ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
10.07.2018 р.Справа № 910/3445/18
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГ-К" (03146,м. Київ, вул. Я.Коласа, 15)
про стягнення 4 201,25 грн.
Суддя Зеленіна Н.І.
Без виклику учасників справи.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОРГ-К" звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Імперія СВ" про стягнення 4 201,25 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем Договору №І-5/1 від 01.09.2014 р.
Ухвалою суду від 02.04.2018 р. позовну заяву Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОРГ-К" залишено без руху, зобов'язано позивача усунути недоліки позовної заяви.
13.04.2018 р. від позивача надійшла заява про усунення недоліків.
Ухвалою суду від 25.04.2018 р. відкрито провадження у справі, ухвалено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
11.05.2018 р. від відповідача надійшов відзив, у якому відповідач проти позову заперечує та зазначає, що позивач не довів факту надання маркетингових послуг за рахунком № 3201 від 01.12.2015 р.; між датою останньої поставки товару та наданням послуг сплив значний період часу (майже чотири місяці). Крім того відповідач зазначає, що Акт надання послуг від 28.01.2016 р. ним не підписаний, докази його надсилання відсутні.
18.05.2018 р. від позивача надійшла відповідь на відзив.
Дослідивши наявні в справі матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
01.09.2014 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "ТОРГ-К" (надалі - позивач, Покупець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Імперія СВ" (надалі - відповідач, Постачальник) укладено Договір поставки № І-5.
Відповідно до п. п. 1.1. Договору, за умовами даного Договору Постачальник зобов'язується поставити і передати у власність Покупця, а Покупець зобов'язується прийняти і оплатити на умовах DDP (згідно з правилами ІНКОТЕРМС в редакції 2010 року) за адресами згідно з Додатком № 2 до даного Договору продукції торговельних марок надалі - Товар, згідно з замовленням Покупця та Товарно-супровідною документацією, які складають невід'ємну частину цього Договору.
01.09.2014 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "ТОРГ-К" (надалі - позивач, Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Імперія СВ" (надалі - відповідач, Замовник) укладено Договір поставки № І-5/1 (маркетингових послуг) (надані - Договір).
Згідно з п. п. 1.1-1.2 Договору, Замовник доручає та оплачує, а Виконавець зобов'язується надати йому маркетингові послуги (що сприяють збільшенню обізнаності споживачів і підвищення лояльності до товару) щодо підписання Договору поставки та по проведенню комплексних дій, націлених на активний продаж товару, торговельних марок, щодо якого здійснює господарську діяльність Замовник. Послуги, що надаються Виконавцем згідно з даним Договором, здійснюються за наступними напрямками: розміщення продукції, щодо якої здійснює свою діяльність Замовник, на території магазинів мережі "КОНТИНЕТ"; забезпечення оптимального представлення товарного асортименту продукції, щодо якої здійснює свою діяльність Замовник, у торговому залі магазину мережі "КОНТИНЕТ"; додаткова викладка товару; моніторинг споживчого попиту та дослідження споживчого ринку; організація і проведення заходів з стимулювання збуту, які здійснюється Замовником; управління запасами товарів та користування їх розмірами у відповідності до потреб споживачів; надання інформації про збут; публікація інформаційного буклету "КОНТИНЕТ" як інструменту прямого маркетингу; моніторинг та аналіз товарообігу; підписання Договору поставки; передпродажна підготовка Товару, щодо якого здійснює свою діяльність Замовник; введення до бази даних Виконавця нових Товарів, щодо яких Замовник планує здійснювати свою господарську діяльність, та заміна існуючих; надання дублікатів документів Замовнику; надання в тимчасове користування Замовнику робочого місця для роботи промоутера - консультанта; внесення змін до діючої специфікації; інші послуги згідно домовленостей Сторін.
Відповідно до п. 2.2.9 Договору (в редакції Протоколу розбіжностей від 01.09.2014 р. до Договору № І-5/1 (маркетингових послуг) від 01.09.2014 р) підтвердження м надання послуг згідно з даним Договором є акти виконаних робіт. Замовник зобов'язаний підписати та повернути Виконавцеві акти виконаних робіт протягом 5 робочих днів з моменту їх отримання. У разі, якщо Замовник не передає чи не надішле Виконавцеві підписаний примірник акту, чи не заявить письмові зауваження щодо наданих послуг, акт буде вважатись визнаним і узгодженим з боку Замовника, а послуги - наданими.
За умовами п.3.1.9 Договору (в редакції Протоколу розбіжностей від 01.09.2014 р. до Договору № І-5/1 (маркетингових послуг) від 01.09.2014 р) вартість послуг, передбачених п. 1.2.11 даного Договору, складає 5 % від грошової суми, сплаченої Виконавцем Замовнику протягом поточного облікового періоду надання послуг, за поставлений останнім або дистриб'ютором Товар згідно з Договором поставки Товару, включаючи суми, на які Сторонами було проведено взаємозалік. Оплата бонусу Замовником здійснюється щомісяця до 5 числа місяця, наступного за звітним, на підставі підписаного Сторонами Акту надання послуг.
Зобов'язанням, згідно зі ст. 509 Цивільного кодексу України, є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Статтею 901 Цивільного кодексу України визначено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.
За правилами ст. 903 цього ж Кодексу, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором. У разі неможливості виконати договір про надання послуг, що виникла не з вини виконавця, замовник зобов'язаний виплатити виконавцеві розумну плату. Якщо неможливість виконати договір виникла з вини замовника, він зобов'язаний виплатити виконавцеві плату в повному обсязі, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. ст. 626-629 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків; відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості; зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства; договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено обов'язковість договору для виконання сторонами.
В силу положень ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно з ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач належним чином виконав зобов'язання за Договором, надавши послуги на загальну суму 4 201,25 грн., що підтверджується актом надання послуг № 247 від 28.01.2016 р. Відповідні зобов'язання також відображені у податковій накладній № 246 від 28.01.2016 р., копія якої наявна у матеріалах справи)
Проте, відповідач вартість наданих за Договором послуг не сплатив та допустив наявність заборгованості перед позивачем, розмір якої станом на час розгляду справи становить 4 201,25 грн.
Відповідач проти задоволення позову заперечує, зазначаючи, що позивачем не надано доказів на підтвердження надання маркетингових послуг за рахунком № 3201 від 01.12.2015 р.; між датою останньої поставки товару та наданням послуг сплив значний період часу (майже чотири місяці); Акт надання послуг від 28.01.2016 р. ним не підписаний, докази його надсилання відсутні.
Проте, такі доводи відповідача судом відхиляються з огляду на наступне:
Щодо тверджень про відсутність доказів надання маркетингових послуг суд зазначає, що у матеріалах справи містяться рахунок на оплату № 3201 від 01.12.2015 р., Акт надання послуг № 247 від 28.01.2016 р., податкова накладна № 246 від 28.01.2016 р., що є належними доказами надання послуг за Договором та не спростовані відповідачем.
Стосовно доводів щодо спливу значного періоду часу з дати останньої поставки товару, суд зазначає, що припинення постачання товару не свідчить про припинення надання маркетингових послуг за договором.
Також, судом відхиляються твердження відповідача про відсутність доказів надсилання Акту від 28.01.2016 р., оскільки у матеріалах справи містяться належні докази надсилання відповідачу Акту, а саме: фіскальний чек відділення поштового зв'язку № 0314604035990 від 19.03.2018 р. та опис вкладення у цінний лист від 19.03.2018 р. Крім того, у матеріалах справи наявна роздруківка із сайту ПАТ"Укрпошти", відповідно до якої поштове відправлення № 0314604035990 вручено відповідачу 27.03.2018 р.
Як встановлено ст. ст. 73, 74 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Статтею 79 Кодексу передбачено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
В порядку, передбаченому ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
З урахуванням вищевикладених обставин, суд вважає позовні вимоги про стягнення 4 201,25 грн. доведеними, обґрунтованими, такими, що відповідають фактичним обставинам справи і не спростовані належним чином та у встановленому законом відповідачем, а відтак, заявлені вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст. ст. 2, 74, 76-80, 129, 236-242 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути Товариства з обмеженою відповідальністю "Імперія СВ" (02094, м. Київ, вул. Магнітогорська, б.1, оф. 716; код ЄДРПОУ 358494626555) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГ-К" (03146, м. Київ, вул. Я.Коласа, 15; код ЄДРПОУ 38365337) 4 201 (чотири тисячі двісті одну) грн. 25 коп. заборгованості та 1 762 (одну тисячу сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп. судового збору.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу протягом 20 днів з дня проголошення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 16.07.2018 р.
Суддя Н.І. Зеленіна
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2018 |
Оприлюднено | 16.07.2018 |
Номер документу | 75297450 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Зеленіна Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні