06.07.2018 Справа № 756/8241/18
унікальний № 756/8241/18
провадження № 2/756/4609/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 липня 2018 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Васалатій К.А., розглянувши матеріали позовної заяви Гаражно-будівельного кооперативу Славутич в особі голови правління Іваштенка Анатолія Олексійовича до члена Гаражно-будівельного кооперативу Славутич ОСОБА_1 про повернення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач Гаражно-будівельний кооператив Славутич в особі голови правління Іваштенка Анатолія Олексійовича (адреса: АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_2) звернувся до суду з позовною заявою до відповідача члена Гаражно-будівельного кооперативу Славутич ОСОБА_1 (адреса реєстрації: 04209, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) про повернення заборгованості.
Відповідно до вимог ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити в собі, зокрема, найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Згідно норм ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Виходячи з вимог ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (ч. 5 ст. 95 ЦПК України).
В порушення даних норм, у позовній заяві відсутнє зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, а також позивачем не підтверджено відповідність копій письмових доказів оригіналам, які заходяться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Крім того, позивачу необхідно надати документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В тексті позовної заяви позивач посилається на осіб, статус яких не встановлено.
Тому позивачу необхідно роз'яснити суду, в якості яких учасників даного спору вказані особи прийматимуть участь в судовому розгляді, у разі прийняття позовної заяви до провадження судді Оболонського районного суду м. Києва та призначення справи до розгляду.
Також, подана позовна заява не відповідає вказаним вимогам, оскільки позивачу необхідно надати належні та допустимі докази на підтвердження відношення до предмету спору осіб, вказаних позивачем у тексті позовної заяви як членів Гаражно-будівельного кооперативу Славутич та надати підтвердження такого членства.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На виконання зазначеної ухвали позивач повинен подати до суду позовну заяву в новій редакції відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України, з урахуванням вимог про усунення недоліків, викладених в цій ухвалі.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 185, 260, 261, 353 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Гаражно-будівельного кооперативу Славутич в особі голови правління Іваштенка Анатолія Олексійовича до члена Гаражно-будівельного кооперативу Славутич ОСОБА_1 про повернення заборгованості без руху та надати позивачу строк на усунення недоліків у термін до 16 липня 2018 року, але не пізніше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У випадку невиконання ухвали у вказаний строк позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя: К.А. Васалатій
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2018 |
Оприлюднено | 10.07.2018 |
Номер документу | 75161073 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Васалатій К. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні