Рішення
від 16.07.2018 по справі 818/2122/18
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 липня 2018 р. Справа № 818/2122/18

Сумський окружний адміністративний суд у складі судді - Гелети С.М., розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Сумській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Укрросгіпс" про надання дозволу на погашення податкового боргу,-

В С Т А Н О В И В:

Головне управління ДФС у Сумській області (далі - позивач) звернулось до суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Укрросгіпс" (далі - відповідач, ТОВ "Укрросгіпс"), в якій просить надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу в розмірі 11685,18 грн. з податку на прибуток приватних підприємств та податку на додану вартість за рахунок коштів, отриманих від продажу майна, що перебуває у податковій заставі.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має податковий борг в сумі 11685,18 грн. з податку на прибуток приватних підприємств та податку на додану вартість. Рішенням Сумського окружного адміністративного суду з відповідача стягнуто податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств (1016,00 грн.) та податку на додану вартість (10978,43 грн.). У зв'язку з відсутністю коштів у банках на рахунках відповідача, позивач просить суд надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна відповідача, що перебуває у податковій заставі.

Ухвала про відкриття провадження була направлена на адресу відповідача, зазначену у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: 40007, м. Суми, вул. Івана Піддубного (Воєводіна), 16. Поштове відправлення не було вручено відповідачу та повернуто поштовим відділенням у зв'язку із закінченням строків його зберігання, у зв'язку із чим, відповідно до вимог ч. 4 ст. 124 КАС України, вважається повідомленим належним чином.

Ухвалою від 04.06.2018 справу призначено до розгляду у спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) сторін, позивачу надано 15-денний строк (з моменту отримання ухвали) для подання відзиву на позов.

На момент розгляду даної справи відзив на позов від ТОВ "Укрросгіпс" до суду не надходив.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд задовольняє позовні вимоги, виходячи із наступного.

Судом встановлено, що станом на 22.05.2018 ТОВ "Укрросгіпс" має податковий борг в загальному розмірі 11685,18 грн., в тому числі 10669,18 грн. податку на додану вартість та 1016,00 грн. податку на прибуток приватних підприємств (а.с. 7).

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 10.01.2018 по справі № 818/2044/17, яке набрало законної сили 12.02.2018, з ТОВ "Укрросгіпс" стягнуто 11994,43 грн. податкового боргу, в тому числі 10978,43 грн. податку на додану вартість та 1016,00 грн. податку на прибуток приватних підприємств (а.с. 11-12).

Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Згідно з п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України).

Згідно з п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Так, на адресу ТОВ "Укрросгіпс" було направлено податкову вимогу від 07.06.2016 № 275-Ю (а.с. 18).

30.06.2017 заступником начальника ГУ ДФС у Сумській області прийнято рішення про опис майна у податкову заставу № 35 (а.с. 14). 30.06.2017 податковим керуючим, на підставі вищевказаного рішення, складено акт опису майна в податкову заставу № 11 (а.с. 13). Доказів оскарження вказаного акту суду надано не було.

Обтяження майна, зазначеного в акті № 11 зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що підтверджується копією витягу від 11.07.2017 (а.с. 26).

На виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 10.01.2018 по справі № 818/2044/17 позивачем направлялись до установ банків, в яких відкриті рахунки ТОВ "Укрросгіпс", інкасові доручення (а.с. 15-17), проте вказані доручення були виконані частково, а саме на суму 505,69 грн. у ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", а в решті суми боргу повернуті без виконання через відсутність коштів на рахунках як у ПАТ КБ "Приватбанк" так і у ПАТ "Райффайзен Банк Аваль".

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (пункт 36.1 статті 36 Податкового кодексу України).

Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з абзацом другим пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Приписами пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України встановлено черговість прийняття податковим органом заходів щодо погашення податкового боргу, а саме, першочергово, податковим органом приймаються заходи стягнення коштів з платника податків, та лише у разі їх недостатності, податковий орган може приймати заходи щодо погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків, в якого наявний податковий борг.

Відповідно до п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно з п.п. 88.1, 88.2 ст. 88 Податкового кодексу України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.

Відповідно до п. 89.2 ст. 89 Податкового кодексу України з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому. У разі якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова застава, є меншою ніж сума податкового боргу платника податків, право податкової застави поширюється на таке майно.

Із наведеного вбачається, що податковий орган може поширити податкову заставу на будь-яке майно платника податків, крім передбачених випадків, а також на майно, яке платник податків набуде у майбутньому.

При цьому, встановлено обмеження, згідно якого податкова застава поширюється на майно, балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків.

Пунктом п. 89.3 ст. 89 Податкового кодексу визначено, що майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акту опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби.

Крім того, згідно з п. 89.8 ст. 89 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу у відповідному державному реєстрі.

Враховуючи викладене та те, що податковий борг ТОВ "Укрросгіпс" на час розгляду справи в повному обсязі не сплачений та складає 11685,18 грн., в тому числі 10669,18 грн. податку на додану вартість та 1016,00 грн. податку на прибуток приватних підприємств, у відповідача відсутні кошти на розрахункових рахунках у банках і їх недостатньо для погашення податкового боргу, суд вважає позовні вимоги щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна ТОВ "Укрросгіпс", що перебуває у податковій заставі, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов Головного управління ДФС у Сумській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Укрросгіпс" про надання дозволу на погашення податкового боргу - задовольнити.

Надати Головному управлінню ДФС у Сумській області дозвіл на погашення податкового боргу товариства з обмеженою відповідальністю "Укрросгіпс" (40007, м. Суми, вул. Воєводіна, 16, ідентифікаційний код 35172259) з податку на прибуток приватних підприємств та податку на додану вартість у загальному розмірі 11685,18 грн. за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.

Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення складено 16.07.2018.

Суддя С.М. Гелета

Дата ухвалення рішення16.07.2018
Оприлюднено16.07.2018
Номер документу75299897
СудочинствоАдміністративне
Сутьнадання дозволу на погашення податкового боргу

Судовий реєстр по справі —818/2122/18

Рішення від 16.07.2018

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.М. Гелета

Ухвала від 04.06.2018

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.М. Гелета

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні