СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Справа №712/8162/18

Провадження №1-кс/ 712/3758/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

16 липня 2018 року слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Чечот А.А., при секретарі Деркач А.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Черкаси клопотання винесене в кримінальному провадженні № 42018251010000107 від 06.07.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 191 КК України, прокурором Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_1 про призначення судової будівельно-технічної експертизи,-

ВСТАНОВИВ:

До Соснівського районного суду м. Черкаси звернувся прокурор Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_1 з клопотанням про призначення судової будівельно-технічної експертизи.

Клопотання мотивує тим, що слідчим відділом Черкаського відділу поліції Головного управління національної поліції здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018251010000107 від 06.07.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що посадові особи Черкаського колегіуму Берегиня Черкаської міської ради за попередньою змовою з службовими особами ПП Черкаси-Тепло-Інвест (ЄРДПОУ 39471154), за підтримки та безпосередньої участі посадових осіб Черкаської міської ради, діючи умисно та з корисливих мотивів, організували незаконну схему з привласнення бюджетних коштів під час проведення капітального ремонту будівлі (спортивний майданчик) Черкаського колегіуму Берегиня по вул. Хоменка, 14/1 в м. Черкаси, шляхом проведення безтоварних операцій та конвертації грошових коштів у готівку.

При проведенні аналізу наявних документів та офіційних порталів публічних фінансів України встановлено, що 05.10.2017 директор Черкаського колегіуму Берегиня Черкаської міської ради ОСОБА_2 уклав з директором ПП Черкаси-Тепло-Інвест ОСОБА_3 договір № 23 на проведення капітального ремонту будівлі (спортивний майданчик) Черкаського колегіуму Берегиня по вул. Хоменка, 14/1 в м. Черкаси на загальну суму 971.953 грн.

У подальшому 25.10.2017 посадові особи Черкаського колегіуму Берегиня Черкаської міської ради на рахунок ПП Черкаси-Тепло-Інвест здійснили перерахунок авансу на вказані роботи у розмірі 485.976 грн. 50 коп., а 22.12.2017 сторонами по зазначеному договору та працівником технічного нагляду ФОП ОСОБА_4 був підписаний акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В за грудень 2017 року, відповідно до якого останні фактично підтвердили придбання всіх матеріалів та виконання робіт зазначених в акті на загальну суму 485.976 грн. 50 коп.

04.07.2018 працівниками УЗЕ в Черкаській області було здійснено виїзд до місця розташування спортивного майданчику Черкаського колегіуму Берегиня по вул. Хоменка, 14/1 в м. Черкаси, при огляді якого встановлено лише часткову наявність щебеню двох фракцій, та відсутність проведення всіх інших видів робіт та матеріалів для проведення робіт, які відповідно до звіту про укладені договори по Черкаському колегіуму Берегиня Черкаської міської ради повинні знаходитись за адресою: м. Черкаси, вул. Хоменка, 14/1. Крім того, інші матеріали в таких об'ємах, як зазначено в акті приймання виконаних будівельних робіт фактично знаходитись за адресою місцезнаходження ПП Черкаси-Тепло-Інвест , а саме: м. Черкаси, вул. Крилова, 55, також не можуть.

За отриманою інформацією директор Черкаського колегіуму Берегиня Черкаської міської ради ОСОБА_2, директор ПП Черкаси-Тепло-Інвест ОСОБА_3 та ФОП ОСОБА_4 за попередньою змовою з службовими особами Черкаської міської ради, після проведення авансової оплати по вказаному договору, привласнили частину бюджетних коштів шляхом здійснення безтоварних операцій та переведення грошових коштів у готівку, фактично не виконавши роботи та не придбавши матеріали для проведення відповідних робіт. В зв'язку з вище вказаним, вказаними діями останні, завдали збитків міському бюджету на суму 485.976 грн. 50 коп.

З метою проведення всебічного, повного, та об'єктивного досудового розслідування виникла необхідність у встановленні, чи відповідають види, обсяги та вартість фактично виконаних робіт з капітального ремонту будівлі (спортивний майданчик) Черкаського колегіуму Берегиня по вул.Хоменка, 14/1 в м. Черкаси, видам, обсягам та вартості робіт та використаних будівельних матеріалів, що зазначені в актах приймання виконаних будівельних робіт, виникла необхідність у проведенні судової будівельно-технічної експертизи.

В судове засідання прокурор не з'явився, до суду скерував заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримує в повному обсязі.

Відповідно до ч.3 ст. 244 КПК України, неприбуття в судове засідання особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного.

Відповідно до ч.1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Нормами статті 243 КПК передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Згідно ч.1, 6 ст. 244 КПК України у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи те, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, вважаю за необхідне клопотання прокурора про призначення судової будівельно-технічної експертизи задовольнити. Проведення вказаної експертизи доручити експерту Кропивницького відділення Київського НДІСЕ (25031, м. Кропивницький, вул. Волкова, 2) ОСОБА_5.

Керуючись ст. ст. 242, 243, 244, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_1 - задовольнити.

Призначити в рамках кримінального провадження №42018251010000107 від 06.07.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, судову будівельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:

- Чи відповідають види, обсяги та вартість фактично виконаних будівельних робіт по об'єкту: Капітальний ремонт прилеглої території колегіуму Берегиня , що знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Хоменка, 14/1 видам, обсягам та вартості, що зазначені в акті приймання виконаних будівельних робіт (ф. КБ-2в) №1 за грудень 2017 року від 22.12.2017 р., по договору підряду № 23 від 05.10.2017 на виконання робіт по вищезазначеному об'єкту? Якщо ні, то вказати відповідні розбіжності між виконаними роботами та роботами, внесеними до акту приймання виконаних будівельних робіт, а також вказати роботи, які взагалі не виконувались, але зазначені в акті приймання виконаних будівельних робіт по вищезазначеному об'єкту, встановивши при цьому загальну вартість завищень по таким роботам?

Проведення експертизи доручити судовому експерту Кропивницького відділення Київського НДІСЕ ОСОБА_6, попередивши останнього про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384, 385 КК України.

В розпорядження експерта надати матеріали кримінального провадження відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018251010000107 від 06.07.2018.

Доручити слідчому Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_7 або за його дорученням оперативним працівникам УЗЕ в Черкаській області надати в експертну установу рішення суду про призначення експертизи та отримати її висновок ( у відповідності до ч. 9 ст. 244 КПК України висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі за клопотанням якої він був залучений).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: А.А. Чечот

Дата ухвалення рішення 16.07.2018
Зареєстровано 18.07.2018
Оприлюднено 18.07.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону