Справа № 458/9/18
2/458/156/2018
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
19 липня 2018 року м.Турка
Турківський районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Кріль Л.М.
з участю секретаря: Синичич Г.З.
розглянувши у судовому засіданні з розгляду справи по суті в залі суду в місті Турці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Турківського району Львівської області про визнання права власності на нерухоме майно у порядку спадкування за заповітом, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася з позовом до суду до ОСОБА_2 сільської ради Турківського району Львівської області про визнання права власності на нерухоме майно у порядку спадкування за заповітом, посилаючись на те, що відповідно до заповіту від 12.02.2004 року ОСОБА_2, яка є тіткою позивача, проживала в ІНФОРМАЦІЯ_1, в приміщенні ОСОБА_2 сільської ради Турківського району Львівської області, на випадок своєї смерті зробила таке заповітне розпорядження: все її майно, де б воно не було і з чого воно б не складалося, і взагалі все те, що їй буде належати на день смерті і на що вона за законом матиме право, заповіла ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.
24 вересня 2016 року ОСОБА_2 - померла.
Для оформлення права на спадщину позивач подала приватному нотаріусу ОСОБА_3 заяву про прийняття спадщини за заповітом та видачу свідоцтва про право на спадщину, а саме: житловий будинок з господарськими будівлями, який знаходиться за адресою: Львівська область, Турківський район, село Розлуч, вулиця Хмельницького, 203, а також те, що спадщину прийняла та немає спадкоємців до обов'язкової частки згідно ст.1241 ЦК України.
21.04.2017 року приватний нотаріус ОСОБА_3 винесла постанову про відмову у вчинені нотаріальної дії, а саме: відмовила ОСОБА_1 у видачі свідоцтва на спадщину за заповітом у зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів щодо належності спадкового майно спадкодавцю ОСОБА_2
Просить суд визнати за нею право власності на житловий будинок з господарськими будівлями (будівля для худоби), який знаходиться за адресою: с.Розлуч, вул.Б.Хмельницького, будинок №203, Турківський район, Львівська область у порядку спадкування за заповітом.
У судове засідання з розгляду справи по суті позивач ОСОБА_1 не з'явилася, хоч була належним чином судом повідомлена про дату, час та місце проведення підготовчого засідання у справі відповідно до закону, що підтверджується розпискою про отримання поштового відправлення. 16.05.2018 року подала через канцелярію суду заяву про розгляд справи без її участі, позов підтримує у повному обсязі, просить його задовольнити, не заперечує проти заочного розгляду справи та ухвалення заочного рішення у справі.
У судове засідання з розгляду справи по суті представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Турківського району Львівської області не з'явився, хоч був належним чином судом повідомлений про дату, час та місце проведення підготовчого засідання у справі відповідно до закону, що підтверджується розпискою про вручення поштового відправлення. 12.06.2018 року голова ОСОБА_2 сільської ради Турківського району Львівської області ОСОБА_4 подав через канцелярію суду заяву про розгляд справи без участі представника відповідача ОСОБА_2 сільської ради Турківського району Львівської області.
Згідно ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Справа розглядається на підставі ст.280 ЦПК України заочно.
Згідно ч.8 ст.178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений законом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд вважає можливим вирішити справу на підставі наявних у ній матеріалів та ухвалити заочне рішення, у зв'язку з неподанням відповідачем відзиву та відсутністю заперечень позивача щодо заочного розгляду справи, що відповідає положенням ст.280 ЦПК України.
Відповідно до ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
В тому числі, суд враховує вимоги ст.80 ЦПК України, зокрема достатність доказів для вирішення справи, наданих суду.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню повністю.
Судом встановлено, що 24.09.2016 року померла ОСОБА_2, яка проживала у ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-СГ №435095. Згідно заповіту від 12.02.2004 року, складеного у приміщенні ОСОБА_2 сільської ради Турківського району Львівської області та посвідченого секретарем виконавчого комітету вказаної сільської ради ОСОБА_5, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, заповіла позивачу - своїй племінниці ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, все своє майно, де б воно не було і з чого воно б не складалося і все те, на що вона за законом матиме право на день своєї смерті.
Інші спадкоємці, в тому числі й ті, які передбачені ст.1241 ЦК України, - відсутні. ОСОБА_1 стала єдиним спадкоємцем.
Позивач спадщину прийняла відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України, оскільки постійно проживала із спадкодавцем, що підтверджується довідкою №188 від 07.03.2017 року, виданою виконавчим комітетом ОСОБА_2 сільської ради Турківського району Львівської області.
Згідно довідки №295 від 05.04.2017 року, виданої виконавчим комітетом ОСОБА_2 сільської ради Турківського району Львівської області на підставі записів погосподарської книги, власником житлового будинку, 1948 року побудови, в с.Розлуч по вул.Б.Хмельницького, 203 Турківського району Львівської області є ОСОБА_2.
10.03.2017 року звернулася з заявою до нотаріуса про прийняття спадщини за заповітом, однак приватний нотаріус ОСОБА_3 відмовила у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, оскільки позивач не має правовстановлюючого документу на житловий будинок, що підтверджується постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 21.04.2017 року.
До спадкової маси майна після смерті ОСОБА_2 входить житловий будинок (літ.А-1), побудований у 1948 році, загальною площею - 86 м.кв., та господарська будівля: будівля для худоби (літ.Б), що у с.Розлуч, вул.Б.Хмельницького, 203 Турківського району Львівської області, інвентаризаційна вартість яких з урахуванням зносу становить 19184 грн., що підтверджується технічним паспортом, складеним 10.03.2017 року ФОП ОСОБА_6
Позивач не може вирішити нотаріально питання про спадкування вказаного житлового будинку та господарських будівель через відсутність правовстановлюючого документа, яким би посвідчувалося право власності спадкодавця на це майно.
Враховуючи те, що житловий будинок, що знаходиться у с.Розлуч по вул.Б.Хмельницького, 203 Турківського району Львівської області, прийнятий в експлуатацію та зареєстрований у ОСОБА_2 сільській раді Турківського району Львівської області за спадкодавцем ОСОБА_2, а тому саме вона стала власником цього житлового будинку, однак не зареєструвала право власності в установленому законом порядку на день своєї смерті.
Відповідно до ст.ст.1216, 1222 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до іншої особи (спадкоємця) та позивач має право на визнання права власності в порядку спадкування за заповітом.
Суд приходить до висновку, що позивач, прийнявши у спадщину спадкове майно, відповідно до ч.3 1268 ЦК України вважається такою, що прийняла спадщину тому, що померла ОСОБА_2 на момент своєї смерті була власником житлового будинку з господарською будівлею. ЇЇ право власності на дане майно перейшло в порядку спадкування за заповітом до позивача ОСОБА_1
Керуючись ст.ст.12, 76, 81, 141, 247, 263-265, 280-282 ЦПК України, ст.1216, 1222, ст.1268 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1, право власності на житловий будинок (літ.А-1) загальною площею - 86 м.кв. та господарську будівлю: будівлю для худоби (літ.Б), що знаходяться у с.Розлуч, вул.Б.Хмельницького, 203 Турківського району Львівської області в порядку спадкування за заповітом ОСОБА_2, яка померла 24.09.2016 року.
Заочне рішення може бути переглянуте судом шляхом подання відповідачем заяви про перегляд заочного рішення протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Львівської області через Турківський районний суд Львівської області на підставі п.15.5 ч.1 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його складення.
Головуючий:
Суд | Турківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2018 |
Оприлюднено | 22.07.2018 |
Номер документу | 75408469 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Турківський районний суд Львівської області
Кріль Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні