Рішення
від 14.10.2008 по справі 2-5581-08
СЛОВ'ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 2-5581-08

РІШЕННЯ

іменем України

14 жовтня 2008 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючий суддя Мінаєв І.М.

при секретарі Бондаревій В.П.

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду м.Слов"янська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Миколаївської міської Ради Донецької області про встановлення факту прийняття спадщини, факту родинних відносин, про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Миколаївської міської Ради Донецької області, вказавши, що 23.10.1952 р. між його матір*ю, ОСОБА_4 і його вітчимом, ОСОБА_3 було укладено шлюб, про що в книзі записів актів цивільного стану про шлюб м.Ахта Вірменської РСР був зроблений відповідний запис за № 61.

ІНФОРМАЦІЯ_4 р. за місцем свого постійного мешкання в АДРЕСА_1, помер його вітчим ОСОБА_3 про що в книзі реєстрації актів про смерть Миколаївської селищної Ради м.Слов'янська Донецької області зроблено запис за № 172 від 18.10.1993 р.Після його смерті залишилося спадкове майно, яке складається з житлового будинку АДРЕСА_2.Спадкоємцями на дане спадкове майно за заповітом, складеним спадкодавцем 28.01.1985 р. та посвідченим секретарем Миколаївської селищної Ради м.Слов'янська Донецької області, реєстровий № 38 був він, а також згідно за законом на обов'язкову частку була дружина спадкодавця, а відповідно його мати -ОСОБА_4.У встановлений шестимісячний термін після смерті спадкодавця, він та його мати ОСОБА_4 не зверталися до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини за заповітом і згідно з законом на обов'язкову частку. Проте його мати ОСОБА_4 спадщину прийняла фактично у встановленому законом порядку, оскільки була зареєстрована разом із спадкодавцем по місцю спадкового житлового будинку на момент його смерті. ІНФОРМАЦІЯ_5. за місцем свого постійного мешкання в АДРЕСА_1 , померла його мати ОСОБА_4 Після її смерті залишилося спадкове майно, що складається з житлового будинку АДРЕСА_1 Єдиним спадкоємцем, згідно з законом, на дане майно є ОСОБА_1. У встановлений шестимісячний термін після смерті спадкодавця він не звернувся в державну нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини за законом. Проте спадкове майно він прийняв у встановленому законом порядку, оскільки з 1994 р. та по момент смерті, його мати проживала разом з ним, також він має ощадну книжку на ім*я матері.Для отримання спадщини він звернувся до Миколаївської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини згідно за законом. На даний момент нотаріус відмовився у визнанні за ним права власності, оскільки в його свідоцстві про народження у графі «мати» замість правильного написання по батькові його матері «ОСОБА_4» написане по батькові матері «ОСОБА_4», що є не вірним.Усунути дану неправильність в свідоцстві про його народження на надається можливим, оскільки відсутнє свідоцтво про народження його матері. Встановлення родинних відносин та факту прийняття спадщини йому необхідне для визнання права власності на вищевказаний житловий будинок з господарськими

будовами та спорудами, розташований АДРЕСА_2 в порядку спадкування за законом. Просив встановити факт родинних відносин між ним та ОСОБА_4, а саме факт того , що він, ОСОБА_1 є сином ОСОБА_4, а ОСОБА_4 є його матір*ю та встановити факт прийняття ним спадщини , яка відкрилася після смерті його матері, визнати за ним право власності в порядку спадкування на житловий будинок АДРЕСА_2 інвентарізаційною вартістю 24565 гривень.

В судовому засіданні, під час попереднього розгляду справи, представник позивача ОСОБА_5, що діє на підставі договору доручення, позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити. Позивач просив розглянути справу за його відсутністю, та просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі. Відповідач - Миколаївська міська Рада Донецької області, просила розглянути справу за відсутністю їх представника, проти задоволення позовних вимог не заперечувала, надавши суду відповідну заяву.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що відповідно до ст.529 ЦК УРСР 1963р., при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти (у тому числі усиновлені), дружина і батки (усиновителі) померлого. До числа спадкоємців першої черги належить також дитина померлого, яка народилася після його смерті.

Статтею 548 ЦК УРСР 1963р. передбачено, що для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Не допускається прийняття спадщини під умовою або з застереженнями. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.

23 жовтня 1952 року між матір'ю позивача, ОСОБА_4 та його вітчимом, ОСОБА_3 було укладено шлюб, що підтверджується свідоцством про шлюб від 23.10.1952 p., за актовим записом № 61. зж № 108289.(а.с.8-9).

ІНФОРМАЦІЯ_4 року за місцем свого постійного мешкання в АДРЕСА_2 , помер ОСОБА_3, що підтверджується свідоцством про смерть від 18.10.1993 p., за актовим записом № 172.(а.с. 10).

Після його смерті залишилося майно, що складається з житлового будинку АДРЕСА_2. Спадкоємцями на вказане спадкове майно був позивач, що підтверджується заповітом, складеним спадкодавцем 28 січня 1985 року та посвідченим Миколаївською селищною Радою, м.Слов'янська реєстровий номер 38, а також дружина спадкодавця, мати ОСОБА_1-ОСОБА_4, згідно з законом на обов'язкову частку. У встановлений законом шестимісячний термін після смерті спадкодавця, він та його мати не звернулись до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини за заповітом та згідно за законом на обов'язкову частку. Проте його мати спадщину прийняла фактично у встановленому законом порядку, оскільки була зареєстрована разом із спадкодавцем по місцю спадкового житлового будинку на момент його смерті, що підтверджено записом у будинковій книзі. ІНФОРМАЦІЯ_5 року по місцю свого постійного мешкання в АДРЕСА_2, померла його мати-ОСОБА_4, що підтверджується свідоцством про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_5. за записом № 35. Єдиним спадкоємцем, згідно з законом, на дане спадкове майно, є ОСОБА_1, оскільки він єдиний син спадкодавця, що підтверджується свідоцством про народження за номером НОМЕР_1.У встановлений законом шестимісячний термін після смерті спадкодавця, ОСОБА_1 не звернувся до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини за законом. Проте спадкове майно прийняв у встановленому законом порядку, оскільки з 1994 року та по момент смерті, його мати проживала разом з ним , що підтверджено записом у будинковій книзі. Також він має ощадну книжку його матері .Для отримання спадщини він звернувся до Миколаївської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини згідно, але йому було

відмовлено в визнанні права власності на спадщину, оскільки в його свідоцстві про народження в графі «мати», замість правильного написання по батькові його матері «ОСОБА_4», написане по батькові матері «ОСОБА_4», що є не вірним. Усунути дану неправильність в свідоцстві про його народження не надається можливим, оскільки відсутнє свідоцтво про народження його матері. Факт родинних відносин між ім та його матір*ю ОСОБА_4 підтверджується свідоцтвом про смерть його матері, свідоцтвом про його народження, будинковою книгою.

Витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 30 грн. та судовий збір, позивачем сплачено.

Правовідносини по справі виникли до вступу в силу Цивільного Кодексу України 2004р., в судовому засіданні не встановлено факту продовження їх існування після вступу його в силу, тому суд вважає необхідним застосувати норми ЦК УРСР від 18.07.1963р.

Керуючись ст.ст., 47 ч.2, 529, 548 ЦК УРСР в редакції 1963 року, ст.273 ЦПК України в редакції 1963 року, п.5 Завершальних і перехідних положень ЦК України ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214 -215, 256-258 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Миколаївської міської Ради Донецької області про встановлення факту прийняття спадщини, факту родинних відносин, про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом -задовольнити.

Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 і ОСОБА_4, а саме факт того, що ОСОБА_1, є сином ОСОБА_4, а ОСОБА_4 є його матір'ю.

Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини, яка відкрилася після смерті його матері ОСОБА_4, що настала ІНФОРМАЦІЯ_5 року.

Визнати за ОСОБА_1, право власності в порядку спадкування за законом на житловий будинок АДРЕСА_2 інвентарізаційною вартістю 24565 гривень.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Слов"янський міськрайонний суд шляхом подачі в 10 денний строк з моменту проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження, з наступною подачею в 20 денний строк апеляційної скарги з направленням її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

СудСлов'янський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення14.10.2008
Оприлюднено27.01.2016
Номер документу7542816
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-5581-08

Рішення від 14.10.2008

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Мінаєв І.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні