Справа № 752/496/18
Провадження № 2/752/4562/18
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
17.07.2018 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі
головуючого судді Шевченко Т.М.
з участю секретаря Павлюк В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
в с т а н о в и в:
у січні 2018 року ОСОБА_1 звернулася у суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини.
В обгрунтування своїх вимог посилається на те, що з грудня 2009 рку сторони у справі перебували у фактичних шлюбних відносинах, проживаючи однією сім"єю, маючи спільний побут та бюджет.
Під час перебування у фактичних шлюбних відносинах, ІНФОРМАЦІЯ_2 у них народився син - ОСОБА_3. Дитина є дитиною - інвалідом до 18 років.
Відповідач відмовляється від укладення договору про участь у вихованні та матеріальному забезпеченні дитини. На даний час дитина перебуває на повному утриманні позивача. Відповідач не надає допомогу по утриманню дитини.
За таких підстав, позивач просить стягнути з відповідача на утримання малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі у розмірі 4 000 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги та просила суд задовольнити позов з вищевказаних підстав.
Відповідач в судовому засіданні частково визнав позовні вимоги та не заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримання дитини у розмірі 1/4 частини від його доходів, зазначивши, що він працює та має постійний дохід.
Вислухавши пояснення учасників судового розгляду та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження НОМЕР_2, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Голосіївського районного управління юстиції у м. Києві 11 травня 2012 року (а.с. 7).
Звертаючись в суд з позовом про стягнення аліментів, ОСОБА_1 зазначала, що дитина проживає разом з нею та перебуває на її повному утриманні, а відповідач не приймає участі у вихованні сина та не надає матеріальної допомоги.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно з ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Згідно довідки № 328800 від 13.12.2017 р. ОСОБА_3 проживає за адресою: АДРЕСА_1
У такому випадку, вимоги позивача про стягнення з відповідача аліментів на утримання сина ґрунтуються на законі.
Проте, ОСОБА_1 посилається на те, що на утримання дитини необхідно 4000 гривень щомісяця, і відповідач має можливість сплачувати аліменти в такому розмірі.
Відповідач в судовому засіданні частково визнав позовні вимоги та не заперечував проти стягнення з нього на користь позивача аліментів на утримання сина у розмірі 1/4 частини від його доходів, оскільки він працює та має постійний дохід.
На підтвердження своїх доводів відповідач надав довідку від 10.04.2018 р. № Т0000000001, з якої вбачається, що ОСОБА_2 працює на посаді директора ТОВ "Колесот" (ЄДРПОУ 38965998), де щомісяця отримує заробітну плату. (а.с. 34)
Частиною 1 ст. 184 СК України визначено, що суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує:
1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів;
3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
При визначенні розміру аліментів суд вважає за необхідне врахувати рівність обов'язку батьків по утриманню дитини та наявність обставин, що мають істотне значення при визначені судом розміру аліментів.
При визначенні розміру аліментів на утримання дітей слід враховувати, що, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси всіх осіб та має брати до уваги інтереси не тільки позивача, але й відповідача.
За таких обставин, суд вважає за можливе стягнути з відповідача на користь позивача на утримання їх малолітнього сина аліменти у розмірі 1/4 частини від доходів відповідача щомісяця, але не мене 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Такий розмір аліментів відповідає вимогам розумності та є співмірний витратам, які мають нести батьки на утримання дітей.
Відповідно до ст. 191 СК України аліменти присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
З огляду на наведене, позов підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
З урахуванням часткового задоволення позову, на підставі ст. 141 ЦПК України, стягненню з відповідача на користь держави підлягає також 704,80 гривень судового збору.
Керуючись статтями 141, 180-184, 191 СК України, статтями 3, 4, 10, 13, 76-82, 89, 133-142, 223, 259, 263-265, 268, 272, 273 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_3, іден. номер НОМЕР_1, працює на посаді директора ТОВ "Колесот" (ЄДРПОУ 38965998, проживає за адресою: АДРЕСА_2) на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) платника аліментів - ОСОБА_2, щомісяця до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 10 січя 2018 року, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Рішення в частині стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 704,80 гривень.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду міста Києва через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя:
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2018 |
Оприлюднено | 19.07.2018 |
Номер документу | 75355779 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Шевченко Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні