Ухвала
від 11.07.2018 по справі 910/8797/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

11.07.2018Справа № 910/8797/18

Суддя Бондаренко Г.П., розглянувши

позовну заяву Української асоціації транспортної логістики "Південня Пальмира"

до Асоціації Міжнародних Експедиторів України

про зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Українська асоціація транспортної логістики Південна Пальмира (далі - позивач) звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом до Асоціації міжнародних експедиторів України (далі - відповідач) про зобов'язання вчинити дії.

У поданій до суду позовній заяві позивач просить:

- визнати недостовірною та такою, що не відповідає дійсності, а також принижує ділову репутацію Української асоціації транспортної логістики Південна Пальмира інформацію, поширену 18 квітня 2018 року на прес-конференції Асоціації Міжнародних Експедиторів України за адресою: м. Київ, вул. Рейтарська, 8/5А, конференц-зал ІА Інтерфакс ;

- зобов'язати Асоціацію Міжнародних Експедиторів України спростувати розповсюджену недостовірну інформацію стосовно Української асоціації транспортної логістики Південна Пальмира ;

- зобов'язати Асоціації міжнародних експедиторів України розмістити на сторінці Асоціації міжнародних експедиторів України у Фейсбуці відео прес-конференції із спростуванням розповсюдженої недостовірної інформації про Українську асоціацію транспортної логістики Південна Пальмира .

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 2 ст. 162 ГПК України Господарського процесуального кодексу України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Частиною 3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Як вбачається з позовної заяви Української асоціації транспортної логістики Південна Пальмира , остання підписана представником позивача ОСОБА_1 Позовні матеріали містять копію довіреності № 1від 27.03.2018, відповідно до якої Українська асоціація транспортної логістики Південна Пальмира уповноважує ОСОБА_1 …користуватись усіма правами, що закон надає позивачу… , проте суд зазначає, що представнику позивача хоч і надані вищезазначені права, проте відсутні підстави ототожнювати наведене формулювання із наданням представнику права підписувати позовні заяви.

Статтею 164 ГПК України визначено перелік документів, що подаються до позовної заяви, зокрема в пункті 2 частині 1 цієї статті вказано, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення віл сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць становить - 1762 гривні.

Відповідно до ч. 3 статті 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем заявлено 3 (три) вимоги немайнового характеру, зокрема:

- визнати недостовірною та такою, що не відповідає дійсності, а також принижує ділову репутацію Української асоціації транспортної логістики Південна Пальмира інформацію, поширену 18 квітня 2018 року на прес-конференції Асоціації Міжнародних Експедиторів України за адресою: м. Київ, вул. Рейтарська, 8/5А, конференц-зал ІА Інтерфакс ;

- зобов'язати Асоціацію Міжнародних Експедиторів України спростувати розповсюджену недостовірну інформацію стосовно Української асоціації транспортної логістики Південна Пальмира ;

- зобов'язати до Асоціації міжнародних експедиторів України розмістити на сторінці Асоціації міжнародних експедиторів України у Фейсбуці відео прес-конференції із спростуванням розповсюдженої недостовірної інформації про Українську асоціацію транспортної логістики Південна Пальмира .

Відтак за вищезазначені немайнові вимоги позивач мав сплатити 5 286, 00 грн.

В матеріалах позовної заяви міститься квитанція про сплату судового збору №0.0.1075471492.1 від 03.07.2018 на суму 1762,00 грн. Проте, судом встановлено, що позивачем не доплачено судовий збір за вимоги немайнового характеру в розмірі 3524,00 грн.

Статтею 164 ГПК України встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, та ч. 2 вказаної статті зазначає, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази , що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ст. 91 ГПК України, письмові докази, до яких належать і документи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Пунктом 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, чинний від 01.09.2003) встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

При поданні даної позовної заяви з додатками позивачем не було належним чином засвідчено копії документів, зокрема, частина документів взагалі не засвідчена, а частина не містить ініціалів та прізвища особи, яка засвідчувала документи.

З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Української асоціації транспортної логістики Південна Пальмира без руху.

2. Встановити позивачеві строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали.

3. Позивачеві усунути недоліки шляхом:

- подання до суду письмової заяви із долученням документів, якими позивач уповноважив свого представника підписувати позовну заяву ;

- подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із доданням до неї доказів сплати судового збору у встановлено порядку і розмірі;

- подання до суду письмової заяви з доданням до неї доказів відповідно до ст. 91 ГПК України.

4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили 12.07.2018 та оскарженню не підлягає.

Суддя Г.П. Бондаренко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.07.2018
Оприлюднено14.07.2018
Номер документу75279411
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/8797/18

Ухвала від 26.12.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 16.11.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 17.08.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 11.07.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні