10-15-4090 від 13.02.2018 року.

Стаття 41 Конституції України встановлено, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Згідно з ст. 330 Цивільного кодексу України якщо майно відчужене особою, яка не мала на це права, добросовісний набувач набуває право власності на нього, якщо відповідно до статті 388 цього кодексу майно не може бути витребуване в нього.

Стаття 321 Цивільного кодексу України також передбачає, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

В силу статті 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до ст. 376 ЦК України, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

Оцінивши доводи сторін та приписи наведеного вище законодавства, суд приходить до наступних висновків.

Про правомірність набуття приватним акціонерним товариством “Електромеханічний завод “Магніт” права власності на спірне майно свідчать:

- Державний акт на право постійного користування землею від 17.05.1997р. ЧР 21-58.

-Інвентаризаційним описом товарно-матеріальних цінностей, затвердженого Наказом директора Канівського електромеханічного заводу «Магніт» №430 від 28.10.1975 року;

- Актом оцінки вартості цілісного майнового комплексу Канівського електромеханічного заводу «Магніт», затвердженого Наказом Мінмашпрому України №126 від 30.01.1995 року.

-Довідкою про знаходження майна на балансі Позивача та його балансову вартість №17 від 19/03/2018 року.

-Технічною документацією на нерухоме майно - стадіон, а саме технічного паспорта, виготовленого КП «Черкаське обласне об'єднане бюро технічної інвентаризації», 19.06.2017 року.

Крім того, відповідач визнав позов та просив задовольнити позовні вимоги позивача.

З огляду на викладені вище обставини та норми чинного законодавства господарський суд дійшов до висновку, що вимога позивача є обґрунтованою і законною, а тому позов приватного акціонерного товариства “Електромеханічний завод “Магніт” підлягає задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи викладене, на підставі ст. 129, ст. ст.232, 233, 236-241 ГПК України суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

          Визнати за приватним акціонерним товариством «Електромеханічний завод «Магніт» (вул.. Енергетиків, 179, м. Канів, Черкаська область, 19001, код 14309540) право власності на об'єкт нерухомого майна, а саме стадіон, за адресою вулиця Енергетиків, 14, в місті Каневі, Черкаської області, який складається із наступних складових частин: спортивний павільйон позначений в описі основних конструктивних елементів технічного паспорта літерою А'-1; прибудова під літерою А-2; теплопункт під літерою Б; убиральня під літерою В, а також ґанок, оглядова яма, №№1,8,10 - огорожі, №№2,3,4,5,6 -хвіртки, №№7,9 - ворота, №№11,12 - спортивні майданчики, І - бігова доріжка, II та III -замощення.

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного господарського суду.          

Повне рішення підписано 06 липня 2018 р.

СУДДЯ К.І. Довгань

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення19.06.2018
Оприлюднено10.07.2018
Номер документу75134918
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/346/18

Рішення від 19.06.2018

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Довгань К.І.

Ухвала від 03.05.2018

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Довгань К.І.

Ухвала від 10.04.2018

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Довгань К.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні