Ухвала
від 05.07.2018 по справі 202/3464/18
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 202/3464/18

Провадження № 1-кс/202/2892/2018

УХВАЛА

05 липня 2018 року м. Дніпро

Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області ОСОБА_4 про знищення (утилізацію) майна, якість якого не відповідає вимогам стандартів,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні СВ ІндустріальногоВП ДВПГУНП вДніпропетровській областіперебувають матеріали досудового розслідування,відомості прояке внесенідоЄдиного реєструдосудових розслідувань16.05.2017року за№ 12017040660000972, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України.

04липня 2018року доІндустріального районногосуду м.Дніпропетровська надійшлоклопотання слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області ОСОБА_4 про знищення (утилізацію) майна, якість якого не відповідає вимогам стандартів.

В своємуклопотанні слідчийпросить:знищити (утилізувати) майно, якість якого не відповідає вимогам стандартів, а саме знищити (утилізувати) олію соняшникову яка знаходиться в автомобілі марки DAF державний номер НОМЕР_1 з напівпричепом-цистерною до нього, державний номер НОМЕР_2 . Доручити виконання ухвали ПП «Екотехсинтез» (код 38430065), посилаючись на обставини викладені в клопотанні.

Слідчий СВ Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, в матеріалах клопотання наявна заява про розгляд клопотання без його участі.

Дослідивши матеріали даного клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області ОСОБА_4 про знищення (утилізацію) майна, якість якого не відповідає вимогам стандартів підлягає задоволенню з наступних підстав.

06.02.2018 на підставі ухвал слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська проведено обшук у вищезазначеному автомобілі та напівпричепі - цистерні до нього. В ході обшуків було виявлено та вилучено олію соняшникову невідомого походження та якості, документи на її походження (придбання) та транспортування відсутні. Документи від виробника олії соняшникової підтверджуючі її якість також відсутні. Отже походження та якість вилученої олії в ході обшуку встановити не вдалося, також в зв`язку з технічними особливостями, не вдалося встановити фактичну масу олії соняшникової яка була вилучена в ході обшуків.

Гр. ОСОБА_5 оголошено ухвалу Індустріального районного суду м. Дніпропетровська про тимчасовий доступ до речей та документів, а саме до документів підтверджуючих походження, придбання та транспортування олії соняшникової яка знаходиться в автомобілі марки DAF державний номер НОМЕР_1 з напівпричепом-цистерною до нього, державний номер НОМЕР_2 . На виконання даної ухвали гр. ОСОБА_5 повідомив слідчого, що вказані в ухвалі документи у нього відсутні. Отже підтвердити той факт, що олія соняшникова вилучена в ході обшуку 06.02.2018 р. та яка знаходиться в автомобілі марки DAF державний номер НОМЕР_1 з напівпричепом-цистерною до нього, державний номер НОМЕР_2 належить гр. ОСОБА_5 не надається можливим, бо взагалі відсутні будь-які документи підтверджуючі це, також слідству не вдалося встановити фактичного виробника та походження даної олії соняшникової.

10.05.2018 року в ході повторного огляду автомобілю марки DAF державний номер НОМЕР_1 з напівпричепом-цистерною до нього, державний номер НОМЕР_2 , було залучено спеціаліста Державної лабораторії ветеринарної медицини ОСОБА_6 , який відібрав зразки олії соняшникової згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14 червня 2002 року № 833 «Про затвердження Порядку відбору зразків продукції тваринного, рослинного і біотехнологічного походження для проведення досліджень», для проведення дослідження.

Згідно експертного висновку № 000984 в/18 від 10 травня 2018 року:

-зразок №000984 в/1/18 - олія соняшникова зразок №1 (АР 4840 ХР); зразок №000984 в/2/18 - олія соняшникова зразок №2 ( НОМЕР_2 ) за органолептичними показниками, на вміст пестицидів, токсичних елементів відповідають ДСТУ 4492:2005;

-Зразок №000984 в/2/18 - олія соняшникова зразок №2 ( НОМЕР_2 ) за фізико-хімічними показниками (йодне число .г J2/100г) не відповідає ДСТУ 4492:2005.

Також в експертному висновку № 000984 в/18 від 10 травня 2018 року зазначені рекомендації, відповідно яким необхідно діяти згідно вимог діючого законодавства України.

06.02.2018 року слідчим в кримінальному провадженні № 12017040660000972 винесена постанова про визнання речовим доказом вилучена в ході обшуку олія соняшникова яка знаходиться в автомобілі марки DAF державний номер НОМЕР_1 з напівпричепом-цистерною до нього, державний номер НОМЕР_2 .

В ході слідства не вдалося встановити походження та фактичного власника олії соняшникової яка була вилучена.

Згідно п. 4 ч. 6ст. 100 КПК України, речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню передаються для їх технологічної переробки або знищуються за рішенням слідчого судді, суду, якщо вони відносяться до вилучених з обігу предметів чи товарів, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоровя людей або довкілля.

Постановою КМУ від 19 листопада 2012 р. № 1104«Про реалізацію окремих положень Кримінального процесуального кодексу України» визначено порядок зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, а саме п. 29 визначає: речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню, мають непридатний стан, знищуються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду.

Згідно з п. 6 Постанови КМУ від 24 січня 2001 р. № 50 «Про затвердження загальних вимог до здійснення переробки, утилізації, знищення або подальшого використання вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції» вилучена з обігу неякісна та небезпечна продукція, яка є непридатною для переробки, підлягає знищенню шляхом спалювання, руйнування, фізико-хімічної, біологічної або іншої обробки відповідно до вимог нормативних документів.

Постановою КМУ від 25 серпня 1998 р. № 1340«Про порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним» встановлено порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним. П. 16 розділу «Переробка, утилізація або знищення майна»: - майно, якість якого не відповідає вимогам стандартів, небезпечне в санітарно-епідемічному відношенні або яке не пройшло відповідного випробування, карантинної обробки чи не придатне для реалізації, підлягає переробці або знищенню (утилізації) з урахуванням ступеня зносу та фактичного стану. П. 28 розділу «Поводження з речовими доказами, зберігання яких ускладнено»: - речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, які через громіздкість або з інших причин, визначених уКримінальному процесуальномукодексі України, не можуть зберігатися без зайвих труднощів в обладнаних приміщеннях або в інших місцях зберігання, визначених упунктах 17-26цього Порядку,передаються (крімвипадків,коли такіречові доказиповернуто власниковіабо переданойому навідповідальне зберігання)за письмовоюзгодою власника,а вразі їївідсутності -за рішеннямслідчого судді,суду торговельномупідприємству дляреалізації,якщо цеможливо безшкоди длякримінального провадження. Реалізація предметів здійснюється з дотриманням вимогПорядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340.

Також згідно з нормами ДСТУ 4492:2005 п. 13, таблиця 11 - гарантійний термін зберігання олії соняшникової нерафінованої в залежності від типу пресування та класу олії варіюється від 1 до 4 місяців, зберігання довше вказаного строку заборонене.

Відповідно до п. 55 ст. 1 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР: - «оператором ринку харчових продуктів (далі - оператор ринку) - суб`єкт господарювання, який провадить діяльність з метою або без мети отримання прибутку та в управлінні якого перебувають потужності, на яких здійснюється первинне виробництво, виробництво, реалізація та/або обіг харчових продуктів та/або інших об`єктів санітарних заходів (крім матеріалів, що контактують з харчовими продуктами), і який відповідає за виконання вимог цього Закону та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів. До операторів ринку належать фізичні особи, якщо вони провадять діяльність з метою або без мети отримання прибутку та займаються виробництвом та/або обігом харчових продуктів або інших об`єктів санітарних заходів».

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР: - «оператор ринку зобов`язаний реєструвати потужності у випадках, передбачений цим законом».

Відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР: - «державній реєстрації підлягають потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу.»

Відповідно до п. 1 ст. 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР: - «Забороняється обіг харчових продуктів, вироблених на потужностях, щодо яких не отримано експлуатаційного дозволу, передбаченого цим Законом, або дія якого тимчасово припинена». «Забороняється обіг харчових продуктів, вироблених на потужностях, повідомлення про реєстрацію яких не було зроблено оператором ринку до вимог цього Закону». «Вилучені обєкти санітарних заходів, які не можливо повернути в обіг, використовуються для інших, ніж споживання населенням цілей або підлягають знищенню.»

Небезпечний харчовий продукт, відповідно до п. 44 ст. 1 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР є - харчовий продукт, що є шкідливим для здоров`я та/або непридатним для споживання.

Так, згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів» № 1023-ХІІ від 12.05.1991, безпека продукції - це відсутність будь-якою ризику для життя, здоров`я, майна споживача і навколишнього природного середовища при звичайних умовах використання, зберігання, транспортування, виготовлення і утилізації продукції.

Згідно п. 1 ст. 1 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» від 14.01.2000 «до числа неякісної та небезпечної продукції відноситься, у тому числі, продукція, яка не відповідає вимогам чинних в Україні нормативно-правових актів і нормативних документів стосовно відповідних видів продукції щодо її споживчих властивостей».

Згідно п. 6 ст. 1 вказаного вище Закону «до числа неякісної та небезпечної продукції відноситься, у тому числі, продукція,на яку немає передбачених законодавством відповідних документів, що підтверджують якість та безпеку продукції».

Згідно п. 1 ст. 5 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» від 14.01.2000 «Неякісна та небезпечна продукція підлягає обов`язковому вилученню з обігу».

Згідно п. 35 «Інструкції про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду», в новій редакцій, затвердженої спільним наказом Генеральної прокуратури України, МВС України, ДПА України, СБ України, ВС України, ДСА України № 51/401/649/471/23/125 від 27 серпня 2010 року, у разі непридатності товарів до використання та реалізації вони можуть бути знищені або передаватись підприємствам-виробникам аналогічної продукції для переробки.

Слідством встановлено, що підприємство ПП «Екотехсинтез» (код 38430065), має основний вид діяльності: збирання безпечних відходів, збирання небезпечних відходів (основний) та має діючу відповідну дозвільну ліцензію Міністерства екології та природних ресурсів України на операції поводження з небезпечними відходами (збирання, перевезення, зберігання знешкодження) № 424 від 16.10.2013р. На дане підприємство направлено лист-запит № 1009/45.2 від 27.06.2018, щодо наявності змоги прийняти на безоплатну утилізацію олію соняшникову.

На адресу слідчого надійшла відповідь від ПП «Екотехсинтез» (код 38430065) в якій підприємство дало згоду на безоплатну утилізацію олію соняшникової на виконання відповідної ухвали суду.

На підставівищевикладеного,слідчий суддяприходить довисновку,що клопотанняслідчого єзаконним,обґрунтованим татаким,що підлягаєзадоволенню,оскількивилучена олія соняшникова, яка знаходиться в автомобілі марки DAF, державний номер НОМЕР_1 , з напівпричепом-цистерною до нього, державний номер НОМЕР_2 , не містить на собі слідів кримінального правопорушення, зберігання її через громіздкість неможливе без зайвих труднощі та згідно з діючим законодавством України є такою, що не відповідає вимогам стандартів, тому вона підлягає знищенню (утилізації).

Керуючись п. 44, 55 ст. 1, п. 4 ч. 2 ст. 20, ч. 1 ст. 25, п. 1 ст. 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР, ч. 1 ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів» № 1023-ХІІ від 12.05.1991, п. 1, 6 ст. 1, п. 1 ст. 5 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» від 14.01.2000, п. 29 Постанови КМУ від 19 листопада 2012 р. № 1104«Про реалізацію окремих положень Кримінального процесуального кодексу України», п. 6 Постанови КМУ від 24 січня 2001 р. № 50 «Про затвердження загальних вимог до здійснення переробки, утилізації, знищення або подальшого використання вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції», п. 16 розділу «Переробка, утилізація або знищення майна», п. 28 розділу «Поводження з речовими доказами, зберігання яких ускладнено» Постанови КМУ від 25 серпня 1998 р. № 1340«Про порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним», п. 35 «Інструкції про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду», в новій редакцій, затвердженої спільним наказом Генеральної прокуратури України, МВС України, ДПА України, СБ України, ВС України, ДСА України № 51/401/649/471/23/125 від 27 серпня 2010 року, ст.ст.100,110,309КПК України,слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області ОСОБА_4 про знищення (утилізацію) майна, якість якого не відповідає вимогам стандартів задовольнити.

Знищити (утилізувати) майно, якість якого не відповідає вимогам стандартів, а саме знищити (утилізувати) олію соняшникову яка знаходиться в автомобілі марки DAF державний номер НОМЕР_1 з напівпричепом-цистерною до нього, державний номер НОМЕР_2 .

Доручити виконання ухвали ПП «Екотехсинтез» (код 38430065).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІндустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення05.07.2018
Оприлюднено23.02.2023
Номер документу75141155
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —202/3464/18

Ухвала від 05.07.2018

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Зосименко С. Г.

Ухвала від 05.07.2018

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Зосименко С. Г.

Ухвала від 15.06.2018

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Зосименко С. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні