Ухвала
від 12.07.2018 по справі 2240/2296/18
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

Справа № 2240/2296/18

УХВАЛА

12 липня 2018 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Тарновецький І.І., розглянувши скаргу ОСОБА_1 до Першого відділу Державної виконавчої служби міста Хмельницький Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області про визнання дій протиправними та повернення майна,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в Хмельницький окружний адміністративний суд з скаргою до відповідача, в якій просить суд визнати протиправними дії щодо виселення ОСОБА_1 з нерухомого майна, та повернути йому майно, стягнути з суб'єкта владних повноважень завдану йому шкоду у розмірі п'ятсот тисяч гривень, та судовий збір на користь позивача.

Відповідно до вимог статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи:

- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;

- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Частиною 2 статті 177 КАС України визначено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до частини 1 статті 168 КАС України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.

Відповідно до частини 2 статті 160 КАС України, позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Всупереч вищевказаним вимогам КАС України, позивач звернувся до суду не з позовною заявою, як це передбачено статтями 160, 168 КАС України, а подав до суду скаргу про визнання дій протиправними та повернення майна.

Відповідно до частини 1 статті 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Згідно пунктів 4,5 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Всупереч наведеному, ОСОБА_1, в мотивувальній частині скарги зазначає, що його примусово виселили з приміщення по вул. Купріна, 61, м. Хмельницький (загальна площа 345,2 кв.м., свідоцтво право власності № 25045030), яке, відповідно до свідоцтва, належить на праві власності Територіальній громаді міста Хмельницького, проте ним не повідомлено, та не зазначено на підставі якого права (володіння, користування, чи іншого) він займав приміщення, з якого його, як зазначено в сказі, виселив державний виконавець. Також позивачем не надано жодних доказів, що таке виселення дійсно відбулося.

Приписами частини 1 статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на встановлене, дана скарга підлягає залишенню без руху із встановленням ОСОБА_1, строку для усунення недоліків шляхом:

- належного оформлення скарги у формі позовної заяви з урахуванням вимог ст.160 КАС України.;

- надання доказів, що підтверджують примусове виселення позивача;

- надання доказів, що підтверджують право користування (чи інше право) позивача на об'єкт, з якого його було виселено.

Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

ОСОБА_2 Григоровича до Першого відділу Державної виконавчої служби міста Хмельницький Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області про визнання дій протиправними та повернення майна, залишити без руху.

ОСОБА_3 Григоровичу строк для усунення недоліків скарги - 7 днів з дня вручення йому ухвали про залишення скарги без руху.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Головуючий суддя /підпис/ОСОБА_4 "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_4

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.07.2018
Оприлюднено13.07.2018
Номер документу75249536
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2240/2296/18

Ухвала від 12.09.2018

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Матохнюк Д.Б.

Ухвала від 08.08.2018

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Матохнюк Д.Б.

Ухвала від 18.07.2018

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Тарновецький І.І.

Ухвала від 12.07.2018

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Тарновецький І.І.

Ухвала від 12.07.2018

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Тарновецький І.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні