Постанова
від 19.07.2018 по справі 712/6068/18
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Справа № 712\6068\18

Провадження № 3\712\2353\18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 липня 2018 року м. Черкаси

Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Рябуха Ю.В., за участю представника Черкаської митниці ДФС ОСОБА_1, розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Черкаської митниці ДФС з протоколом про порушення митних правил №88\90207\18, розпочатої 17.05.2018 відносно гр. України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює менеджером із зовнішньоекономічної діяльності ТОВ Вайсе-Стиль (м. Черкаси, вул. Чехова, 72, код ЄДРПОУ 32504272), проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт ЕВ107329, виданий 11.11.2005 Добровеличківським РВ УМВС України в Кіровоградській області, індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1, за ст. 472 Митного кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Соснівського райсуду м. Черкаси надійшли матеріали адміністративної справи про порушення митних правил, заведеної Черкаською митницею ДФС відносно гр. України ОСОБА_2.

Згідно зазначених матеріалів, 17.05.2018 головним державним інспектором митного поста Черкаси-північний Черкаської митниці ДФС ОСОБА_3 за фактом недекларування товарів відносно громадянки України ОСОБА_2, менеджера із зовнішньоекономічної діяльності ТОВ Вайсе-Стиль , складено протокол про порушення митних правил №88\90207\18 за ст. 472 Митного кодексу України.

В судове засідання ОСОБА_2 не з явилася будучи належним чином повідомленою про час та місце слухання справи.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку представника Черкаської митниці ДФС вважаю, що гр. ОСОБА_2 підлягає до відповідальності за ст. 472 Митного кодексу України виходячи з наступного.

Так, 17.05.2018 менеджером із зовнішньоекономічної діяльності ТОВ Вайсе-Стиль (м. Черкаси, вул. Чехова, 72, код ЄДРПОУ 32504272) ОСОБА_2 до митного поста Черкаси-північний Черкаської митниці ДФС було подано електронну митну декларацію №UA902070/2018/703104 (далі - ЕМД) за якою задекларовано в митний режим переробки на митній території України (ІМ-51-ДЕ) товари тканина та фурнітура для пошиття одягу в асортименті загальною вагою нетто 1256,21 кг та вартістю 19255,62 євро, що надійшли на адресу ТОВ Вайсе-Стиль від німецької компанії FS FASHION &a12; STYLE GMBH на виконання зовнішньоекономічного контракту від 04.04.2017 №040/2017 згідно проформ-рахунків від 09.05.2018 №8235012, №8230007, №8230008, №8235013.

17.05.2018 за результатами проведення митного огляду серед вищевказаного товару без ознак приховування було виявлено товар флізелін арт. ХА9012-86 (сірого та жовтого кольору, шириною 90 см, довжиною 100 м кожен, в паперовому пакуванні) в кількості 2 рулони, відомості щодо наявності якого відсутні у ЕМД №UA902070/2018/703104.

В своїх поясненнях гр. України ОСОБА_2 зазначила, що свою вину за фактом недекларування вищевказаного товару вона визнає в повному обсязі.

Так, згідно ст. 246, ч. 1 ст. 248 Митного кодексу України, з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію розпочинається митне оформлення метою якого є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.

Відповідно до ст. 257 Митного кодексу України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Згідно ч.8 ст. 257 Митного кодексу України, митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється органами доходів і зборів на підставі митної декларації, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених цим Кодексом для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться такі відомості, у тому числі у вигляді кодів:

1) заявлений митний режим, тип декларації та відомості про особливості переміщення;

2) відомості про декларанта, уповноважену особу, яка склала декларацію, відправника, одержувача, перевізника товарів і сторони зовнішньоекономічного договору (контракту) або іншого документа, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту), а в разі якщо зовнішньоекономічний договір (контракт) укладено на підставі посередницького договору, - також про іншу, крім сторони зовнішньоекономічного договору (контракту), сторону такого посередницького договору;

3) відомості про найменування країн відправлення та призначення;

4) відомості про транспортні засоби комерційного призначення, що використовуються для міжнародного перевезення товарів та/або їх перевезення митною територією України під митним контролем, та контейнери;

5) відомості про товари:

а) найменування;

б) звичайний торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар;

в) торговельна марка та виробник товарів (за наявності у товаросупровідних та комерційних документах);

г) код товару згідно з УКТ ЗЕД;

ґ) найменування країни походження товарів (за наявності);

д) опис упаковки (кількість, вид);

е) кількість у кілограмах (вага брутто та вага нетто) та інших одиницях виміру;

є) фактурна вартість товарів;

ж) митна вартість товарів та метод її визначення;

з) відомості про уповноважені банки декларанта;

и) статистична вартість товарів;

6) відомості про нарахування митних та інших платежів, а також про застосування заходів гарантування їх сплати:

а) ставки митних платежів;

б) застосування пільг зі сплати митних платежів;

в) суми митних платежів;

г) офіційний курс валюти України до іноземної валюти, у якій складені рахунки, визначений відповідно до статті 3 1 цього Кодексу;

ґ) спосіб і особливості нарахування та сплати митних платежів;

д) спосіб забезпечення сплати митних платежів (у разі застосування заходів гарантування їх сплати);

7) відомості про зовнішньоекономічний договір (контракт) або інший документ, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту), та його основні умови;

8) відомості, що підтверджують дотримання встановлених законодавством заборон та обмежень щодо переміщення товарів через митний кордон України;

9) відомості про документи, передбачені частиною третьою статті 335 цього Кодексу;

10) довідковий номер декларації (за бажанням декларанта).

Згідно ч. 8 ст. 264 Митного кодексу України, з моменту прийняття органом доходів і зборів митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Згідно ст. 266 Митного кодексу України, декларант зобов'язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом; на вимогу органу доходів і зборів пред'явити товари, транспортні засоби комерційного призначення для митного контролю і митного оформлення; надати органу доходів і зборів передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей; у випадках, визначених цим Кодексом та Податковим кодексом України, сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату відповідно до розділу X цього Кодексу; у випадках, визначених цим Кодексом та іншими законами України, сплатити інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів.

Згідно ст. 458 Митного кодексу України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до ст. 472 Митного кодексу України, недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.

Відповідно до ч. 4 ст. 266 Митного кодексу України, у разі вчинення порушення митних правил під час здійснення декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, передбачену Митним кодексом України адміністративну відповідальність в повній мірі несе декларант. Згідно ч. 2 ст. 459 Митного кодексу України, суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств. Посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку (п. 43 ст. 4 Митного кодексу України).

Згідно наказу ТОВ Вайсе-Стиль від 15.05.2017 №4 та посадової інструкції менеджера із зовнішньоекономічної діяльності, затвердженої 29.03.2016 директором ТОВ Вайсе-Стиль ОСОБА_4, громадянка України ОСОБА_2 призначена на посаду менеджера із зовнішньоекономічної діяльності ТОВ Вайсе-Стиль та до кола її посадових обов'язків входить забезпечення декларування експортно-імпортних вантажів підприємства.

Отже, в ході розгляду встановлено, що 17.05.2018 менеджером із зовнішньоекономічної діяльності ТОВ Вайсе-Стиль ОСОБА_2 при декларуванні в м/п Черкаси-північний Черкаської митниці ДФС вантажу, що надійшов на адресу ТОВ Вайсе-Стиль , за митною декларацією №UA902070/2018/703104 не було заявлено відомостей про наявність товару флізелін арт. ХА9012-86 (сірого та жовтого кольору, шириною 90 см, довжиною 100 м кожен, в паперовому пакуванні) в кількості 2 рулони вартістю 4756,09 грн., чим порушено вимоги ст. ст. 257, 266 Митного кодексу України.

За таких обставин суд приходить до висновку про наявність в діях громадянки України ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України.

Наявність обставин, що виключають, обтяжують чи пом'якшують відповідальність порушниці в ході розгляду справи встановлено не було.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 467, 472, 524-528 Митного кодексу України, 283 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Громадянку України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України.

Накласти на гр. ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості предметів правопорушення на суму 4756,09 грн. з конфіскацією на користь держави товару флізелін арт. ХА9012-86 (сірого та жовтого кольору, шириною 90 см, довжиною 100 м кожен, в паперовому пакуванні) в кількості 2 рулони.

Стягнути з гр. ОСОБА_2 на користь Черкаської митниці ДФС витрати у справі на суму 61,07 грн. (МФО - 820172; Банк отримувача - Державна казначейська служба України, м. Київ; Отримувач - Черкаська митниця ДФС; ЄДРПОУ отримувача - 39420084; р/р - 35222298088911).

Стягнути з гр. ОСОБА_2 судовий збір у сумі 352 грн 40 грн.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення.

Суддя

СудСоснівський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення19.07.2018
Оприлюднено20.07.2018
Номер документу75392455
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —712/6068/18

Постанова від 19.07.2018

Адмінправопорушення

Соснівський районний суд м.Черкас

Рябуха Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні