Справа № 368/789/18
Рішення
Іменем України
"29" червня 2018 р. Кагарлицький районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Іванюти Т.Є.
при секретарі Вареник О.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кагарлику справу за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) до Слобідської сільської ради (с.Слобода, Кагарлицький район, код ЄДРПОУ 04358371) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
встановив :
Позивач звернувся до суду з даним позовом посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_3, за життя якій згідно свідоцтва про право власності на житловий будинок від 25.08.1990 року належав житловий будинок, що розташований за адресою Київська область, Кагарлицький район, АДРЕСА_1. Заповіт померла на своє майно за життя не складала. Спадкоємцем перщої черги залишився її син - позивач по справі.
Проте оформити спадщину він не може, оскільки пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, а тому просить продовжити її строк на прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3
Позивач в підготовчому засіданні свій позов підтримав.
Представник відповідача Слобідської сільської ради в судове засідання не з явився будучи належним чином повідомленим про день, час і місце розгляду справи. Надіслав заяву в якій просять слухати справу у їх відсутність. Проти позову не заперечують.
Відповідно до ч.4 ст. 200 та ч. 4 ст. 206 ЦПК України визнання позову відповідачем у підготовчому судовому засіданні є підставою для ухвалення судового рішення у справі.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_3
ОСОБА_3 за життя заповіт на своє майно, яке залишилося після неї не складала.
Спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_3 залишився її син ОСОБА_1
Відповідно до вимог ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Однак, після смерті матері позивач не подав вчасно заяву про прийняття спадщини, оскільки майже відразу він притягувався до кримінальної відповідальності і йому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а в подальшому призначено покарання у вигляді позбавлення волі. Перебуваючи в місцях позбавлення волі ОСОБА_1 не мав можливості подати заяву нотаріусу про прийняття спадщини.
Дане стверджується копіями свідоцтва про смерть, про народження, свідотва про встановлення батьківства, свідоцтва про право власності, довідкою сільської ради, листа нотаріальної контори, довідкою про звільнення з місць позбавлення волі.
Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
За змістом п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 "Про судову практику в справах про спадкування" особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України . Зазначене положення застосовується до спадкоємців, в яких право на спадкування виникло з набранням чинності зазначеним Кодексом. Визначаючи спадкоємцеві додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, суд не повинен вирішувати питання про визнання за ним права на спадщину. Спадкоємець після визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини має право прийняти спадщину в порядку, установленому статтею 1269 ЦК України , звернувшись в нотаріальну контору, після чого вважається таким, що прийняв спадщину. Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. У резолютивній частині рішення суд повинен вказати відповідно певний період часу з моменту набрання судовим рішенням законної сили, протягом якого спадкоємець може подати заяву про прийняття спадщини, а не конкретну календарну дату, до якої спадкоємець може подати заяву про прийняття спадщини. Додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, не може перевищувати шестимісячного строку, встановленого ст. 1270 ЦК України .
Пропуск позивачем строку на прийняття спадщини, суд вважає поважним, а тому можливим продовжити строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. ст. ст. 10, 89, 259, 263, 264, 265, 268 ЦПК України, ст. 256, 1272 ЦК України, суд-
в и р і ш и в :
Позов задоволити.
Визнати причини пропуску ОСОБА_1 шестимісячного строку для прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_3 поважними та встановити ОСОБА_1 додатковий строк у три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_3
Рішення набуває законної сили відповідно до ст.. 273 ЦПК України.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Кагарлицький районний суд протягом 30 днів.
Повний текст рішення виготовлено 09.07.2018 року.
Суддя: Т.Є. Іванюта
Суд | Кагарлицький районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.06.2018 |
Оприлюднено | 10.07.2018 |
Номер документу | 75177249 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кагарлицький районний суд Київської області
Іванюта Т. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні