печерський районний суд міста києва
Справа № 757/30565/18-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах третього відділу з розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління Міністерства юстиції України державного службовця восьмого рангу ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,-
В С Т А Н О В И В:
21.06.2018 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах третього відділу з розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління Міністерства юстиції України державного службовця восьмого рангу ОСОБА_3 .
В судове засідання слідчий не з`явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином. Слідчий подав до суду заяву про розгляд вказаного провадження у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
У клопотанні, сторона кримінального провадження просить слідчого суддю розглядати клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.
У проваджені Головного слідчого управління Міністерства юстиції України знаходяться матеріали досудового розслідування внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №72018000000000004 від 04.04.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України (код 40867327), спільно з службовими особами ряду підконтрольних держаних підприємств, сфера діяльності яких охоплює фінансово-господарську діяльність, пов`язану з виробництвом, обслуговуванням, діяльністю Державної кримінально-виконавчої служби, у тому числі: ДП «Підприємство ДКВС України (№85)» (код ЄДР 08680187, Київська обл., смт. Гостомель, вул. Мирна, буд. 3), ДП «Підприємство ДКВС України (132)» (код ЄДР 08680224, Київська обл., смт. Коцюбинське, вул.Залізнична 1) та ін., у період 2016-2018 років, зловживаючи своїм службовим становищем здійснили привласнення та розтрату державного майна на суму близько 1млн. грн., що є особливо великим розміром.
Вказані обставини підтверджуються матеріалами ГВ БКОЗ ГУ СБ України в м. Києві та Київської області №51/7/2-2100 від 27.03.2018.
Головним відділом БКОЗ ГУ СБ України в м. Києві та Київської області надано відомості про те, що службові особи ДП «Підприємство ДКВС України (№85)» (код ЄДР 08680187) за погодженням (за відома) зі службовими особами Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України (код 40867327) здійснюють протиправну діяльність пов`язану з використанням у власних інтересах робочої сили, осіб які відбувають покарання.
Відповідно до вище вказаних матеріалів встановлено, що службові особи вище вказаних підприємств, діючи спільно з працівниками Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України, зловживаючи своїм службовим становищем, привласнюють майно державних підприємств ц розмірі 20-30 тис.грн., що становить понад 1 млн., грн., за 2016-2018 роки.
Крім того, під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження отримано оперативну інформацію від головного відділу БКОЗ ГУ СБ України в м. Києві та Київської області, що на території ДУ «ДКВС України №85» знаходиться виробничий цех з виготовлення поліетиленових труб, у якому проводить свою господарську діяльність ТОВ «Торгівельна промислова компанія» «Апіс» (ЄДР 37353163). Усі роботи навиробничих потужностяху вказаномуцеху здійснюютьсяособами,що відбуваютьпокарання в ДУ «ДКВС України №85», заробітна плата останнім належним чином не оплачується.
Також отримано інформацію, що об`єми виробленої продукції, особами що відбувають покарання в ДУ «ДКВС України (№85)», є значно більшими від об`ємів зазначених в бухгалтерському обліку та податковій звітності, продукція яка офіційно не обліковується в подальшому реалізується за готівкові кошти службовими особами ТОВ «Торгівельна промислова компанія» «Апіс», тим самим умисно ухиляючись від сплати податків.
З метою корегування та приховування розбіжностей в об`ємах виробленої та реалізованої продукції, службові особи ТОВ «Торгівельна промислова компанія» «Апіс» здійснюють документальне оформлення безтоварних операцій від фіктивних суб`єктів господарської, серед яких: ТОВ «Київоптспецторг» (ЄДР 39284448), ТОВ «Ібіс Ленд» (ЄДР 38905394), ТОВ «Полімер-Груп Україна» (ЄДР 41770900), ТОВ «Актив Постач» (ЄДР 41448439), ТОВ «Маспед» (ЄДР 41655586), ТОВ «ТПК «Полімер-Груп Україна» (ЄДР 37334203).
Проведеним аналізом Єдиного реєстру судових рішень встановлено, що ТОВ «Київоптспецторг» (ЄДР 39284448), ТОВ «Ібіс Ленд» (ЄДР 38905394), ТОВ «Полімер-Груп Україна» (ЄДР 41770900), ТОВ «Актив Постач» (ЄДР 41448439), ТОВ «Маспед» (ЄДР 41655586) та ТОВ «ТПК «Полімер-Груп Україна» (ЄДР 37334203) фігурують в ухвалах суду, як фіктивні суб`єкти господарської діяльності, які надають податкову вигоду реальним суб`єктам господарської діяльності та створені з метою прикриття незаконної діяльності.
Також встановлено, що основним контрагентом який проводить фінансово-господарську діяльність з ТОВ «Торгівельна промислова компанія» «Апіс» являється ФОП ОСОБА_4 і.п.н. НОМЕР_1 , який в свою чергу являється засновником та службовою особою ТОВ «Полімер-Груп Україна» та ТОВ «ТПК «Полімер-Груп Україна», які також є контрагентами-постачальниками ТМЦ на ТОВ «Торгівельна промислова компанія» «Апіс».
Так, ФОП ОСОБА_4 проводить фінансово-господарські взаємовідносини з підприємствами на яких останній являється засновником та службовою особою, зокрема з ТОВ «Полімер-Груп Україна» та ТОВ «ТПК «Полімер-Груп Україна», з метою завищення валових витрат та лише документального оформлення проведених правочинів, що свідчить про їх безтоварність, з метою подальшого обготівкування грошових коштів.
Отже, враховуючи викладене, є всі підстави вважати, що фінансово-господарські взаємовідносини ФОП ОСОБА_4 , ТОВ «Полімер-Груп Україна» та ТОВ «ТПК «Полімер-Груп Україна» з ТОВ «Торгівельна промислова компанія» «Апіс» направлені на безпідставне схемне завищення податкового кредиту з ПДВ, завищення валових витрат, обготівкування грошових коштів шляхом лише документального оформлення фінансово-господарських операцій з надання робіт та послуг.
Встановлено, що ФОП ОСОБА_4 і.п.н. НОМЕР_1 має розрахунковий рахунок, який відкритий у ПАТ «АльфаБанк» (МФО 300346) розташованого за адресою: м.Київ,вул.Десятинна,4/6 та/або за іншим місцезнаходженням.
Під час досудового розслідування виникла необхідність у відстеженні руху грошових коштів по рахункам ФОП ОСОБА_4 і.п.н. НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 (код валюти 643, 980, 978, 840), які відкриті у ПАТ «АльфаБанк» (МФО 300346) розташованого за адресою: м.Київ,вул.Десятинна,4/6 для встановлення факту нарахування та списання коштів, хто здійснював дані операції, яким чином та з якою метою відбувалось нарахування та списання коштів, встановити ланцюг руху коштів від контрагентів та подальший їх рух, визначити коло осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення, крім того провести порівняльний аналіз між рухом коштів по рахунку та поданою звітністю вказаних підприємств.
Таким чином, у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у досудовому розслідуванні, тому необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які містять банківську таємницю стосовно ФОП ОСОБА_4 і.п.н. НОМЕР_1 , що знаходяться в банківській установі у ПАТ «АльфаБанк» (МФО 300346) шляхом їх вилучення.
В клопотанні слідчий просив надати тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться в ПАТ «АльфаБанк» (МФО 300346) з метою встановлення обставин, що підлягають доказуванню під час досудового розслідування кримінального правопорушення.
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст. 162 КПК України до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю відноситься відомості, які можуть становити банківську таємницю, тощо.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Приймаючи до уваги вищевикладене, дослідивши долучені до клопотання документів, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 108, 160, 162, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому в особливо важливих справах третього відділу з розслідування кримінальних проваджень Управління розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Міністерства юстиції України ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , у кримінальному провадженні №72018000000000004 тимчасовий доступ до документів, які містять банківську таємницю, з можливістю вилучення належним чином засвідчених (якісних) копій документів стосовно наступних клієнтів, а саме:
- ФОП ОСОБА_4 і.п.н. НОМЕР_1 розрахункові рахунки: № НОМЕР_4 , № НОМЕР_3 (код валюти 643, 980, 978, 840), які відкриті у ПАТ «АльфаБанк» (МФО 300346) розташованого за адресою: м.Київ,вул.Десятинна,4/6 , а саме:
?документів, які відображують надходження та списання за період з 01.01.2016 по дату оголошення ухвали, грошових коштів по рахункам із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, прибуткової та видаткової частини, призначення платежів, дати та часу (години, хвилини та секунди) надходження коштів на рахунок та перерахування з нього, документів, на підставі яких проведені операції, повних назв контрагентів, які перерахували та яким перераховані кошти, їхні коди ЄДРПОУ, МФО й номерів рахунків контрагентів, з якими проведені операції на паперовому та магнітному (електронному) носіях;
?документів справи з юридичного оформлення рахунків (анкет, реєстраційних документів підприємства, наказів про призначення службових осіб, договорів щодо відкриття і обслуговування рахунків та використання системи „Клієнтбанк, документів, які підтверджують факт видачі та отримання ключів доступу до системи „Клієнтбанк, ІР-адреси користувача системи „Клієнтбанк, всіх заяв та доручень від імені службових осіб підприємства, а також карток зі зразками підписів службових осіб і відбитку печатки підприємства, документів щодо здійснення фінансового моніторингу);
?заяви на отримання чекових книжок, всіх платіжних документів (платіжних доручень, заявок на видачу готівки, грошових чеків, квитанцій, меморіальних ордерів та інших) по рахунку підприємства;
?договорів, інших фінансових та розрахункових документів, які стали підставою для руху коштів по вказаним рахункам Підприємства, та придбання і продажу цінних паперів за період з дня відкриття рахунку року по дату проведення виїмки;
?вхідної та вихідної кореспонденції між банківською установою та клієнтом банку, інформацію щодо проведення моніторингу по операціям, що йому підлягають з доданням підтверджуючих документів, документів (заяв-анкет на видачу платіжної банківської картки, документів ідентифікації особи-користувача платіжної банківської картки), що стали підставою для видачі пластикових платіжних карток клієнта;
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постанови.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Ухвала виготовлена в двох примірниках: примірник № 1 - у матеріалах судового провадження; примірник № 2 та завірену копію ухвали надано слідчому ОСОБА_3
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75419594 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Матійчук Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні