ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"23" липня 2018 р.м. Одеса Справа № 916/1460/18
Господарський суд Одеської області у складі судді Невінгловської Ю.М., розглянувши матеріали вх. № 1566/18
за позовом: Селянського (фермерського) господарства "Олеся" (67600, Одеська обл., м. Біляївка, вул. Молодіжна, буд. 5);
до відповідача: Лиманської районної державної адміністрації Одеської області (67500, Одеська обл., Лиманський р-н, смт Доброслав, просп. 40 річчя Визволення, буд. 1);
про визнання незаконним та скасування рішення державного реєстратора та скасування запису про право власності
ВСТАНОВИВ:
17.07.2018 року до Господарського суду Одеської області надійшла позовна заява Селянського (фермерського) господарства "Олеся" (вх. ГСОО № 1566/18) до відповідача - Лиманської районної державної адміністрації Одеської області про визнання незаконним та скасування Рішення Лиманської районної адміністрації Одеської області про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно земельних ділянок, зобов'язання відповідача скасувати запис про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно земельних ділянок та стягнення з відповідача судового збору в розмірі 3524,00 грн.
Відповідно до ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного або позовного провадження (загального або спрощеного).
Розглянувши позовну заяву Селянського (фермерського) господарства "Олеся", з урахуванням положень ст.ст.12, 247 ГПК України, враховуючи категорію та складність справи, характер доказів у справі, суд дійшов висновку, що дана справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем викладено клопотання, в порядку ст. 50 ГПК України, згідно якого позивач просить суд залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача – Приватне підприємство агрофірма „Єдність ”, зважаючи на те, що рішення суду у даній справі може вплинути на права або обов'язки зазначеної особи.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Частиною 4 статті 50 ГПК України визначено, що про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі
Проаналізувавши доводи наведені в обґрунтування заявленого позивачем клопотання, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача та залучити Приватне підприємство агрофірма „Єдність ” до участі у даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача.
Керуючись ст.ст.12, 50, 120, 165, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Відкрити провадження у справі №916/1460/18.
2.Справу розглядати за правилами загального позовного провадження з викликом учасників справи.
3.Залучити Приватне підприємство агрофірма „Єдність ” (67610, Одеська обл., Біляївський р-н, с. Кам'янка, вул. Центральна, буд. 67; код ЄДРПОУ 05528823) до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача.
4.Підготовче засідання призначити на "15" серпня 2018 р. о 15:30. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань № 13 (5-й поверх), тел. 0(482)307-969.
5.Запропонувати відповідачу надати суду: відзив на позовну заяву в порядку ст.ст. 165, 178 ГПК України у строк до 13.08.2018р.; додати до відзиву докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; надіслати копію відзиву та доданих до нього доказів позивачу одночасно з надісланням відзиву до суду; відповідні докази надіслання відзиву і доданих до нього доказів позивачу надати до суду.
6.Запропонувати Приватному підприємству агрофірмі „Єдність” надати суду письмові пояснення у строк до 15.08.2018 року, в порядку ст.ст.168, 179 ГПК України.
7.Явку учасників справи визнати обов'язковою та викликати представників сторін у підготовче засідання.
8.Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
9.Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.135 ГПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
10.Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ч. 9 ст. 80 та ч. 2 ст. 91 ГПК України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
11.Повідомити сторонам, що відповідно до ст. 74 ГПК України, у разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов'язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.
12.Копії ухвали надіслати:
1)Селянському (фермерському) господарства "Олеся" на адресу:
-67600, Одеська обл., м. Біляївка, вул. Молодіжна, буд. 5;
2)Лиманській районній державній адміністрації Одеської області на адресу:
-67500, Одеська обл., Лиманський р-н, смт Доброслав, просп. 40 річчя Визволення, буд. 1;
3)Приватному підприємству агрофірмі „Єдність ” на адресу:
-67610, Одеська обл., Біляївський р-н, с. Кам'янка, вул. Центральна, буд. 67)
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua
Ухвала набирає законної сили 23.07.18р. та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.М. Невінгловська
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2018 |
Оприлюднено | 25.07.2018 |
Номер документу | 75426294 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Невінгловська Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні