2354-2007
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к. 101
РІШЕННЯ
Іменем України
02.04.2007Справа №2-7/2354-2007
За позовом Виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Південного берегу Криму (98612, м. Ялта, вул. Кривошти, 27, код ОКПО 03348005)
До відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Лікувально-оздоровчий центр «Нижній Місхор» (98671, м. Ялта, смт. Кореїз, шосе Алупкінське, 15-Б, код ЗКПО 20714173)
Про стягнення 22695,88 грн.
Суддя Дворний І. І.
представники:
Від позивача – Вербицька Т. А., ю/к, дов. №3/ю від 03.01.2007 р.
Від відповідача - Брітвіна Н. В., предст., дов. від 01.02.2007 р.
Суть справи: ВПВКГ Південного берегу Криму звернулось до Господарського суду АР Крим із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лікувально-оздоровчий центр «Нижній Місхор» про стягнення 22695,88 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що в ході проведених контролером ВПВКГ перевірки 15.11.2004 р. та 22.07.2005 р. були встановлені порушення відповідачем Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України, про що були складені відповідні акти. На підставі вказаних актів ТОВ «Лікувально-оздоровчий центр «Нижній Місхор» була нарахована сума боргу в розмірі 19873,80 грн., яка до часу подачі позову до суду не була сплачена відповідачем в добровільному порядку. Крім того, позивач просить стягнути з відповідача 3% річних у розмірі 794,95 грн. та 2027,13 грн. інфляційних втрат.
Відповідач проти позову заперечував та просив суд припинити провадження у справі. Вказане клопотання судом було відхилено за мотивами, викладеними в ухвалі ГС АР Крим від 19.02.2007 р.
Суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами в порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
Розгляд справи відкладався в порядку ст. 77 господарського процесуального кодексу України.
За клопотанням сторін строк розгляду справи був продовжений у порядку ст. 69 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд
ВСТАНОВИВ :
23.01.2001 р. між Виробничим підприємством водопровідно-каналізаційного господарства Південного берега Криму (Водоканал) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Лікувально-оздоровчий центр «Нижній Місхор» (Абонент) був укладений договір №1063, відповідно до якого Водоканал зобов'язується забезпечити абонента питною водою до місця приєднання останнього до міського водопроводу при наявності води в джерелах в обсягах встановленого ліміту та надавати послуги з водовідведення, а абонент зобов'язується оплатити їх.
Відповідно до п. 19 цей Договір укладається строком по січень 2004 року, вступає в силу з дня його підписання та вважається продовженим на той самий строк, якщо за місяць до закінчення строку не надійде заява від однієї зі сторін про відмову від цього Договору.
Сторони не представили доказів розірвання вказаного договору або зміни його умов, у той час як відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Таким чином, суд приходить до висновку, що на момент розгляду спору договір продовжує діяти.
П. 18 Договору передбачено, що у всіх інших випадках, не передбачених цим Договором, сторони керуються чинним законодавством України, Правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України, а також іншими нормативними документами.
Порядок користування питною водою з комунальних водопроводів і приймання стічних вод до комунальної каналізації, а також взаємовідносини між об'єднаннями, виробничими управліннями водопровідно-каналізаційного господарствами або іншими експлуатаційними організаціями, комбінатами комунальних підприємств та абонентами міських, районних, селищних водопроводів і каналізацій на території України, визначені Правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України, затвердженими Наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству №65 від 01.07.1994 р.
Дотримання цих Правил є обов'язковим для всіх осіб, підприємств, установ, організацій, що користуються комунальними водопроводами і каналізаціями, незалежно від їхньої відомчої належності і форми власності та Водоканалу (п. 1.2 Правил).
Відповідно до п. 4.1 Правил абоненти, які приєднані або мають бажання приєднатися до систем комунального водопостачання і водовідведення, повинні мати необхідні прилади обліку для розрахунків з Водоканалом за відпущену їм воду і прийняті стічні води.
Кількість стічних вод, що надходять до каналізації, визначається за кількістю води, що надходить з комунального водопроводу або місцевих джерел, згідно з показаннями водолічильників, а в разі відсутності останніх — за діючими нормами водоспоживання та іншими видами взаємних розрахунків з абонентами згідно з п. 21.2. цих Правил (п. 21.1 Правил).
Згідно з п. 21.2 Правил абоненти, що мають власні водозабори і скидають стічні води до комунальної каналізаційної мережі, зобов'язані щомісяця. не пізніше 5 числа, подавати Водоканалові дані про кількість скинутих за минулий місяць стічних вод та показники їхньої якості.
У разі здійснення самовільного й безоблікового спуску стічних вод у комунальну каналізацію з власних джерел водопостачання розрахунок за спуск стоків здійснюється за максимальною продуктивністю насосного обладнання за годину при його роботі протягом 24 годин на добу від дня початку спуску стоків до дня виявлення. Якщо день початку спуску не виявлено, то розрахунки здійснюються за один місяць (п. 21.5 Правил).
Відповідно до п. 12.15 Правил представник Водоканалу має право проводити обстеження водопровідних та каналізаційних систем будь-якого споживача, приладів та пристроїв на них, контролювати раціональне водоспоживання тощо та складати акти за результатами цих обстежень.
При обстеженні каналізації абонента представник Водоканалу має право складати акти, які оформлюються відповідно до п. 12.15 цих Правил (п. 21.11 Правил).
Матеріали справи свідчать, що в ході проведення ВПВКГ Південного берегу Криму перевірки стану внутрішньої водопровідної мережі, арматури та водомірного господарства по вул. Алупкінське шосе, 15а, що належать Товариству з обмеженою відповідальністю «Лікувально-оздоровчий центр «Нижній Місхор», були виявлені порушення відповідачем вимог Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України та складений акт №1063 від 15.11.2004 р. в порядку п. 12.15 Правил, з якого вбачається наступне: в момент перевірки в сторону запасної ємності 40 м3 встановлений зі свердловини металевий трубопровід d-15 впродовж дороги. В кінці лінії через дорогу до труби приєднаний гнучкий шланг та біля ємності знов з'єднаний з металевою конструкцією з труб d-15, для заповнення ємності. Знімна конструкція після наповнення прибирається. На момент перевірки по трубам зі свердловини з повним тиском поступала вода. Встановити фактичний об'єм стоку в каналізацію неможливо, оскільки відсутній прилад обліку.
Крім того, під час проведення ВПВКГ Південного берегу Криму 22.06.2005 р. перевірки стану внутрішньої водопровідної мережі, арматури та водомірного господарства по вул. Алупкінське шосе, 15а, що належать відповідачу були встановлені наступні порушення Правил: дозвіл на спеціальне користування свердловиною відсутнє, вода подається не хлорована, за стоки не оплачує. Дебет свердловини невідомий, нарахування за скидання стоків буде здійснено по січінню труби до встановлення водоміру.
Проте, суд вважає за необхідне зазначити, що згідно з п. 12.15 Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України акт оформлюється за підписами представника Водоканалу та представника організації, що обстежується, або громадянина, який володіє будинком на праві приватної власності. Якщо останні відмовляються підписати акт, він підписується представником Водоканалу, і в акті робиться відповідний запис про таку відмову. Оформлений таким чином акт є обов'язковим для виконання у вказані в ньому строки, а також підставою для розрахунків за водокористування згідно з п.9.6. цих Правил.
Судом встановлено, що акт №1063 від 15.11.2004 р. та акт №1063 від 22.06.2005 р. не відповідають вищенаведеним вимогам Правил. Так, акти були складені без присутності представника ТОВ «Лікувально-оздоровчий центр «Нижній Місхор». Акт №1063 від 22.06.2005 р. містить лише вказівку на направлення акту відповідачу поштою з повідомленням, акт №1063 від 15.11.2004 р. взагалі не містить будь-яких приміток про направлення акту абоненту. У вказаних актах відсутній запис про відмову абонента від підпису. Зі змісту п. 12.15 Правил випливає, що лише оформлений належним чином акт надає Водоканалу право на здійснення розрахунків за водокористування та водовідведення.
Враховуючи порушення позивачем вимог Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України при складанні актів №1063 від 15.11.2004 р., №1063 від 22.06.2005 р., у суду відсутні правові підстави для задоволенні позову.
У судовому засіданні 02.04.2007 р. були оголошені вступна та резолютивна частини рішення. Повний текст рішення складений та підписаний 13.04.2007 р.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 82-85 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
У позові відмовити.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Дворний І.І.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2007 |
Оприлюднено | 20.08.2007 |
Номер документу | 752385 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Дворний І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні