ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2018 року м. Житомир справа № 806/1368/18

категорія 10.2.2

Житомирський окружний адміністративний суд

у складі: судді Романченка Є.Ю.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області до публічного акціонерного товариства "ПРОДЦЕНТР" про стягнення страхових коштів у розмірі 17621,66 грн,

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просив стягнути з публічного акціонерного товариства "ПРОДЦЕНТР" 17621,66 грн заборгованості по сплаті страхових коштів на користь Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області в особі Житомирського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області. В обґрунтування пред'явлених позовних вимог позивач указував, що відповідачем своєчасно не повернуто суми страхових коштів, визначені вмотивованим рішенням Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області від 22.08.17 № 318, правомірність і законність якого підтверджена судовими рішеннями в справі № 806/2412/17, які набрали законної сили.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі, вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні). Ухвалу направлено учасникам справи.

Відповідачем у строк, встановлений ухвалою суду, відзив на позовну заяву до суду направлено не було.

Суд, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні), з особливостями, визначеними ст.ст. 262-263 Кодексу адміністративного судочинства України, матеріали справи, усебічно й повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, що мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з таких підстав.

Установлено, що ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ПРОДЦЕНТР" зареєстровано як страхувальник у Житомирській міській виконавчій дирекції з 01.10.2001.

Із матеріалів справи видно, що 06 червня 2017 року Житомирською міською виконавчою дирекцією фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, за результатами розгляду матеріалів планової перевірки публічного акціонерного товариства "ПРОДЦЕНТР" (акт від 23.05.2017), якою виявлені порушення порядку використання страхових коштів Фонду, прийнято рішення № 41 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на загальну суму 20420,26 грн (в т.ч. штраф - 110,93 грн).

Рішенням Управління виконавчої дирекції у Житомирській області від 22.08.2017 № 318, за результатами розгляду скарги страхувальника про часткове скасування рішення від 08.03.2017 № 41 в частині повернення страхових коштів у сумі 19846,40 грн, вирішено загальну суму страхових коштів, яка підлягає сплаті відповідно до рішення від 08.06.2017 № 41 вважати 17621,66 грн.

При цьому вказано, що визначена сума страхових коштів надалі підлягає відображенню у звітності по страхових коштах Фонду.

Не погоджуючись з вмотивованим рішенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області від 22.08.2017 №318, ПАТ "ПРОДЦЕНТР" оскаржило його до Житомирського окружного адміністративного суду.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2017 року в справі № 806/2412/17 позов задоволено та скасовано вмотивоване рішення Управління виконавчої дирекції у Житомирській області Фонду соціального страхування України № 318 від 22.08.2017.

Постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 13 лютого 2018 року в справі № 806/2412/17 апеляційну скаргу Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області задоволено. Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "23" жовтня 2017 р. скасовано. Прийнято нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог публічного акціонерного товариства "ПРОДЦЕНТР" до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області про скасування рішення №318 від 22.08.2017 відмовлено.

Згідно зі ч. 1 ст. 325 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття.

Відповідно ст. 370 вказаного Кодексу, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

У частині 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Зважаючи на те, що всі обставини щодо наявності підстав для повернення ПАТ "ПРОДЦЕНТР" страхових коштів у загальній сумі 17621,66 грн встановлені та досліджені судовими рішеннями в справі № 806/2412/17, які набрали законної сили, то вони не підлягають доказуванню в даній справі.

Ураховуючи наведене, суд приходить до висновку, що рішення Житомирської міської виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 08.06.2017 № 41 з урахуванням п. 2 вмотивованого рішення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Житомирській області від 22 червня 2017 року № 318 в частині покладення на ПАТ "ПРОДЦЕНТР" обов'язку з повернення страхових коштів у загальній сумі 17621,66 грн є правомірним і чинним.

За змістом ч. 3 ст. 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у разі подання недостовірних відомостей, використання роботодавцем коштів Фонду з порушенням встановленого порядку роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати страховику - Фонд соціального страхування України, заподіяну шкоду.

Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 15 згаданого Закону, роботодавець несе відповідальність за порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення.

У разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавці відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми (ч. 6 ст. 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування").

Відтак, кошти в розмірі 17621,66 грн підлягають перерахуванню на користь Фонду. Доказів сплати зазначеної суми відповідачем у добровільному порядку суду не надано.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області є обґрунтованими, а позов таким, що належить до задоволення.

Керуючись статтями 72-77, 90, 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов задовольнити.

Стягнути з публічного акціонерного товариства "ПРОДЦЕНТР" (вул. Грушевського, 61, м. Житомир, 10029, ідентифікаційний код 01549863) на користь Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області в особі Житомирського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області (м-н Перемоги, 8, м. Житомир, 10003, ідентифікаційний код 41431378) 17621,66 грн заборгованості по сплаті страхових коштів.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя                                                             Є.Ю. Романченко

Дата ухвалення рішення 18.06.2018
Зареєстровано 24.07.2018
Оприлюднено 26.07.2018

Судовий реєстр по справі 806/1368/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Рішення від 18.06.2018 Житомирський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 22.03.2018 Житомирський окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону