Дата документу 03.07.2018 Справа № 554/2287/18
Пров.№2/554/1781/2018
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 липня 2018 року
Октябрський районний суд м.Полтави
у складі : головуючого судді Кулешової Л.В.
за участю секретаря судового засідання Шевченка О.Г.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничий інститут "Земресурс" про зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
04 квітня 2018 року позивач звернувся до суду з зазначеним позовом. В обґрунтування позову позивач посилається на те, що рішенням Октябрської районної у м.Полтаві ради від 28 листопада 2013 року їй надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража, розташованої за адресою : м.Полтава, вул.Куйбишева,13а-г. Рішенням Октябрської районної у м.Полтаві ради від 10 березня 2016 року продовжено термін виготовлення та затвердження проекту відведення вищезазначеної земельної ділянки. На виконання рішення 15 серпня 2016 року вона звернулася до відповідача з метою розробки проекту землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки та вона уклала з відповідачем договір про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та сплатила 50 грн. Пунктом 4.1 зазначеного договору було визначено строк виконання робіт до 15 грудня 2016 року. Проте до теперішнього часу проект землеустрою не розроблено. 20 грудня 2017 року вона звернулася до відповідача з вимогою про виконання робіт та 09 січня 2018 року отримала повідомлення, що підприємство призупиняє виконання робіт без зазначення остаточної дати виконання у зв'язку з відмовою деяких експертів в погодженні проектів на підставі того, що на їхню думку надання дозволів районними у місті радах суперечить законодавству України. Враховуючи, що відповідач умови договору не виконує, позивач просить суд зобов'язати відповідача виконати умови договору про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки № 45/16-пр від 15 серпня 2016 року, укладеним між нею та Товариством з обмеженою відповідальністю Науково-виробничий інститут Земресурс щодо відведення земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража за адресою: м. Полтава, вул.Вячеслава Чорновола,13а-Г, гараж № 4, площею 20 кв.м.
Ухвалою Октябського районного суд м.Полтави від 06 квітня 2018 року відкрито провадження у справі та справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання.
Позивач в підготовче судове засідання не з'явилася, надавши суду заяву про розгляд справи за її відстуності, позовні вимоги підтримує.
Відповідач до суду свого представника не направив, надавши суду заяву, у якій не заперечував проти позову та при його вирішенні покладається на розсуд суду.
Неявка сторін не перешкоджає здійсненню підготовчого провадження відповідно до ч. 1 ст.198, ч. 1 ст.223 ЦПК України.
Згідно ч.1,4 ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Згідно ч.3,4 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтями 206,207 цього Кодексу.
З огляду на ті обставини, що визнання позову відповідачем не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає доцільним ухвалити рішення в підготовчому судовому засіданні.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Позивач ОСОБА_1 є власником гаража, розташованого у м.Полтаві, вул. Вячеслава Чорновола ( стара назва Куйбишева),13а-Г, гараж № 4, що підтверджується рішенням Октябрського районного суду м.Полтави від 06 травня 2009 року ( а.с.10), інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна ( а.с.11).
Згідно з витягом з рішення Октябрської районної у м. Полтаві ради сьомого скликання тридцять дев'ятої сесії Про про надання дозволу на виготовлення проекту відведення земельної ділянки від 28 листопада 2013 року ОСОБА_1 було надано дозвіл на виготовлення проекту відведення зі складу земель житлової та громадської забудови міста земельної ділянки по вул.Куйбишева,13а-Г, площею 20 кв.м. для будівництва індивідуального гаража № 4 ( а.с.18).
15 серпня 2016 року між ОСОБА_1 ( замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничий інститут Земресурс ( виконавець) було укладено договір про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки № 45/16-пр , відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробничий інститут Земресурс зобов'язалося виконати з дотриманням вимог законодавства проектно-вишукувальні роботи з розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та отримати (в разі потреби) всі необхідні документи відповідних служб для підготовки проекту ( а.с.7).
Пунктом 4.1 Договору передбачено строки виконання договору : початок робіт - 15 серпня 2016 року, їх закінчення - 15 грудня 2016 року.
Відповідно до ст. 28 Закону України Про землеустрій розробники документації із землеустрою зобов'язані: а) дотримуватися законодавства України, що регулює земельні відносини, а також державних стандартів, норм і правил при здійсненні землеустрою; б) інформувати зацікавлених осіб про здійснення землеустрою; в) виконувати всі умови договору; г) виконувати роботи із складання документації із землеустрою у строк, передбачений договором. Максимальний строк складання документації із землеустрою не повинен перевищувати шести місяців з моменту укладення договору.
Згідно зі ст.628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Договір є обов'язковим для виконання сторонами, що передбачено ст.629 ЦК України.
Відповідно до ст. 631 ЦК України строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору. Договір набирає чинності з моменту його укладення.
Разом з тим, відповідач у визначений в договорі строк - 15 грудня 2016 року свої зобов'язання за договором не виконав , проти чого не заперечував відповідач, погодившись з позовом.
Згідно зі ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч.1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Рішенням двадцять сьомої сесії Шевченківської районної у м. Полтаві Ради сьомого скликання Про продовження терміну виготовлення проектів відведення та технічної документації із землеустрою " від 07 червня 2018 року продовжено термін дії рішення тридцять дев'ятої сесії сьомого скликання Октябрської районної у м.Полтаві ради від 28 листопада 2013 року Про про надання дозволу на виготовлення проекту відведення земельної ділянки стосовно надання ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою : м.Полтава, вул.Вячеслава Чорновола,13а-Г, гараж № 4 до 01 липня 2019 року.
Відповідно до ст. 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.
Статтею 849 ЦК України передбачено право замовника у будь-який час перевірити хід і якість роботи, не втручаючись у діяльність підрядника.
Пунктом 6.1 договору передбачено умови припинення договору, який передбачає тільки одну підставу для припинення договору , а саме - ненадання замовником необхідних документів для виконання робіт чи несплати вартості виконання робіт.
Позивач, який є замовником за договором, передав виконавцю усі необхідні для виконання робіт по договору документи, сплатив кошти, які передбачені договором, а отже у виконавця відсутні підстави для відмови від виконання умов договору, тим більше, що причини відмови у проведенні робіт, на які посилається відповідач, не є підставою для відмови від виконання договору чи його припинення.
Посилання відповідача на те, що існує спір з приводу оцінки законності рішень про виділення земельних ділянок районною у місті ради, суд вважає необґрунтованим,так як вказане не є підставою для відмови у виконанні умов договору.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі, оскільки вони підтверджені належними, допустими і достатніми доказами та ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, яке регулює встановлені судом правовідносини, та умовами укладеного договору.
Відповідно до положень ст. 142 ЦПК України, враховуючи факт визнання відповідачем позову до початку розгляду справи по суті, суд вважає за необхідне повернути позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, що складає 352,40 грн.
У відповідності до ст.141 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору у сумі 352,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.526,530,628,629,837,849 ЦК України, 12,13,81,200,206,263-265 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничий інститут "Земресурс" про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробничий інститут Земресурс ( місцезнаходження : 36000 м.Полтава, вул. Європейська,2, код ЄДРПОУ 21049832) виконати умови договору про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки № 45/16-пр від 15 серпня 2016 року, укладеного з ОСОБА_1 ( проживає за адресою : 36040 АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), шляхом передачі розробленого, виготовленого та затвердженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража, площею 20 кв.м., за адресою : м.Полтава, вул.Вячеслава Чорновола, 13а-Г, гараж № 4.
Стягнути з ТОВ Науково-виробничий інститут Земресурс на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 352,40 грн.
Повернути ОСОБА_1 ( зареєстрована за адресою : м.Полтава, вул Комсомольська,42, кв.16, РНОКПП НОМЕР_1) з державного бюджету 50 відсотків судового збору, що складає 352,40 грн., сплаченого нею при подачі позовної заяви згідно квитанції № 419 від 04 квітня 2018 року, банк платника ПАТ "Полтава-банк", отримувач УДКСУ в м. Полтава код отримувача 38019510, банк отримувача ГУ ДКСУ в Полтавській області, код банку 831019.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі апеляційної скарги. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Найменування сторін :
Позивач - ОСОБА_1, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрована за адресою : м.Полтава, вул Комсомольська,42, кв.16,
Відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробничий інститут Земресурс , код ЄРРПОУ 21049832, адреса: м. Полтава, вул..Європейська, 2, офіс 421.
Суддя : Л.В.Кулешова
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2018 |
Оприлюднено | 10.07.2018 |
Номер документу | 75162651 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Октябрський районний суд м.Полтави
Кулешова Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні