печерський районний суд міста києва
Справа № 757/32165/18-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 липня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Печерського районного суду міста Києва клопотання сторони кримінального провадження №42018101060000002 від 02.01.2018 прокурора Київської місцевої прокуратури №6 ОСОБА_3 про арешт майна, -
В С Т А Н О В И В :
03.07.2018року впровадження слідчогосудді Печерськогорайонного судум.Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження №42018101060000002 від 02.01.2018 прокурора Київської місцевої прокуратури №6 ОСОБА_3 про арешт майна.
Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Прокурор в судове засідання не з`явився, проте подав письмову заяву про розгляд клопотання за його відсутності, в якій клопотання з викладених у ньому підстав підтримав, просив задовольнити.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Частиною 1 статті 172 КПК України, передбачено, окрім іншого, що неприбуття слідчого, прокурора у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи положення закону та принцип диспозитивності, слідчий суддя визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання на підставі наявних доказів.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали провадження за клопотанням, приходить до наступного висновку.
З матеріалів клопотання вбачається, що Київською місцевою прокуратурою №6 здійснюється процесуальне керівництво за досудовим розслідуванням кримінального провадження №42018101060000002 від 02.01.2018,за фактомвчинення кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.5ст.27ч.2ст.205КК України. Досудове розслідування вище вказаного кримінального провадження здійснює слідче управління фінансових розслідувань ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ «ПОРТО ІМПУЛЬС» (КОД ЄДРПОУ 41826936), ТОВ «АЛЬФА ТРЕЙДЕНТ» (КОД ЄДРПОУ 41827039), ТОВ «МЕГАЛАЙН ІМПУЛЬС» (код ЄДРПОУ 41835159) мають ознаки фіктивності, та діяльність яких досліджується у даному кримінальному провадженні, як діяльність направлена на вчинення фіктивного підприємництва.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, у ході досудового розслідування встановлено, що частку статутного капіталу ТОВ «ПОРТО ІМПУЛЬС» сформовано від: ОСОБА_4 (адреса засновника: АДРЕСА_1 ), розмір внеску до статутного фонду (грн.): 80000.00.
Постановою старшого слідчого слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києва ОСОБА_5 частку статутного капіталу ТОВ «ПОРТО ІМПУЛЬС» визнано речовим доказом.
На даний час ТОВ «ПОРТО ІМПУЛЬС» перебуває на обліку у Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації.
Прокурор вказує,що з метою збереження речових доказів, виникла необхідність у накладенні арешту на корпоративні права ОСОБА_4 (адреса засновника: АДРЕСА_1 ) у вигляді частки статутного фонду ТОВ «ПОРТО ІМПУЛЬС» (код ЄДРПОУ 41826936), що становить 80000.00 гривень, шляхом заборони державним реєстраторам та працівникам Шевченківської районної в м. Києві державної адміністраціївчиняти будь-які дії, пов`язані з перереєстрацією та внесенням змін до установчих документів ТОВ «ПОРТО ІМПУЛЬС» (код ЄДРПОУ 41826936).
Статтею 170 КПК України, передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
У відповідності до ч. 3 ст. 170 КПК України, є достатні підстави вважати, що зазначені кошти, відповідають критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
Статтею 98 КПК України, визначено, що речовими доказамиє матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладенийу встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, грошіу будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі коштита цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Згідно ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого про накладення арешту на майно підлягає задоволенню з метою забезпечення цілей кримінального провадження, а саме: збереження речових доказів.
Разом з цим, слідчий суддя враховує й те, що у даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження як накладення арешту. При цьому, доказів негативних наслідків від його застосування слідчим суддею не встановлено.
На підставівикладеного ікеруючись ст.ст.107,131,132,170173,309КПК України,слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання сторони кримінального провадження №42018101060000002 від 02.01.2018 прокурора Київської місцевої прокуратури №6 ОСОБА_3 про арештмайна - задовольнити.
Накластиарешт на корпоративні права ОСОБА_4 (адреса засновника: АДРЕСА_1 ), у вигляді частки статутного фонду ТОВ «ПОРТО ІМПУЛЬС» (код ЄДРПОУ 41826936), що становить 80000.00 гривень;
Заборонити державним реєстраторам працівникам Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації та іншим державним реєстраторам, посадовим особам Міністерства Юстиції України, нотаріусам в порядку виконання ухвали вчиняти будь-які дії, пов`язані з перереєстрацією та внесенням змін до установчих документів ТОВ «ПОРТО ІМПУЛЬС» (код ЄДРПОУ 41826936).
Зобов`язати державнихреєстраторів тапрацівників Головноготериторіального управлінняюстиції умісті Києві,посадових осібМіністерства ЮстиціїУкраїни,нотаріусів,в порядкувиконання ухваливнести записдо Єдиногодержавного реєструюридичних осіб,фізичних осіб-підприємцівта громадськихформувань прозаборону вчиненнябудь-якихдій,пов`язаних зперереєстрацією тавнесенням зміндо установчихдокументів ТОВ«ПОРТО ІМПУЛЬС»(кодЄДРПОУ 41826936).
Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2018 |
Оприлюднено | 23.02.2023 |
Номер документу | 75242880 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Соколов О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні