Справа № 513/581/18
Провадження № 2-о/513/73/18
Саратський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
09 липня 2018 року Суддя Саратського районного суду Одеської області Бучацька А.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 сільського споживчого товариства, заінтересована особа: Зорянська сільська рада Саратського району Одеської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
В С Т А Н О В И В:
15 червня 2018 року заявник звернувся до суду із заявою, в якій просить встановити факт належності державного акту на право постійного користування землею серії 1-ОД № 003556 від 14 жовтня 1997 року ОСОБА_1 сільському споживчому товариству, код 22512381, розташованого в с. Зоря, вул. Троїцька, 153.
Заяву мотивує тим, що на підставі рішення сесії ОСОБА_1 сільської ради від 26 червня 1997 року за № 10 заявнику ОСОБА_1 сільському споживчому товариству було передано у постійне користування 0,67 гектарів землі в межах згідно з планом землекористування. Земля передана у постійне користування для розміщення виробничих і торгівельних об'єктів.
14 жовтня 1997 року було видано державний акт серії І-ОД № 003556, в якому невірно було зазначено, що державний акт видано ОСОБА_1 сільському споживчому товариству Саратської райспоживспілки, замість ОСОБА_1 сільському споживчому товариству.
Зміст заяви не відповідав вимогам ст. ст. 175, 318 ЦПК України. Ухвалою Саратського районного суду від 21 червня 2018 року заявнику надано строк для усунення недоліків протягом десяти днів дня отримання копії ухвали.
06 липня 2018 року до суду надійшла виправлена заява про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Вивчивши надані матеріали, суд приходить до висновку, що у відкритті провадження у справі належить відмовити з таких підстав.
Відповідно до частини 1 ст. 4 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
Частиною 1 ст.19 ЦПК України встановлено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
За положеннями ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Звертаючись з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення Зорянське сільське споживче товариство посилається на п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Таким чином, із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, у порядку окремого провадження може звернутися лише фізична особа прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Крім того, нормами Цивільного процесуального кодексу України не передбачено право на звернення до суду у порядку окремого провадження з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення юридичною особою, якою є Зорянське сільське споживче товариство.
Дана позиція узгоджується з положеннями постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення .
Отже правом на звернення до суду у порядку окремого провадження з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення наділена фізична особа, а не юридична особа.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Таким чином, оскільки заява юридичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України слід відмовити у відкритті провадження в даній цивільній справі.
Керуючись ст.ст. 2-8, 10, 11, 19, 186, 293, 294, 315, 258-261, 263 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
у відкритті провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 сільського споживчого товариства, заінтересована особа: Зорянська сільська рада Саратського району Одеської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - відмовити.
Копію ухвали разом із заявою та всіма доданими до неї документами надіслати заявнику.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Апеляційного суду Одеської області через Саратський районний суд Одеської області протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя А. І. Бучацька
Суд | Саратський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2018 |
Оприлюднено | 10.07.2018 |
Номер документу | 75179471 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Саратський районний суд Одеської області
Бучацька А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні