Рішення
від 12.07.2018 по справі 910/2275/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

12.07.2018Справа № 910/2275/18 За позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Політех"

до Науково-виробничого колективного підприємства "Машини, Інформаційні

Технології і Системи"

про стягнення 30882,50 грн.

Суддя Усатенко І.В.

Секретар судового засідання Микитин О.В.

Представники сторін:

від позивача Кальний К.Є.

від відповідача Маліков С.В.

В судовому засіданні 12.07.2018 на підставі ст. 240 ГПК України прийнято скорочене рішення суду.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Господарського суду міста Києва звернулось з позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Політех" до Науково-виробничого колективного підприємства "Машини, Інформаційні Технології і Системи" про стягнення 30882,50 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем як членом об"єднання співвласників багатоквартирного будинку не сплачуються внески і платежі на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку. В зв'язку з цим позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення боргу у розмірі 30882,50 грн за період з 01.09.2017-31.01.2018.

Ухвалою суду від 15.03.2018 відкрито провадження у справі № 910/2275/18, вирішено розглядати спір в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) учасників справи за наявними у справі матеріалами.

04.04.2018 до Господарського суду міста Києва від Науково-виробничого колективного підприємства "Машини, Інформаційні Технології і Системи" надійшла зустрічна позовна заява з вимогами до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Політех" про зобов'язання надати для ознайомлення документи, зокрема: фінансову звітність, звіти ревізійної комісії, рішення загальних зборів, листки опитування співвласників, рішення правління Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Політех", аудиторські висновки щодо перевірки фінансової звітності Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Політех", договори та акти виконаних робіт між ОСББ та його контрагентами по наданню послуг з утримання будинку за період з липня 2016 до моменту набрання рішенням у даній справі законної сили.

Ухвалою суду від 17.04.2018 зустрічну позовну заяву Науково-виробничого колективного підприємства "Машини, Інформаційні Технології і Системи" до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Політех" про зобов'язання надати документи і додані до неї документи повернути без розгляду.

04.04.2018 через канцелярію суду від відповідача надійшов відзив, в якому він проти позову заперечує, посилаючись в тому числі на те, що позивачем не надано рішень загальних зборів ОСББ щодо встановлення членських внесків та порядку їх сплати. У відзиві на позов відповідач зазначив про те, що факт надання та сума за фактично спожиті відповідачем послуги не підтверджуються рішеннями загальних зборів співвласників Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Політех", оскільки зазначені збори затверджують лише кошторис, що є планом витрат об'єднання на рік, в тому числі і на утримання будинку та прибудинкової території. Як стверджує відповідач, загальними зборами співвласників Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Політех" у спірний період не приймалося рішення щодо порядку сплати, переліку та розміру внесків і платежів співвласників, які намагається стягнути позивач. При цьому, на думку відповідача, позивач повинен довести факт надання таких послуг і їх вартість, а розрахунок, який наданий позивачем не є підтвердженням надання послуг, а отже є необґрунтованим. Також, відповідач зазначив, що представники відповідача не приймали участі у загальних зборах співвласників Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Політех" внаслідок неповідомлення відповідача про їх проведення, а протоколи загальних зборів співвласників Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Політех" (витяги), які долучені позивачем до матеріалів справи не відповідають вимогам закону.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.04.2018 вирішено розглядати справу за правилами загального позовного провадження та призначити підготовче засідання на 14.05.2018.

Ухвалою суду від 14.05.2018 закрито підготовче засідання та призначено до розгляду по суті на 07.06.2018.

Судове засідання 07.06.2018 не відбулось, в зв'язку з перебуванням судді Усатенко І.В. на лікарняному.

Ухвалою суду від 13.06.2018 розгляд справи призначено на 25.06.2018.

Ухвалою суду від 25.06.2018 відкладено судове засідання на 12.07.2018 за клопотанням представника позивача.

Представник позивача підтримав позовні вимоги, обґрунтовані обставинами, викладеними у заявах по суті спору.

Представник відповідача проти позову заперечував з підстав, викладених у заявах по суті спору.

Відповідно до ст. 217 ГПК України про закінчення з'ясування обставин та перевірки їх доказами суд зазначає в протоколі судового засідання і переходить до судових дебатів.

В судових дебатах представник позивача підтримав позовні вимоги.

Представник відповідача проти позову заперечував.

Згідно ч. 7 ст. 233 ГПК України виправлення в рішеннях і ухвалах повинні бути застережені перед підписом судді.

При проголошені скороченого рішення судом помилково зазначено суму боргу, що стягується у розмірі двадцять три тисячі замість вірної суми заборгованості тридцять тисяч вісімсот вісімдесят дві грн. 50 копійок.

Заслухавши представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Політех" діючи відповідно до статуту, затвердженого установчими зборами 18.02.2005 (протокол №1), створене власниками квартир та приміщень багатоквартирного будинку у м. Києві по вул. Борщагівській, 145 з метою забезпечення захисту прав його членів та дотримання ними обов'язків щодо належного утримання та використання неподільного і загального майна житлового комплексу, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами (пп. 1.1, 1.2 Статуту).

Відповідно до п. 2.2. Статуту завданням та предметом діяльності якого є: належне утримання будинку та прибудинкової території; забезпечення реалізації прав власників приміщень будинку на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, забезпечення сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання; здійснення господарської діяльності для забезпечення власних потреб.

Вказані обставини встановлені рішенням Господарського суду міста Києва від 14.12.2017 № 910/6356/16, яке набрало законної сили, за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Політех" до Науково-виробничого колективного підприємства "Машини, інформаційні технології і системи" про стягнення 465324,68 грн.

15.08.2005 Науково-виробниче колективне підприємство "Машини, інформаційні технології і системи" ("МІТІС") передало, а Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Політех" прийняло на баланс житловий будинок № 145 по вулиці Борщагівській в місті Києві, що підтверджується копією акта приймання-передачі з балансу на баланс від 15.08.2005.

Відповідно до ч. 4 ст. 75 ГПК України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Рішенням загальних зборів від 09.12.2016 затверджено нову редакцію статуту ОСББ "Політех", його умови кореспондуються з умовами статуту в первісній редакції, що був чинним на момент прийняття рішення, яким встановлено розмір внесків членів ОСББ.

Як вбачається із матеріалів справи та визнається сторонами у заявах по суті спору і поясненнях представників сторін, Науково-виробниче колективне підприємство "МІТІС" в період з 01.09.2017 по 31.01.2018 було власником квартир:

№ 21 загальною площею 97,1 м.кв. та опалювальною площею 92,4 м.кв.

№121 загальною площею 171,6 м.кв. та опалювальною площею 159,3 м.кв.

№123 загальною площею 170,7 м.кв. та опалювальною площею 157,8 м.кв.

№151 загальною площею 148,1 м.кв. та опалювальною площею 138,8 м.кв.

№185 загальною площею 248,3 м.кв. та опалювальною площею 236 м.кв.

№186 загальною площею 248,2 м.кв. та опалювальною площею 233 м кв. по вул. Борщагівська у м. Києві. Загальна площа квартир становить 1235,3 м. кв.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 14.12.20178 № 910/6356/16 встановлено, що зі змісту п. 2.3 Статуту (редакція чинна на момент прийняття рішення про розмір внесків загальними зборами) вбачається, що об'єднання має право відповідно до законодавства та статуту, шляхом скликання загальних зборів: зокрема, визначати порядок утримання, експлуатації і ремонту неподільного і загального майна відповідно до статуту, приймати рішення щодо надходження та витрати коштів об'єднання, встановлювати розміри платежів і внесків членів об'єднання, а також відрахувань до резервного і ремонтного фонду тощо.

Для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов'язків, об'єднання в особі голови правління має право зокрема вимагати своєчасної та у повному обсязі сплати всіх установлених законом та статутом об'єднання платежів, зборів, внесків від власників приміщень, а також відрахувань до резервного і ремонтного фондів, звертатись до суду з позовом про звернення стягнення на майно власників приміщень, які відмовляються відшкодовувати завдані збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені законодавством та статутом об'єднання платежі і внески, а також відрахування до резервного та ремонтного фондів (п.2.5 Статуту (редакція чинна на момент прийняття рішення про розмір внесків загальними зборами)).

Об'єднання в особі правління зобов'язане, зокрема забезпечувати дотримання інтересів усіх членів об'єднання, при встановленні умов і порядку володіння, користування і розпорядження спільною власністю, розподілі між членами об'єднання витрат на експлуатацію та ремонт неподільного та загального майна тощо (п.2.6 Статуту (редакція чинна на момент прийняття рішення про розмір внесків загальними зборами)).

Члени об'єднання приймають рішення щодо управління загальним майном та зобов'язані брати участь в його утриманні (п.3.3.3 статуту ОСББ (редакція чинна на момент прийняття рішення про розмір внесків загальними зборами)), частка в загальному обсязі обов'язкових платежів на утримання і ремонт загального майна встановлюється пропорційно до загальної площі житлових і нежитлових приміщень, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб (п.3.3.4 статуту ОСББ (редакція чинна на момент прийняття рішення про розмір внесків загальними зборами)).

Відповідно до п. 4.2. Статуту (редакція чинна на момент прийняття рішення про розмір внесків загальними зборами) вищим органом управління об'єднання є загальні збори.

До виключної компетенції загальних зборів членів об'єднання належить зокрема визначення розмірів внесків та платежів (п.4.5 Статуту), а до компетенції правління зокрема належить здійснення контролю за своєчасною сплатою членами об'єднання внесків і платежів та вжиття заходів щодо стягнення заборгованості згідно з чинним законодавством (п.4.6 Статуту).

Пунктом 6.4. Статуту (редакція чинна на момент прийняття рішення про розмір внесків загальними зборами) визначено, що кошти об'єднання зокрема складаються з статутних внесків і обов'язкових платежів членів об'єднання.

Вказані вище обставини встановлені в рішенні Господарського суду міста Києва від 14.12.20178 № 910/6356/16.

До матеріалів справи долучено копію статуту ОСББ "Політех" в новій редакції, яким також передбачено, що до виключної компетенції загальних зборів належать питання про використання спільного майна та визначення порядку сплати, переліку та розміру внесків і платежів співвласників (п. 3 р. ІІІ). Джерелами фінансування є кошти об'єднання, які складаються в тому числі з внесків і платежів співвласників (п. 1 р. ІУ). Сплата встановлених загальними зборами об'єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до ремонтного, резервного фондів у розмірах і строки, що встановлені загальними зборами об'єднання, є обов'язковою для всіх співвласників. Частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна встановлюється пропорційно до загальної площу квартири та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності. порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного, ремонтного фондів, встановлюється загальними зборами об'єднання відповідно до законодавства та статуту (п.2 р. ІУ). Співвласник зобов'язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі (п.2 р. У). До компетенції правління належить здійснення контролю за своєчасною сплатою співвласниками внесків і платежів та вжиття заходів щодо стягнення заборгованості згідно із законодавством (п. 14 р. ІІІ).

Метою створення об'єднання є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обов'язків, належне утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутом. Завданням та предметом діяльності об'єднання є: забезпечення реалізації прав співвласників на володіння та користування спільним майном; забезпечення належного утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території; сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами; забезпечення виконання співвласниками своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання (п.1, 3 р. ІІ Статуту).

Згідно витягу із протоколу №1902-16 від 19.02.2016 було затверджено проект бюджету позивача на 2016 рік та змінено розмір внесків (тариф) мешканці, а саме з 01.03.2016 - квартплата 5 грн. за кв.м.

Позивач просить стягнути з відповідача обов'язкові внески (платежі) за період з 01.09.2017 по 31.01.2018 у сумі 30882,50 грн

Відповідно до витягу з протоколу №0912-16 загальних зборів членів ОСББ від 09.12.2016 затверджено проект бюджету на 2017 рік. Розмір внесків не змінено та встановлено: квартплата мешканці - 5 грн за 1 кв.м.

За період з 01.09.2017 по 31.01.2018 відповідачу, який є власником квартир загальною площею 1235,3 кв.м було нараховано до сплати 30882,50 грн. внесків за утримання будинків із розрахунку 5 грн. за 1 кв.м., виставлено рахунок-фактуру № СФ-0000012 від 29.01.2018 на суму 30882,50 грн та направлено вимогу про сплату боргу.

Відповідач відповів на вимогу про сплату боргу, в якій зазначив про витребування у ОСББ прийнятих загальними зборами та правлінням рішень та зазначив, що питання про сплату заборгованості буде вирішено після надання витребуваної документації.

Відповідно до частини 4 статті 4 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних із діяльністю об'єднання.

За змістом статті 10 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", вищим органом управління об'єднання є загальні збори його членів, до виключної компетенції яких, зокрема, належить затвердження кошторису, балансу об'єднання та річного звіту; визначення розмірів внесків і платежів членами об'єднання. За результатами розгляду питань, віднесених до компетенції загальних зборів, приймається рішення, яке може бути оскаржено в судовому порядку.

У разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об'єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду (частина 6 статті 13 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку").

Відповідно до статті 15 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" співвласник зобов'язаний, зокрема виконувати обов'язки, передбачені статутом об'єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.

Об'єднання має право відповідно до законодавства та статуту об'єднання, зокрема: встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; визначати підрядника, укладати договори про управління та експлуатацію, обслуговування, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення майна з будь-якою фізичною або юридичною особою; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків і платежів (ст. 16 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку").

Згідно зі ст.17 вказаного Закону для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов'язків об'єднання має право, зокрема: вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об'єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об'єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.

Частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності (частина 1 статті 20 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку").

Отже, відповідач, як власник квартир загальною площею 1235,3 кв.м., у період з 01.09.2017 по 31.01.2018 повинен був виконувати покладений на нього Законом та статутом ОСББ обов'язок по оплаті внесків і платежів у розмірі, який встановлений відповідними рішеннями загальних зборів ОСББ, оформленими протоколом № 1902-16 від 19.02.2016 та протоколом №0912-16 від 09.12.2017.

Вказані рішення станом на дату вирішення спору по суті в установленому законом порядку не оскаржені та не визнані судом недійсними, а отже є чинними.

Оскільки із вищезазначених рішень загальних зборів ОСББ, оформлених протоколом №1902-16 від 19.02.2016 та протоколом №0912-16 від 09.12.2017 не вбачається встановлення строку оплати внесків власниками квартир у період з 01.09.2017 по 31.01.2018, то суд відраховує вказаний строк за правилами ч.2 ст.530 Цивільного кодексу України з моменту надсилання позивачем вимоги про сплату 30882,50 грн на адресу відповідача, тобто з 30.01.2018 + 3 дні на поштовий обіг + семиденний строк, встановлений законодавством, у зв'язку з чим приходить до висновку, що станом на дату вирішення спору по суті строк виконання зобов'язання по оплаті внесків за період з 01.09.2017 по 31.01.2018 настав.

Отже, всього за період з 01.09.2017 по 31.01.2018 відповідач, як власник квартир №№ 21, 121, 123, 151, 163, 185, 186 загальною площею 1235,3 кв.м. у будинку, який знаходиться за адресою м. Київ, вул. Борщагівська, 145 повинен був сплатити внески на загальну суму 30882,50 грн.

Згідно із ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Однак, як вбачається з матеріалів справи, відповідач покладені на нього Законом та статутом ОСББ обов'язки не виконав, не сплатив внески в розмірі, який визначений загальними зборами членів ОСББ за період з 01.09.2017 по 31.01.2018 на загальну суму 30882,50 грн., чим в свою чергу порушив права інших членів ОСББ, власників житлових та нежитлових приміщень, які несуть витрати по утриманню будинку в належному стані.

Відповідно до ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до положень ст. 2 Господарського процесуального кодексу України (далі за текстом - ГПК України) завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. При цьому, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, згідно положень ст. 74 ГПК України. Згідно зі ст. 79 ГПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Частиною 4 статті 319 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) визначено, що власність зобов'язує.

Власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 322 ЦК України).

Таким чином, позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати внесків у розмірі за період з 01.09.2017 по 31.01.2018 на загальну суму 30882,50 грн є правомірними та обґрунтованими.

Щодо тверджень відповідача у відзиві на позов стосовно того, що в порушення вимог чинного законодавства України позивачем не надано жодних доказів на підтвердження фактичного надання послуг по утриманню будинку та прибудинкової території, не надано жодних документів на підтвердження цих витрат, суд зазначає наступне.

Підставою позову у справі №910/2275/18 є невиконання відповідачем, як співвласником, своїх обов'язків зі сплати ОСББ внесків та платежів у розмірах, затверджених загальними зборами ОСББ, рішення яких у відповідності до ст. 10 Закону "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" є обов'язковими для всіх співвласників, а не надання позивачем, як ОСББ, будь-яких послуг відповідачу. Спір у даній справі не пов'язаний із документальним підтвердженням надання ОСББ послуг з утримання будинку та прибудинкової території, що спростовує доводи відповідача про необхідність перевірки документального підтвердження понесення позивачем витрат з надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території. Відповідно до ст.20 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", частка співвласника (в т.ч. відповідача), у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності, тобто кошти, які позивач просить суд стягнути з відповідача це платежі і внески на утримання як самого будинку (від даху до підземних комунікацій), прибудинкової території, майбутніх ремонтів і переоснащень спільного майна ОСББ, у зв'язку з чим спір у даній справі не пов'язаний із документальним підтвердженням надання ОСББ послуг з утримання будинку та прибудинкової території. Зазначена позиція в тому числі викладена в постановах Верховного суду від 22.05.2018 № 910/12065/17, від 17.07.2018 № 910/6356/16.

Стосовно доводів відповідача про відсутність у матеріалах справи доказів, які б підтверджували, що загальними зборами співвласників ОСББ "Політех" у спірний період приймалися рішення про порядок сплати, перелік та розмір обов'язкових внесків та платежів, на які претендує позивач, вказані твердження спростовуються наявними у справі протоколами загальних зборів ОСББ "Політех" (витягів із протоколів), а також затвердженими проектами бюджету ОСББ за спірний період з детально визначеним кошторисом ОСББ, який містить відповідний перелік надходжень та витрат, що планується протягом календарного року, в тому числі затверджений розмір внесків (тариф).

Щодо доводів відповідача про не встановлення зазначеними рішеннями загальних зборів помісячного строку для оплати внесків власниками квартир, то дана обставина не звільняє відповідача від оплати внесків взагалі за вказаний період. Окрім того, судом встановлено, що відповідачу направлявся лист з вимогою погасити заборгованість за спірний період, а також, що станом на момент вирішення спору по суті, з урахуванням положень ст. 530 ЦК України, строк виконання відповідачем зобов'язання з оплати внесків за спірний період настав.

Стосовно тверджень відповідача про позбавлення його представників можливості прийняти участь у загальних зборах співвласників Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Політех" 19.02.2016 та 09.12.2016 внаслідок неповідомлення відповідача про їх проведення, то рішення Господарського суду міста Києва від 14.12.20178 № 910/6356/16 встановлено, що вказані твердження відповідача спростовуються наявними у справі матеріалами, а саме наданими суду повідомленнями через об'яви у місцях, які відведені у будинку для розміщення інформації для мешканців, що відповідає п.5.2 статуту ОСББ.

Отже, обставини визнані позивачем у позовній заяві та інших заявах по суті справи та підтверджені матеріалами справи, відповідач не спростував шляхом подання належних та допустимих доказів.

Відповідно до вимог ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.

На підставі викладеного, ст.ст. 74, 76, 77, 123, 129, 237, 238, 239, 240, 241 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Науково-виробничого колективного підприємства "Машини, інформаційні технології і системи" (03083, м. Київ, проспект Науки, будинок 76, ідентифікаційний код 13668308) на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Політех" (03056, м. Київ, вулиця Борщагівська, будинок 145, ідентифікаційний код 33492064) суму заборгованості з оплати внесків та платежів за період з 01.09.2017 по 31.01.2018 у загальному розмірі 30882 (тридцять тисяч вісімсот вісімдесят дві) грн 50 коп. та судовий сбір у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн 00 коп.

3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Відповідно до частини 1 статті 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (частина 1 статті 256 Господарського процесуального кодексу України).

Повне рішення складено 20.07.2018

Суддя І.В.Усатенко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.07.2018
Оприлюднено20.07.2018
Номер документу75397673
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/2275/18

Рішення від 12.07.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Усатенко І.В.

Рішення від 12.07.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Усатенко І.В.

Ухвала від 25.06.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Усатенко І.В.

Ухвала від 25.06.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Усатенко І.В.

Ухвала від 13.06.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Усатенко І.В.

Ухвала від 14.05.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Усатенко І.В.

Ухвала від 14.05.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Усатенко І.В.

Ухвала від 17.04.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Усатенко І.В.

Ухвала від 17.04.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Усатенко І.В.

Ухвала від 15.03.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Усатенко І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні