Справа № 585/2229/18
Номер провадження 2/585/861/18
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2018 року м.Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі: головуючої - судді Машини І.М., за участю секретаря - Дмитренко М.О., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Ромни цивільну справу за позовом ОСОБА_1, від імені та в інтересах якого діє представник ОСОБА_2, до Новогребельської сільської ради Роменського району Сумської області, третя особа: приватний нотаріус Роменського районного нотаріального округу Сумської області ОСОБА_3, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, в особі представника ОСОБА_2, 08.06.2018 року звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить суд визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини в два місяці, яка відкрилася після смерті батька ОСОБА_4, померлого 24 грудня 2011 року, оскільки він пропустив строк з поважних причин, так як не знав про складений на його ім'я заповіт, від батька проживав окремо та про наявність заповіту дізнався лише в кінці 2017 р. з повідомлення Новогребельської сільської ради.
Позивач та його представник в судове засідання не з'явилися, в заяві до суду представник ОСОБА_2 позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити, розгляд справи провести без її участі та без участі позивача.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, в заяві до суду просив розглядати справу у його відсутності, позов визнав.
Третя особа - приватний нотаріус ОСОБА_3 не з'явилася в судове засідання, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, письмових пояснень чи клопотань по справі не надала.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України розгляд справи проводиться за відсутності сторін, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Суд дійшов до висновку про задоволення позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що 24 грудня 2011 року помер ОСОБА_4 (а.с. 10). Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з певного майна, в тому числі із земельних ділянок загальною площею 3,458 га, наданих для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованих на території Новогребельської сільської ради Роменського району Сумської області (а.с. 16).
Позивач є спадкоємцем за заповітом зазначеного спадкового майна. Інших спадкоємців за даними Новогребельської сільської ради немає. Вказане підтверджується дублікатом заповіту, виданим 06.10.2017 р. секретарем Новогребельської сільської ради Роменського району Сумської області ОСОБА_5 за реєстровим № 85 та довідкою, що видається в зв'язку з оформленням спадкових прав Новогребельської сільської ради від 05.10.2017 р. (а.с. 12-14).
Дочка померлого ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканка с. Івашки, вул. Центральна, 90, Золочівського району Харківської області, не претендує на частку у спадщині після смерті ОСОБА_4, про що надала заяву, адресовану Роменській державній нотаріальній конторі, справжність підпису на якій засвідчена 06.03.2017 року секретарем Одноробівської Першої сільської ради ОСОБА_7 за реєстр. № 5 (а.с. 15).
Відповідно до роз'яснень з питань спадкового справа, наданих приватним нотаріусом Роменського районного нотаріального округу Сумської області ОСОБА_3 14.11.2017 року, оскільки позивач заяви про прийняття спадщини після померлого батька не подав та на момент смерті не був зареєстрований за однією адресою з померлим, то він пропустив строк для прийняття спадщини. В зв'язку з цим, ОСОБА_1 необхідно звернутися до суду із позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини (а.с. 17).
Позивач, як поважну причину пропуску строку, передбаченого законом для прийняття спадщини, вказує обставину незнання про існування заповіту батька на його ім'я, оскільки він проживав окремо та про заповіт йому повідомили в Новогребельській сільській раді в кінці 2017 р. під час видачі довідки для оформлення спадкових прав.
Відповідно до ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Отже, правила частини третьої статті 1272 ЦК України можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2) ці обставини визнані судом поважними.
Крім того, відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30.05.2008 року №7 особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України. Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
За таких обставин, суд вважає, що причини пропуску позивачем встановленого законом шестимісячного строку на звернення із заявою про прийняття спадщини є поважними, а тому, з урахуванням вимог ч. 3 ст. 200 ЦПК України, приходить до висновку про задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 89, 200, 259, 263-265 ЦПК України, ч.1 ст. 1270, ч.1 ст. 1221, ч.3 ст.1272 ЦК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, ІДН - НОМЕР_1), від імені та в інтересах якого діє представник ОСОБА_2, до Новогребельської сільської ради Роменського району Сумської області (місцезнаходження: Сумська область, Роменський район, с. Нова Гребля, вул. Шевченка, 36, код ЄДРПОУ - 04388946), третя особа: приватний нотаріус Роменського районного нотаріального округу Сумської області ОСОБА_3 (місцезнаходження: Сумська область, м. Ромни, вул. Коржівська, 79/11) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, додатковий строк в два місяці з дня вступу рішення в законну силу для подання ним до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, який помер 24 грудня 2011 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення в порядку передбаченому п. 15.5.) Перехідних положень ЦПК України. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя: підпис…
Копія вірна:
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ ОСОБА_8
Суд | Роменський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2018 |
Оприлюднено | 24.07.2018 |
Номер документу | 75442162 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Роменський міськрайонний суд Сумської області
Машина І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні