ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Справа № 1540/3489/18

УХВАЛА

18 липня 2018 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А. розглянувши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю ТСЛ до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0003901407 від 25.01.2018 року, -

В С Т А Н О В И В:

До Одеського окружного адміністративного суду 13 липня 2018 року надійшов позов товариства з обмеженою відповідальністю ТСЛ до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0003901407 від 25.01.2018 року.

Відповідно до ч.2 ст.171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до п.п.1,2 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником).

Зі змісту наведеної норми вбачається законодавче закріплення обов'язку суду на стадії вирішення питання про відкриття провадження у справі встановити, зокрема, наявність у особи, яка підписала та подала позовну заяву, в даному випадку представника позивача, таких повноважень.

Судом встановлено, що подана до суду позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю ТСЛ підписана адвокатом ОСОБА_1, на підтвердження повноважень якого до позовної заяви додано ордер серії ОД №369029 від 13 липня 2018 року.

Частиною 1 статті 55 КАС України визначено, що сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Відповідно до ч.1 ст.57 КАС України представником в суді може бути адвокат або законний представник.

Згідно з ч.4 ст.59 КАС України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 60 КАС України представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов'язки. Обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.

Згідно з частиною 1 статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Відповідно до ч. 2 та ч. 4 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність ордер - це письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об'єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.

Адвокат зобов'язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.

Проте, в ордері серії ОД №369029 від 13 липня 2018 року (ні на лицьовому, ні на його зворотному боці) адвокатом ОСОБА_1 не зазначено відомості стосовно наявності або відсутності обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії від імені позивача, чим не дотримано вимог ст. 60 КАС України.

Водночас, представником позивача не надано суду інших документів, які надають право на підписання позовної заяви від імені позивача, зокрема, договору про надання правової допомоги №009 від 10.01.2018 року, на який міститься посилання в ордері, в якому також може бути обумовлено перелік повноважень цієї особи як представника (та їх обмежень, у разі наявності).

З урахуванням наведеного, суд вважає, що в даному випадку з боку представника позивача ОСОБА_1 не надано до суду належного доказу на підтвердження його повноважень на підписання позовної заяви від імені позивача.

Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що повноваження представника позивача - адвоката ОСОБА_1 на підписання позовної заяви, не підтверджені належними доказами.

Практика Європейського суду з прав людини, відповідно до статті 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини №3477-IV від 23.02.2006, є джерелом права.

Пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право на подання до суду скарги, пов'язаної з його правами та обов'язками.

Разом з тим, право на доступ до суду не є абсолютним і може підлягати обмеженням. Вони дозволяються опосередковано, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, яке може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб і ресурсів суспільства та окремих осіб (рішення від 28.05.1985 у справі Ешингдейн проти Сполученого Королівства (п. 57).

Відповідно до п.3 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Згідно ч.5 ст.169 КАС України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Оскільки позовну заяву від імені позивача підписано особою, без надання до суду доказів на підтвердження права такої особи на її підписання, суддя дійшов висновку, що дана позовна заява відповідно п.3 ч.4 ст.169 КАС України підлягає поверненню позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

Також, суддя вважає за необхідне роз'яснити позивачу, що відповідно до ч.8 ст.169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє його права на повторне звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись ст.ст. 169, 243, 248, 256,294,295 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю ТСЛ до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0003901407 від 25.01.2018 року - повернути позивачеві без розгляду.

Копію ухвали разом з позовною заявою та всіма додатками до неї надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.А. Вовченко

Дата ухвалення рішення 18.07.2018
Зареєстровано 19.07.2018
Оприлюднено 19.07.2018

Судовий реєстр по справі 1540/3489/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 22.04.2019 П'ятий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 25.03.2019 П'ятий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 18.02.2019 П'ятий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Рішення від 15.01.2019 Одеський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 05.12.2018 Одеський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 14.11.2018 Одеський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 29.10.2018 Одеський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 22.10.2018 Одеський окружний адміністративний суд Адміністративне
Постанова від 25.09.2018 Одеський апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 12.09.2018 Одеський апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 18.07.2018 Одеський окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону