Справа №712/8098/18
Провадження №1-кс/712/3710/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про накладення арешту на майно
13 липня 2018 року м. Черкаси
Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
слідчого судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду винесене в кримінальному провадженні №32018250000000033 від 30.05.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України, прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами податкової міліції управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_3 клопотання про накладення арешту, -
В С Т А Н О В И В:
До суду звернувся прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами податкової міліції управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_3 з клопотанням про накладення арешту.
Клопотання мотивує тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Черкаській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню №32018250000000033, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.05.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України.
В результаті проведених заходів встановлено, що громадянами ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) та ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ) здійснюються операції з незаконного придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, а також збуту і транспортування з цією метою спирту та підпільного виготовлення з нього лікеро-горілчаних виробів (водно-спиртової суміші), які можуть становити загрозу для життя і здоров`я людей.
Так, 12.07.2018 на підставі ухвали слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_6 від 11.07.2018 було проведено обшук в гаражному приміщенні № НОМЕР_1 , яке знаходиться на земельній ділянці із кадастровим номером 7110136700:05:023:0012 в першому ряду з лівого боку автомобільного кооперативу «Автомобіліст» за адресою: АДРЕСА_3 , в ході якого виявлено та вилучено: пластикові ємкості, об`ємом 200 л кожна, заповнені повністю прозорою рідиною з характерним запахом спирту, в кількості 4 шт.; пластикові ємкості, об`ємом 30 л кожна, заповнені повністю прозорою рідиною з характерним запахом спирту, в кількості 50 шт.; пластикові ємкості, об`ємом 20 л кожна, заповнені повністю прозорою рідиною з характерним запахом спирту, в кількості 17 шт.; шланг прозорого кольору довжиною 2 метри, в кількості 1 шт.
В подальшому, 13.07.2018 слідчим винесено постанову про визнання вказаних вилучених в ході обшуку предметів та речей речовими доказами та приєднано до матеріалів кримінального провадження.
Таким чином, з метою забезпечення збереження речових доказів у кримінальному провадженні, призначення та проведення відповідних експертиз вищевказаних вилучених речовин та для з`ясування всіх обставин кримінального правопорушення, встановлення істини у кримінальному провадженні та, в подальшому, забезпечення спеціальної конфіскації, на даний час виникла необхідність у накладені арешту на речі, предмети та рідини, які були вилучені 12.07.2018 в ході проведення обушку.
Прокурор в судове засідання не з`явився, скерував до суду заяву про розгляд справи у його відсутність. Клопотання підтримує в повному обсязі та просить суд його задовольнити.
Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя вважає, що дане клопотання підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Статтею 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження визначено арешт майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів, 2) спеціальної конфіскації, 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно із ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Стаття 98 КПК України передбачає, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Приймаючи до уваги те, що вилучене в ході огляду місця події по зазначеному кримінальному провадженню відповідає критеріям, зазначеним в ч. 1 ст. 98, п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України, накладення арешту є необхідним з метою забезпечення кримінального провадження.
У ході досудового розслідування кримінального провадження 13.07.2018 винесено постанову про визнання вказаних вилучених в ході обшуку предметів та речей речовими доказами та приєднано до матеріалів кримінального провадження.
Відповідно довимог ч.2ст.170КПК Україниметою арештумайна єзабезпечення кримінальногопровадження,забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.
Згідно до ч. 3 ст. 170 КПК України підставою арешту майна є наявність ухвали слідчого судді чи суду за наявності сукупності підстав чи розумних підозр вважати, що майно є предметом, доказом злочину, засобом чи знаряддям його вчинення, набуте злочинним шляхом, є доходом від вчиненого злочину або отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину. Арешт майна можливий також у випадках, коли санкцією статті Кримінального кодексу України, що інкримінується підозрюваному, обвинуваченому, передбачається застосування конфіскації, до підозрюваної, обвинуваченої особи заявлено цивільний позов у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 6 ст.170КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до вимог ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач. У клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном.
Згідно п.п. 3, 4 ч. 1 ст. 96-2 КК України спеціальна конфіскація застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно були предметом злочину, крім тих, що повертаються власнику (законному володільцю), а у разі, коли його не встановлено, - переходять у власність держави; були відшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення злочину, крім тих, що повертаються власнику (законному володільцю), який не знав і не міг знати про їх незаконне використання.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
Слідчим строк подання даного клопотання не порушено.
Суд вважає, з метою забезпечення збереження речових доказів у кримінальному провадженні, призначення та проведення відповідних експертиз вищевказаних вилучених речовин та для з`ясування всіх обставин кримінального правопорушення, встановлення істини у кримінальному провадженні та, в подальшому, забезпечення спеціальної конфіскації, на даний час необхідно накласти арешт на речі, предмети та рідини, які були вилучені 12.07.2018 в ході проведення обушку.
Керуючись ст.ст.40,98,100,131,132,167,170,171, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами податкової міліції управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_3 про накладення арешту задовольнити.
Накласти арешт на речові докази - майно, вилучене 12.07.2018 в гаражному приміщенні № НОМЕР_1 , яке знаходиться на земельній ділянці із кадастровим номером 7110136700:05:023:0012 в першому ряду з лівого боку автомобільного кооперативу «Автомобіліст» за адресою: м.Черкаси, вул.О. Теліги (Конєва), 8, а саме: пластикові ємкості, об`ємом 200 л кожна, заповнені повністю прозорою рідиною з характерним запахом спирту, в кількості 4 шт.; пластикові ємкості, об`ємом 30 л кожна, заповнені повністю прозорою рідиною з характерним запахом спирту, в кількості 50 шт.; пластикові ємкості, об`ємом 20 л кожна, заповнені повністю прозорою рідиною з характерним запахом спирту, в кількості 17 шт.; шланг прозорого кольору довжиною 2 метри, в кількості 1 шт., які знаходиться на відповідальному зберіганні на ТОВ «Алкогрупа» за адресою: м. Черкаси, вул. Квіткова, 4.
Організацію виконання даної ухвали покласти на прокурора відділу прокуратури Черкаської області юриста 2 класу ОСОБА_3 та старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Черкаській області капітана податкової міліції ОСОБА_7 , або на особу за їх дорученням.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області протягом 5днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 75317789 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Соснівський районний суд м.Черкас
Романенко В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні