ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Справа №:755/19040/17

1кс/755/3749/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"11" липня 2018 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва Левко В.Б., секретар судового засідання Степаненко І.Б., за участю слідчої Польової І.В., розглянувши клопотання слідчої в особливо важливих справах другого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури м. Києва Польової І.В. про тимчасовий доступ до документів в кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017100000001106 від 28 серпня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України,

в с т а н о в и в:

слідча Польова І.В., за погодженням з прокурором у кримінальному провадженні прокурора Київської місцевої прокуратури №8 Апреленко О.І., звернулась до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, а саме, до оригіналів реєстраційної справи ТОВ "КЕЙ ЕНЕРДЖІ ГРУП" (код ЄДРПОУ 41012515) з можливістю вилучення оригіналів документів.

Мотивуючи клопотання, слідча посилається на те, що під час досудового розслідування встановлено, що з метою укладання договорів на виконання робіт в КП ХОР "ХЕРСОНСЬКІ АВІАЛІНІЇ" (код ЄДРПОУ 38386582) та ін. ОСОБА_4, за вказівкою ОСОБА_5, придбав у своїх близьких знайомих суб'єкт підприємницької діяльності - ТОВ "КЕЙ ЕНЕРДЖІ ГРУП" , зареєстрований на підставну особу.

В подальшому, підконтрольне ОСОБА_5 та ОСОБА_4 підприємство ТОВ "КЕЙ ЕНЕРДЖІ ГРУП" , 22 грудня 2017 року уклало договір з КП ХОР "ХЕРСОНСЬКІ АВІАЛІНІЇ" (код ЄДРПОУ 38386582) на розроблення проектно-кошторисної документації по реконструкції злітно-посадкової смуги в аеропорту Херсон на загальну суму 2 990 000 грн. Так, 28 грудня 2017 року, на підставі акту №2 від 26 грудня 2017 року на розрахунковий рахунок ТОВ "КЕЙ ЕНЕРДЖІ ГРУП" перераховано 609 960 грн коштів комунального підприємства.

Поряд з цим, 12 грудня 2017 року ТОВ "КЕЙ ЕНЕРДЖІ ГРУП" уклало договір з КП ХОР "ХЕРСОНСЬКІ АВІАЛІНІЇ" на розроблення проектно-кошторисної документації по встановленню світлосигнальної системи ВВІ-1 на аеродромі Херсон на загальну суму 1 411 563 грн. 22 грудня 2017 року, на підставі акту №1 від 19 грудня 2017 року на розрахунковий рахунок ТОВ "КЕЙ ЕНЕРДЖІ ГРУП" перераховано 688 423 грн коштів комунального підприємства.

Встановлено, що ТОВ "КЕЙ ЕНЕРДЖІ ГРУП" в період з 27 по 28 грудня 2017 року перерахувало 1 200 000 грн, отриманих від КП ХОР "ХЕРСОНСЬКІ АВІАЛІНІЇ" , на розрахункові рахунки ТОВ Форелл (код ЄДРПОУ 41141663) за розробку проекту. Однак, згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань основним видом діяльності ТОВ Форелл є оптова торгівля комп'ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням. Також, вказане підприємство має ознаки фіктивності, в силу відсутності основних засобів та відсутності найманих працівників, господарську діяльність здійснює з листопада 2017 року, на підприємстві працевлаштована одна особа, немає жодних відокремлених структурних підрозділів.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження № 42017100000001106 від 28 серпня 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України, про що внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

В обґрунтування клопотання, слідча посилається на те, що доступ до оригіналів реєстраційної справи ТОВ "КЕЙ ЕНЕРДЖІ ГРУП" , яка знаходяться у відділі з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації необхідні органу досудового розслідування з метою всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України судове засідання проводиться без виклику представника Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації, у володінні яких знаходяться речі і документи, з наведених слідчим підстав.

Вивчивши клопотання, додані до нього документи, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, вислухавши слідчу Польову І.В., яка підтримала клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для з'ясування всіх обставин справи у даному провадженні є потреба у наданні тимчасового доступу до документів.

Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що зазначені речі і документи знаходиться у Відділі з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації і мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з урахуванням можливості використати як доказ відомості, що містяться у ній і відсутність можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та необхідність його часткового задоволення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено, зокрема, прізвище, ім'я, та по батькові особи, якій надається право тимчасового до речей і документів.

У клопотанні слідчий просить надати тимчасовий доступ, зокрема, за дорученням слідчого - оперативним працівникам ГУ БКОЗ СБ України без зазначення їх прізвищ, імен, та по батькові, що не відповідає вимогам КПК України.

Враховуючи викладене, у задоволенні клопотання в частині надання тимчасового доступу до речей і документів оперативним працівникам ГУ БКОЗ СБ України за дорученням слідчого слід відмовити.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131-132, 159-166, 309, 310, 395 КПК України, слідчий суддя

п о с т а н о в и в:

клопотання слідчої в особливо важливих справах другого слідчого відділу прокуратури міста Києва Польової І.В. - задовольнити частково.

Надати у розпорядження (забезпечити) слідчому в особливо важливих справах другого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури м. Києва Польовій Ірині Володимирівні, слідчим, які входять до групи слідчих, а саме: Войтовичу О.О., Ходаківському С.П., Сороці М.В., Надіду О.В., Завгородньому М.С., Дрозду А.М., Яцишіну А.Р. право тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації , а саме, до оригіналів реєстраційної справи ТОВ "КЕЙ ЕНЕРДЖІ ГРУП" (код ЄДРПОУ 41012515), з можливістю вилучення оригіналів вказаних документів.

В іншій частині у задоволені клопотання - відмовити.

Строк дії ухвали, не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Роз'яснити, особі, яка зазначена в ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, як володілець речей або документів, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Особа, яка зазначена в даній ухвалі слідчого судді, як володілець речей або документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначених речей і документів вказаній особі за умови пред'явлення копії цього судового рішення.

Особа, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов'язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, або ж на вимогу останнього залишено копію вилучених документів.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: В.Б. Левко

Дата ухвалення рішення 11.07.2018
Зареєстровано 13.07.2018
Оприлюднено 13.07.2018

Судовий реєстр по справі 755/19040/17

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 25.04.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 11.07.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 11.07.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 11.07.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 11.07.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 11.07.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 18.06.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 12.06.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 06.06.2018 Апеляційний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 24.05.2018 Апеляційний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 22.05.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 755/19040/17

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону