Копія
Справа № 2240/2296/18
УХВАЛА
12 липня 2018 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Тарновецький І.І., розглянувши скаргу ОСОБА_1 до Першого відділу Державної виконавчої служби міста Хмельницький Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області про визнання дій протиправними та повернення майна,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в Хмельницький окружний адміністративний суд з скаргою до відповідача, в якій просить суд визнати протиправними дії щодо виселення ОСОБА_1 з нерухомого майна, та повернути йому майно, стягнути з суб'єкта владних повноважень завдану йому шкоду у розмірі п'ятсот тисяч гривень, та судовий збір на користь позивача.
Відповідно до вимог статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 2 статті 177 КАС України визначено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до частини 1 статті 168 КАС України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.
Відповідно до частини 2 статті 160 КАС України, позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Всупереч вищевказаним вимогам КАС України, позивач звернувся до суду не з позовною заявою, як це передбачено статтями 160, 168 КАС України, а подав до суду скаргу про визнання дій протиправними та повернення майна.
Відповідно до частини 1 статті 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно пунктів 4,5 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Всупереч наведеному, ОСОБА_1, в мотивувальній частині скарги зазначає, що його примусово виселили з приміщення по вул. Купріна, 61, м. Хмельницький (загальна площа 345,2 кв.м., свідоцтво право власності № 25045030), яке, відповідно до свідоцтва, належить на праві власності Територіальній громаді міста Хмельницького, проте ним не повідомлено, та не зазначено на підставі якого права (володіння, користування, чи іншого) він займав приміщення, з якого його, як зазначено в сказі, виселив державний виконавець. Також позивачем не надано жодних доказів, що таке виселення дійсно відбулося.
Приписами частини 1 статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на встановлене, дана скарга підлягає залишенню без руху із встановленням ОСОБА_1, строку для усунення недоліків шляхом:
- належного оформлення скарги у формі позовної заяви з урахуванням вимог ст.160 КАС України.;
- надання доказів, що підтверджують примусове виселення позивача;
- надання доказів, що підтверджують право користування (чи інше право) позивача на об'єкт, з якого його було виселено.
Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
ОСОБА_2 Григоровича до Першого відділу Державної виконавчої служби міста Хмельницький Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області про визнання дій протиправними та повернення майна, залишити без руху.
ОСОБА_3 Григоровичу строк для усунення недоліків скарги - 7 днів з дня вручення йому ухвали про залишення скарги без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддя /підпис/ОСОБА_4 "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_4
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2018 |
Оприлюднено | 13.07.2018 |
Номер документу | 75249536 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Тарновецький І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні