Дата документу 09.07.2018
Справа № 501/1837/18
2/501/1195/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 липня 2018 р. м. Чорноморськ.
Суддя Іллічівського міського суду Одеської області Смирнов В.В., вивчивши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 до ТОВ Добробут ЛТД про примусове виконання обов'язку в натурі,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду з вищезазначеним позовом.
Як вбачається з поданої позовної заяви, така не відповідає вимогам, встановленим ст.175 ЦПК України, оскільки позивач не конкретизує позовні вимоги до відповідача - якій саме обов'язок в натурі (вчинити певні дії тощо) повинен виконати відповідач ТОВ Добробут ЛТД у договорі про пайову участь у будівництві об'єкта нерухомого майна від 26.07.2007 року № Г1/Д-54.
В силу ст.5 ЦПК України: 1. Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
2. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.
Відповідно ч. 4 ст. 175 ЦПК України, 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Згідно ч.2 ст.16 ЦК України, способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути:
1) визнання права;
2) визнання правочину недійсним;
3) припинення дії, яка порушує право;
4) відновлення становища, яке існувало до порушення;
5) примусове виконання обов'язку в натурі;
6) зміна правовідношення;
7) припинення правовідношення;
8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди;
9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди;
10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.
Таким чином, у зв'язку з тим, що позовну заяву подано без додержання вимог цивільного процесуального закону, вимоги позивач не конкретизовані, суд приходить до висновку, що таку слід залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків.
Роз'яснити позивачеві, що згідно з ч. 3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить повну суму судового збору, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст .175, 185, 260 ЦПК України , суд,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ Добробут ЛТД про примусове виконання обов'язку в натурі - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити позивачу, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В.Смирнов
Суд | Іллічівський міський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2018 |
Оприлюднено | 11.07.2018 |
Номер документу | 75205193 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іллічівський міський суд Одеської області
Смирнов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні