УХВАЛА
про повернення заяви
м. Черкаси
16 липня 2018 року Справа № 2а-826/10/2370
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Паламар П.Г., розглянувши матеріали заяви про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання та заміну сторони в адміністративній справі №2а-826/10/2370 за позовом управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси до дочірнього підприємства "Агроремонт-АТП" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків,
ВСТАНОВИВ:
11.07.2018 до Черкаського окружного адміністративного суду звернулося Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області з заявою про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання від 02.11.2010 в адміністративній справі № 2а-826/10/2370 та заміну сторони - управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області на правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України у Черкаській області.
У відповідності до наявної в матеріалах заяви, остання підписана представником Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області за довіреністю ОСОБА_1, проте до матеріалів позовної заяви не додано документів щодо підтвердження адміністративно - процесуальної правоздатності підписанта.
Відповідно до частини першої статті 55 КАС України, сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно ч. 3 ст. 55 КАС України, юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 59 КАС України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.
Частиною шостою ст. 59 КАС України, передбачено, що оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.
Згідно з ч. 8 ст. 59 КАС України, у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідності заяви, скарги, клопотання.
Частиною третьою ст. 59 КАС України встановлено, що довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
В матеріалах доданих до заяви міститься копія довіреності, згідно якою ОСОБА_1 уповноважено на представництво інтересів Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області. Копію довіреності засвідчено ОСОБА_1
Відповідно до підпункту 1 пункту 1 Розділу ІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 1000/5 від 18 червня 2015 р. та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 22 червня 2015 р. за № 736/27181, право на створення, підписання, погодження, затвердження документів визначається актами законодавства, положеннями (статутами) установ, положеннями про структурні підрозділи і посадовими інструкціями.
Згідно підпункту 7 пункту 3 Розділу ІІ цих Правил у посадових інструкціях визначаються повноваження щодо засвідчення документів та їх копій.
Пунктом 10 Розділу ІІ названих Правил передбачено, що порядок виготовлення, засвідчення та видавання копій документів визначається інструкцією з діловодства установи. Установа має право засвідчувати копії документів, що створюються в ній, за винятком копій документів, які відповідно до законодавства потребують засвідчення в нотаріальному порядку. Копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку. Напис про засвідчення копії складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії. Напис про засвідчення копії скріплюється відбитком печатки відповідного структурного підрозділу установи або печатки "Для копій". У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчуються відбитком печатки установи. На лицьовому боці у верхньому правому куті першого аркуша документа проставляється відмітка "Копія".
Копія довіреності не містить підпису посадової особи, уповноваженої законом.
Натомість, копія завірена самим представником за відсутності відомостей про те, що посадова особа, яка її завірила, наділена таким правом відповідно до своїх службових повноважень.
Таким чином, додана до заяви про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання та заміну сторони копія довіреності не є документом, що посвідчує повноваження ОСОБА_1 на підписання заяви, оскільки не засвідчена у визначеному законом порядку.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалах Верховного Суду від 24.04.2018 року по справі №754/12087/17, від 07.05.2018 року по справі №459/2302/17.
Таким чином, заява не містить підпису уповноваженої особи.
Відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
В зв'язку з тим, що положеннями ст. 376, 379 КАС України не передбачено вирішення питання про повернення заяви у разі встановлення, що остання підписана неуповноваженою особою, вважаю за необхідне, для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, застосувати аналогію закону, а саме: в даному випадку застосувати загальні положення КАС України п. 3 ч. 4 ст. 169 КАС України.
Згідно п. 3 ч. 4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
З огляду на вищевикладене, заява про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання та заміну сторони підлягає поверненню заявнику.
Керуючись ст. ст. 169, 248, 293-297, 376, 379, КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання та заміну сторони - повернути заявнику.
Ухвала набрала законної сили відповідно ст. 256 КАС України і може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295-297 КАС України через суд першої інстанції до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з урахуванням п.п.15.5. п.15 ч.1 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя П.Г. Паламар
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2018 |
Оприлюднено | 17.07.2018 |
Номер документу | 75323913 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
П.Г. Паламар
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні