Ухвала
від 09.07.2018 по справі 279/3007/18
КОРОСТЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

провадження №1-кс/279/863/18

Справа № 279/3007/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 липня 2018 року місто Коростень

Слідчий суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12018060060000351 від 28.02.2018 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.358 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,

У С Т А Н О В И В:

В клопотанні слідчого зазначено, що 28.02.2018 до слідчого відділення Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області надійшли матеріали від ОСОБА_4 про те, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 здійснили підробку документів, а саме заяви від його матері - ОСОБА_5 , на основі якої винесли рішення ІНФОРМАЦІЯ_2 №130 від 20.02.2017, яким внесли зміни до рішення цієї ж ради №33 від 15.01.1999.

28.02.2018 за даним фактом слідчим відділенням Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області було розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018060060000351 за ознаками складу злочину, передбаченого ч.1 ст.358 КК України.

17.04.2018 громадянку ОСОБА_5 було залучено до кримінального провадження №12018060060000351 як потерпілу.

17.04.2018 було проведено допит в якості потерпілого громадянки ОСОБА_5 , яка пояснила, що громадянин ОСОБА_6 , виготовивши технічну документацію землеустрою на земельну ділянку за кадастровим номером 1822385603:08:001:0104 та оформивши право власності на неї, порушив межі її земельної ділянки, якою вона постійно користувалася та мала намір виготовити відповідну технічну документацію землеустрою, щоб в подальшому оформити право власності на неї. В результаті чого вона лишилася права на виготовлення технічної документації землеустрою на частину земельної ділянки площею 0,10 га, якою вона постійно користувалася.

У ході проведення досудового розслідування виникла необхідність у вилучені у ІНФОРМАЦІЯ_3 , ЄРДПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 усієї документації на вказану земельну ділянку документацію із землеустрою.

У відповідності до вимог ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом вилучити їх.

За правилами ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збираннядоказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання відорганів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.

Враховуючи вищезазначене та те, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення фактичних даних, якими встановлюються наявність та відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, тобто мають значення речових доказів по кримінальному провадженню, а отримати дані відомості іншим способом неможливо, так як існують ризики втрати важливих речових доказів у провадженні, а також органи досудового розслідування матимуть можливість використати вказані документи та речі як доказ, слідчий суддя вважає необхідним клопотання задовольнити.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 159- 166 КПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Надати слідчому СВ Коростенського ВП ГУПН в Житомирській області ОСОБА_3 або за його дорученням одному із працівників Коростенського відділу поліції ГУНП в Житомирській області тимчасовий доступ до речей і документів та вилучити у ІНФОРМАЦІЯ_3 , ЄРДПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , за місцем їх фактичного надання працівнику Національної поліції оригінали документів (у разі відсутності оригіналів завірених службовою особою сільської ради їх копій та документів, які підтверджують причину їх відсутності) щодо звернення до ІНФОРМАЦІЯ_2 з метою отримання земельної ділянки за кадастровим номером 1822385603:08:001:0104 у власність для ведення особистого селянського господарства, додатків до вказаного звернення, усіх документів складених у ході розгляду вказаного звернення та за його результатами, технічну документацію на вказану земельну ділянку документацію із землеустрою.

Відповідно до ст.165 КПК України - "1. Особа, яка зазначена в ухвалі слідчої - судді про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. 2. Зазначена в ухвалі слідчої- судді особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. 3. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. 4. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Роз`яснити, що згідно ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. 2. У разі якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу внутрішніх справ за місцем проведення слідчих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу.

Строк дії ухвали становить один місяць з дня її винесення.

Ухвала оскарженню не підлягає

Слідчий суддя Коростенського

міськрайонного суду

Житомирської області ОСОБА_7

СудКоростенський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення09.07.2018
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу75198487
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —279/3007/18

Ухвала від 09.07.2018

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Коваленко В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні