ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
12 липня 2018 рокум. ПолтаваСправа № 1640/2365/18
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Єресько Л.О., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Альміра" до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про встановлення відсутності компетенції, визнання незаконною постанови, зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
10 липня 2018 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Альміра" звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України , в якій просить:
- встановити відсутність компетенції (повноважень) у Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України по відкриттю виконавчих проваджень відносно ТОВ "Гадячсир", місцезнаходження майна та місце перебування якого знаходиться не в м. Києві;
- визнати незаконною постанову про відкриття виконавчого провадження № 56311245 від 03.05.2018;
- зобов'язати Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження у справі.
Позовна заява підписана представником за довіреністю ОСОБА_1
Одночасно представником ТОВ "Альміра" подано через канцелярію суду заяву про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.
12.07.2018 року до відкриття провадження в адміністративній справі до суду надійшла заява представника позивача щодо відкликання ТОВ "Альміра" позовної заяви та заяви про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.
За приписами частини першої, другої статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов'язки. Обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, яким підписано позовну заяву не обмежений у повноваженнях на вчинення вказаних дій, про що свідчить засвідчена копія довіреності від 01.06.2018.
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач до відкриття провадження в адміністративній справі подав заяву про її відкликання.
Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено порядку відкликання заяви від про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.
При цьому беруться до уваги положення частини 6 статті 7 КАС України, згідно із якими у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
За змістом частини 3 статті 9 цього ж Кодексу кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Тобто підтримувати свої позовні вимоги чи відкликати їх є диспозитивним правом позивача.
Приймаючи до уваги те, що відкликання позовної заяви є диспозитивним правом позивача, а Кодекс адміністративного судочинства України не містить жодних підстав для відмови останньому у задоволенні його заяви про відкликання позову та заяви про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, то суд вважає за можливе задовольнити заяву представника ТОВ "Альміра" про відкликання позовної заяви та заяви про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.
Таким чином подані ТОВ "Альміра" позовна заява та заява про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову підлягають поверненню.
При зверненні до суду ТОВ "Альміра" сплачено судовий збір за подання позовної заяви в розмірі 3 524,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням від 09.07.2018 № 129 та судовий збір за подання заяви про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову в розмірі 528,60 грн, що підтверджується платіжним дорученням від 09.07.2018 № 130.
Вказані суми судового збору зараховані до спеціального фонду Державного бюджету України.
За змістом пункту 2 частини 1 статті 7 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір" сплачена сума судового збору зокрема повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Отже, оскільки позовна заява та заява про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову повернуто, то сплачений судовий збір також підлягає поверненню.
З огляду на викладене, керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Альміра" про відкликання позовної заяви та заяви про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову задовольнити.
Позовну заяву та заяву про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Альміра" до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про встановлення відсутності компетенції, визнання незаконною постанови, зобов'язання вчинити дії повернути позивачеві.
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Альміра" (ідентифікаційний код 33066550) з Державного бюджету України:
- судовий збір в розмірі 3 524,00 грн (три тисячі п'ятсот двадцять чотири гривні нуль копійок), сплачений відповідно до платіжного доручення від 09.07.2018 № 129;
- судовий збір в розмірі 528,60 грн (п'ятсот двадцять вісім гривень шістдесят копійок) за заяву про забезпечення позову, сплачений відповідно до платіжного доручення від 09.07.2018 № 130.
Роз'яснити, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою, заяву про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову та усіма доданими до них матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Л.О. Єресько
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2018 |
Оприлюднено | 14.07.2018 |
Номер документу | 75277765 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Л.О. Єресько
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні