печерський районний суд міста києва
Справа № 757/21346/18-к
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.06.2018 Печерський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисникаобвинуваченого ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження за обвинуваченням
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Овруч, Житомирської області, українця, громадянина України, з середньою-спеціальною освітою, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.358, ч.5 ст.27, ч.1 ст.205 КК України,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_6 , 24.01.2017 року, в денний період часу підробив документи ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код ЄДРПОУ 41652742) з метою їх використання іншими особами.
Так, для досягнення своєї злочинної мети ОСОБА_6 , 24.01.2017 передав невстановленій слідством особі копію свого паспорта громадянина України та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру, необхідні для складання статутних та реєстраційних документів підприємства, при цьому достовірно знаючи, що фактично частку статутного фонду не вносив, до статутного фонду його не передавав та не від кого не приймав як засновник, і не збирався, як вказано в цих документах, займатись підприємницькою діяльністю, а також усвідомлюючи, що в подальшому, статутні документи ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код ЄДРПОУ 41652742), які надають право на реєстрацію підприємства, проведення підприємницької діяльності та отримання від неї прибутку, будуть використані іншими особами шляхом подання у відповідні державні органи, відробив документи за наступних обставин:
Так, у січні 2017 року, ОСОБА_6 зустрівся з невстановленою слідством особою, яка запропонувала йому стати формальним засновником та директором суб`єкта підприємницької діяльності за грошову винагороду в розмірі 400 (чотириста) грн. У зв`язку із скрутним матеріальним становищем ОСОБА_6 погодився на вказану пропозицію.
З метою реалізації свого злочинного умислу, ОСОБА_6 , 24.01.2017, перебуваючи в приміщенні нотаріальної контори, розташованої за адресою: м. Київ, бульвар JT. Українки, 20/22, що в Печерському районі, підписав довіреність за реєстраційним № 443, якою уповноважив невстановлену слідством особу від свого імені на реєстрацію суб`єкта підприємницької діяльності при цьому не маючи наміру на реєстрацію СГД та зайняття підприємницькою діяльністю, чим здійснив підроблення офіційного документа.
На час підписання довіреності та надання невстановленій слідством особі копій свого паспорта громадянина України та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру, необхідних для проведення державної реєстрації ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код СДРПОУ 41652742) невстановленою слідством особою за довіреністю, ОСОБА_6 розумів, що він здійснив пособництво у створенні суб`єкта підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, оскільки він та невстановлена слідством особа домовились про те, що директором товариства буде призначено ОСОБА_7 і він в подальшому до діяльності ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код СДРПОУ 41652742) не буде мати ніякого відношення, а фінансово-господарською діяльністю з використанням ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код СДРПОУ 41652742) будуть здійснювати інші особи.
Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_6 , діючи з прямим умислом та корисливим мотивом, бажаючи настання юридичних наслідків внаслідок створення суб`єкта підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, підписав та надав за винагороду невстановленій слідством особі довіреність, яку останній 10.10.2017 використав при реєстрації ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код СДРПОУ 41652742) та надав із необхідними документами до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби.
На підставі документів, а саме: копій паспорта громадянина України, довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру наданих ОСОБА_8 невстановленій слідством особі та довіреності за реєстраційним № 443, виданої 24.01.2017 якою уповноважено невстановлену слідством особу на реєстрацію суб`єкта підприємницької діяльності, при цьому не маючи наміру на реєстрацію СГД та зайняття підприємницькою діяльністю, державним реєстратором проведено державну реєстрацію ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код СДРПОУ 41652742), про що вчинено запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Підписання ОСОБА_8 довіреності (підроблення офіційного документа) на невстановлену слідством особу та за довіреністю ОСОБА_7 реєстраційних документів ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код ЄДРПОУ 41652742), дало змогу невстановленим слідством особам здійснювати незаконну діяльність, користуватися печаткою підприємства, прикриваючись фактом державної реєстрації вказаного товариства.
Таким чином, ОСОБА_5 , своїми умисними діями, що виразилися у підробленні офіційного документа, який посвідчується приватним нотаріусом, який має право посвідчувати такі документи, і які надають права, з метою використання їх іншими особами, скоїв злочин, передбачений ч. 1 ст. 358 КК України.
Крім цього, ОСОБА_6 у січні 2017 року, зустрівся з невстановленою слідством особою, яка запропонувала йому стати формальним засновником та директором суб`єкта підприємницької діяльності за грошову винагороду в розмірі 400 (чотириста) грн. У зв`язку із скрутним матеріальним становищем ОСОБА_6 погодився на вказану пропозицію.
В подальшому, ОСОБА_6 ,знаходячись заадресою:м.Київ,бульвар JI.Українки,20/22,що вПечерському районі,24.01.2017,усвідомлюючи противоправнийхарактер дійзапропонованих йомуневстановленою слідствомособою,з корисливихмотивів,не маючинаміру здійснюватигосподарську діяльність,погодився натаку пропозиціюта реалізовуючисвій злочиннийумисел,направлений настворення суб`єктівпідприємницької діяльностіз метоюприкриття незаконноїдіяльності,надав копіюсвого паспортагромадянина Українита реєстраційнийномер обліковоїкартки платникаподатків невстановленійдосудовим розслідуваннямособі.В подальшомуз метоюреалізації свогозлочинного умислу, ОСОБА_6 ,24.01.2017,перебуваючи вприміщенні нотаріальної,розташованої заадресою:м.Київ,бульвар Л.Українки, 20/22, що в Печерському районі, підписав довіреність за реєстраційним № 443, якою уповноважив невстановлену слідством особу від свого імені на реєстрацію суб`єкта підприємницької діяльності.
На час підписання довіреності та надання невстановленій слідством особі копій свого паспорта громадянина України та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру, необхідних для проведення державної реєстрації ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код ЄДРПОУ 41652742) невстановленою слідством особою за довіреністю, ОСОБА_6 розумів; що він створив суб`єкт підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, оскільки він та невстановлена слідством особа, домовились про те, що директором товариства буде призначено ОСОБА_7 і він в подальшому до діяльності ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код ЄДРПОУ 41652742) не буде мати ніякого відношення, а фінансово-господарською діяльністю з використанням ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код ЄДРПОУ 41652742) будуть здійснювати інші особи.
У подальшому, бажаючи довести свій злочинний умисел до логічного завершення та отримати раніше обіцяну йому невстановленою слідством особою грошову винагороду, ОСОБА_6 , знаходячись в Печерському районі м. Києва, у невстановлений слідством час, достовірно знаючи, що сприяє іншим особам, у створенні ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код ЄДРПОУ 41652742) на своє ім`я без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, усвідомлюючи противоправний характер своїх дій, знаючи, що сприяє іншим особам у створенні ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код ЄДРПОУ 41652742) для прикриття незаконної діяльності інших осіб, реалізовуючи злочинний умисел направлений на вчинення фіктивного підприємництва, підписав довіреність за реєстраційним № 443, видану 24.01.2017 якою уповноважено невстановлену слідством особу на реєстрацію с\б`єкта підприємницької діяльності, при цьому не маючи наміру на реєстрацію сгд та зайняття підприємницькою діяльністю, надав копію свого паспорта громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків та довіреність невстановленій досудовим розслідуванням особі, яку останній 10.10.2017 використав при реєстрації TOB «АДАМАНТ ХАУС» (код ЄДРПОУ 41652742) та надав із необхідними документами до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби.
На підставі вказаних документів, а саме копій паспорта громадянина України, довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру, наданих ОСОБА_8 невстановленій слідством особі та довіреності за реєстраційним № 443, виданої 24.01.2017, якою уповноважено невстановлену слідством особу на реєстрацію суб`єкта підприємницької діяльності, при цьому не маючи намір на реєстрацію СГД та зайняття підприємницькою діяльністю, державним реєстратором було проведено державну реєстрацію ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код ЄДРПОУ 41652742), про що вчинено запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Підписання ОСОБА_8 довіреності на невстановлену слідством особу та за довіреністю ОСОБА_7 реєстраційних документів ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код ЄДРПОУ 41652742), дало змогу невстановленим слідством особам здійснювати незаконну діяльність, користуватися печаткою підприємства, прикриваючись фактом державної реєстрації вказаного товариства.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , з метою прикриття незаконної діяльності, вчинив пособництво фіктивному підприємництву при цьому всупереч положень наступних нормативно-правових актів України:
19)статті 80 Цивільного Кодексу України, згідно положень якої юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку;
20)статті 81 Цивільного Кодексу України, згідно положень якої юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу. Юридична особа приватного права може створюватися та діяти на підставі модельного статуту в порядку, визначеному законом;
21)статті 84 Цивільного Кодексу України, згідно положень якої товариства, які здійснюють підприємницьку діяльність з метою одержання прибутку та наступного його розподілу між учасниками (підприємницькі товариства), можуть бути створені лише як господарські товариства (повне товариство, командитне товариство, товариство з обмеженою або додатковою відповідальністю, акціонерне товариство) або виробничі кооперативи;
22) статті 87 Цивільного кодексу України якою встановлено:
-для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження;
-юридична особа приватного права може створюватися та діяти на підставі модельного статуту, затвердженого Кабінетом Міністрів України, що після його прийняття учасниками стає установчим документом;
-установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом;
-юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації;
23)статті 89 Цивільного кодексу України згідно якої:
-юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом;
-порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи;
24) статті 91 Цивільного Кодексу України, згідно положень якої цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення;
25)статті 92 Цивільного Кодексу України, згідно положень якої юридична особа набуває цивільних прав та обов`язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону. Порядок створення органів юридичної особи встановлюється установчими документами та законом;
26)статті 93 Цивільного Кодексу України, згідно положень якої місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку;
27)статті 97 Цивільного Кодексу України, згідно положень якої
управління товариством здійснюють його органи. Органами управління товариством є загальні збори його учасників і виконавчий орган, якщо інше не встановлено законом;
28) статті 19 Господарського кодексу України, згідно положень якою встановлено, що усі суб`єкти господарювання, відокремлені підрозділи юридичних осіб, виділені на окремий баланс, зобов`язані вести первинний 1 оперативний) облік результатів своєї роботи, складати та подавати відповідно до вимог закону статистичну інформацію та інші дані, визначені законом, а також вести (крім громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які провадять господарську діяльність і зареєстровані відповідно до закону як підприємці) бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством;
29) статті 55 Господарського кодексу України, згідно положень якою встановлено, що суб`єкти господарювання підлягають державній реєстрації відповідно до цього Кодексу та закону;
30) статті 55 Господарського кодексу України, згідно положень якою встановлено, що суб`єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов`язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов`язаннями в межах цього майна, грім випадків, передбачених законодавством;
31) статті 56 Господарського кодексу України, згідно положень якою встановлено, що суб`єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу;
32) статті 58 Господарського кодексу України, згідно положень якою встановлено, що суб`єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом;
33) статті 71 Господарського кодексу України, згідно положень якою встановлено, що облік і звітність підприємства здійснюються відповідно до вимог статті 19 цього Кодексу та інших нормативно-правових актів.
34) статті 89 Господарського кодексу України, згідно положень якою встановлено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства, а у визначених законом випадках - учасники товариства.
35) статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» №755-IV від 15.05.2003, згідно положень якою встановлено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи, які подаються державному реєстратору, повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.
36) статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» №755-IV від 15.05.2003, згідно положень якою встановлено, що для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення або в разі подання електронних документів подати опис, що містить відомості про надіслані електронні документи, в електронній формі) такі документи:
-заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи;
-примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом;
-два примірники установчих документів (у разі подання електронних документів - один примірник);
-інформацію з документами, що підтверджують структуру власності засновників - юридичних осіб, яка дає змогу встановити фізичних осіб - власників істотної участі цих юридичних осіб.
Після створення ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код ЄДРПОУ 41652742) на ім`я ОСОБА_9 , виступивши засновником та директором підприємства, самостійно підприємницьку діяльність не здійснював, ніколи не укладав правочини з суб`єктами господарювання - резидентами України, які в свою чергу не мали на меті настання реальних наслідків, не користувався печаткою підприємства, не використовував банківські рахунки підприємства, не здійснював перерахування безготівкових грошових коштів на рахунки підприємств, не формував податкові зобов`язання та податковий кредит прикриваючись фактом державної реєстрації ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код ЄДРПОУ 41652742), а реєстраційні та установчі документи зазначених підприємств передав невстановленим слідством особам.
Надання ОСОБА_5 копії свого паспорта громадянина України та реєстраційного номеру облікової картки платника податків невстановленій досудовим розслідуванням особі для реєстрації ТОВ «АДАМАНТ ХАУС» (код ЄДРПОУ 41652742) дало змогу невстановленим слідством особам здійснювати незаконну діяльність, в тому числі: укладати правочини з суб`єктами господарювання - резидентами України, які в свою чергу не мали на меті настання реальних наслідків, користуватися печатками підприємств, використання банківських рахунків підприємств, здійснювати перерахування безготівкових грошових коштів по рахункам підприємств, формувати податкові зобов`язання та податковий кредит, що в свою чергу є фіктивним підприємством.
Таким чином, ОСОБА_5 , своїми умисними діями, що виразилися в пособництві фіктивному підприємництву, тобто в сприянні іншим співучасникам у створенні суб`єкта підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, вчинив злочин, передбачений ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України.
13 квітня 2018 року між прокурором Київської місцевої прокуратури №6 ОСОБА_10 , якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у даному кримінальному провадженні, та обвинуваченим ОСОБА_5 в порядку, передбаченому ст. ст. 468, 469 та 472 КПК України, укладено угоду про визнання винуватості.
Згідно з даною угодою прокурор та ОСОБА_5 дійшли згоди щодо формулювання підозри, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин та правової кваліфікації дій ОСОБА_5 за ч.1 ст.358, ч.5 ст.27, ч.1 ст.205 КК України. Обвинувачений ОСОБА_5 у повному обсязі в межах висунутого обвинувачення беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні даних злочинів. Також сторонами угоди визначено узгоджене ними покарання, яке ОСОБА_5 має понести за вчинення злочинів, передбачених ч.1 ст.358, ч.5 ст.27, ч.1 ст.205 КК України, а саме: - за ч.5 ст.27, ч.1 ст.205 КК України, у виді 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян; - за ч.1 ст.358 КК України, у виді 1 року обмеження волі. Відповідно до вимог ст.70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, признати покарання у виді 1 року обмеження волі. На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік, з покладенням обов`язків, передбачених ст.76 КК України.
Розглядаючи в порядку п. 1 ч. 3 ст. 314 КПК України питання про можливість затвердження даної угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.
Відповідно до правил ст. 468, 469 КПК України у кримінальному провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам, може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Прокурор в судовому засіданні, вважаючи, що при укладенні даної угоди дотримані вимоги і правила КПК України та КК України, просив угоду затвердити і призначити обвинуваченій узгоджену в ній міру покарання, окрім цього прокурором в судовому засіданні було заявлено клопотання щодо вирішення питання речових доказів у кримінальному провадженні в порядку п.5 ч.9 ст.100 КПК України.
Захисник обвинуваченого та обвинувачений в судовому засіданні також просили затвердити угоду про визнання винуватості і призначити узгоджену в ній міру покарання, при цьому обвинувачений ОСОБА_5 беззастережно визнав себе винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.358, ч.5 ст.27, ч.1 ст.205 КК України, за обставин, як вони викладені в обвинувальному акті.
Таким чином, суд вважає, що обставини вчинення ОСОБА_5 злочинів, передбачених ч.1 ст.358, ч.5 ст.27, ч.1 ст.205 КК України, знайшли своє об`єктивне підтвердження під час судового засідання.
Суд шляхом заслуховування пояснень сторін кримінального провадження переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, при цьому судом встановлено, що ОСОБА_5 повністю усвідомлює зміст угоди про визнання винуватості, характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винним, цілком розуміє свої права, визначені п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК України, а також наслідки укладення, затвердження даної угоди, передбачені ч. 2 ст. 473 КПК України, та наслідки її не виконання, передбачені ст. 476 КПК України.
Покарання сторонами угоди визначено у відповідності до положень ст. 50, 65-67 КК України, з урахуванням характеру та тяжкості висунутого ОСОБА_5 обвинувачення, даних про його особу, обставин, що пом`якшують покарання.
Враховуючи викладене, оскільки умови угоди про визнання винуватості між прокурором та ОСОБА_5 відповідають вимогам КПК та КК України, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для затвердження цієї угоди.
Цивільний позов не заявлений.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 314, 373, 374 та 475 КПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Затвердити угоду від 13 квітня 2018 року між прокурором Київської місцевої прокуратури №6 ОСОБА_10 та обвинуваченим ОСОБА_5 про визнання винуватості.
ОСОБА_5 визнативинним увчиненні злочину,передбаченого зач.5ст.27,ч.1ст.205 КК України, та призначити покарання у виді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого за ч.1 ст.358 КК України, та призначити покарання у виді 1 року обмеження волі.
На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим покаранням, призначити ОСОБА_5 остаточне покарання у виді 1 року обмеження волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік.
На підставі ст.76 КК України покласти на ОСОБА_5 наступні обов`язки: - періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; - повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; - не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Вирок набирає законної сили через тридцять днів з дня його проголошення, у разі не подачі на нього апеляції.
Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 394 КПК України, до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Копію вироку негайно вручити прокурору і обвинуваченому.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 75241450 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Білоцерківець О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні