Ухвала
від 18.07.2018 по справі 802/1108/18-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

18 липня 2018 р. м. Вінниця Справа № 802/1108/18-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни, розглянувши у письмовому провадженні клопотання про ухвалення додаткового судового рішення та повернення судового збору у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ХАС ЛІФТ УКРАЇНА" до Державної фіксальної служби України, комісії Державної фіксальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про визнання протиправним та скасування рішення і зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ХАС ЛІФТ УКРАЇНА" до Державної фіксальної служби України, комісії Державної фіксальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про визнання протиправним та скасування рішення і зобов'язання вчинити дії.

13.07.2018 р. від представника позивача надійшло клопотання про ухвалення додаткового рішення та повернення судових витрат у розмірі 1762 грн. Клопотання мотивоване тим, що при постановлені ухвали від 4.06.18 р. про закриття провадження у даній справі, судом не вирішено питання про судові витрати в частині повернення судового збору. Так, правовою підставою закриття провадження став пункт 8 частини першої статті 238 КАС України, який дає можливість повернути позивачу судовий збір. Враховуючи право на повернення судового збору, позивач просить повернути судовий збір, шляхом ухвалення додаткового рішення.

Розглянувши подану заяву в частині ухвалення додаткового судового рішення , суд вказує на наступне.

Порядок та підстави прийняття додаткового судового рішення врегульовані статтею 238 КАС України.

Так, згідно частини першої вказаної норми, суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо:

1) щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення;

2) суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення;

3) судом не вирішено питання про судові витрати.

          При цьому, питання щодо розподілу/відшкодування судових витрат врегульовано статтями 139- 141 КАС України та вирішується при прийнятті рішення, шляхом стягнення судових витрат з відповідача у разі задоволення позову.

          Однак, ухвалою суду від 4.06.18 р. у даній справі провадження закрито на підставі пунтку 8 частини першої статті 238 КАС України, тобто з тих мотивів, що оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

          У цьому випадку, застосовуються положення частини другої статті 238 КАС України, відповідно до якої, про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.

Водночас, відповідно до частини другої статті 132 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Так, правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".

Згідно пункту 5 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір", сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Аналіз процитованих вище норм дає підстави для висновку, що порядок відшкодування судового збору за рахунок суб'єкта владних повноважень та порядок повернення судового збору з бюджету не є тотожними та зазначені питання вирішуються з дотриманням встановленої законом процедури. У першому випадку вирішується при прийнятті рішення по суті, в тому числі додаткового та шляхом стягнення судових витрат з відповідача, у другому - судовий збір повертається з бюджету ухвалою суду лише за клопотанням позивача.

Отже, у разі закриття провадження у справі судовий збір за відповідним клопотанням повертається особі, яка його сплатила, про що виноситься відповідна ухвала, а не додаткове судове рішення.

При цьому, суд зазначає, що питання повернення судового збору при прийнятті ухвали про закриття провадження мало б місце за наявності відповідного клопотання сторони. За відсутності такого, відсутні підстави вважати, що судом не вирішено питання про судові витрати, відповідно, відсутні підстави для прийняття саме додаткового рішення.

Разом з тим, у досліджуваному клопотанні представник позивача просить повернути судовий збір.

Як зазначалось вище, сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі.

Враховуючи те, що ухвалою суду від 4.06.18 р. у даній справі провадження закрито на підставі пунтку 8 частини першої статті 238 КАС України, - наявні підстави для задоволення клопотання в частині повернення суми судового збору .

Керуючись ст.ст. 132, 238, 241, 248, 56 КАС України суд, -

УХВАЛИВ:

в задоволені клопотання в частині ухвалення додаткового судового рішення - відмовити.

клопотання в частині повернення судового збору задовольнити.

Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "ХАС ЛІФТ УКРАЇНА" (вул. Стеценка,5, м.Вінниця, код ЄДРПОУ 40061980) сплачений судовий збір в сумі 1762 грн. (одна тисяча сімсот шістедсят дві гривні) з державного бюджету.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя                                                   Воробйова Інна Анатоліївна

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.07.2018
Оприлюднено23.07.2018
Номер документу75360844
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —802/1108/18-а

Ухвала від 07.02.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

Ухвала від 27.08.2018

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Совгира Д. І.

Ухвала від 24.07.2018

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Совгира Д. І.

Ухвала від 23.07.2018

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Залімський І. Г.

Ухвала від 18.07.2018

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

Ухвала від 21.06.2018

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

Ухвала від 04.06.2018

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

Ухвала від 05.05.2018

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

Ухвала від 20.04.2018

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні