Рішення
від 24.07.2018 по справі 567/648/18
ОСТРОЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 567/648/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 липня 2018 року м. Острог

Острозький районний суд Рівненської області у складі:

головуючий суддя - Назарук В.А.

секретар - Гічиновська Я.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей

в с т а н о в и в:

в Острозький районний суд з позовом до ОСОБА_2, в якому просить стягнути на свою користь аліменти на утримання дітей - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, в розмірі 1/2 частини (половини) заробітку (доходу) ОСОБА_2, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, щомісячно, починаючи від дня пред'явлення позову і до досягнення дітьми повноліття, звернулася ОСОБА_1

Зазначає, що з 20.02.2002 року перебуває в шлюбі з відповідачем, однак іхнє спільне життя не склалося та в провадженні Острозького районного суду перебуває цивільна справа про розірвання шлюбу, укладеного між нею та ОСОБА_2

Свої позовні вимоги мотивує тим, що від спільного подружнього життя в них з відповідачем є п'ятеро дітей - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7, які проживають разом з нею та перебувають на її повному матеріальному утриманні.

Вказує, що не має можливості надати дітям належне утримання, достатнє для їхнього віку, оскільки її дохід складається з державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та щомісячної одноразової допомоги при народженні дитини, яку вона отримувала до березня 2018 року.

Зазначає, що інших джерел доходу, власного рухомого чи нерухомого майна та грошових заощаджень немає. Вказала, що стан здоров'я в неї добрий, а діти періодично хворіють, пояснила, що інших осіб на утриманні вона немає.

Одночасно пояснила, що відповідач ОСОБА_2 участь в утриманні дітей бере не регулярно та не в достатньому обсязі, хоча має всі можливості брати достатню, належну та регулярну участь в матеріальному утриманні дітей.

Зазначила, що відповідач за віком, станом здоров'я є працездатним, тобто має фізичну можливість працювати та постійно працює на посаді робочого в фермерському господарстві "ПЕТРОВИЧ-2016", від чого отримує стабільний, регулярний дохід, який використувує для власних потреб. Одночасно вказує, що у власності ОСОБА_2 знаходиться трактор, який він використовує для періодичних, сезонних підробітків, однак повідомити розмір своїх доходів відповідач відмовився.

Вказує, що їй відомо про те, що у ОСОБА_2 власного нерухомого майна, грошових заощаджень немає, інші особи на його утриманні не перебувають, стан здоров'я відповідача добрий.

В позовній заяві ОСОБА_1 зазначає, що позасудові заходи вирішення спору жодних результатів не дали, так як на її неодноразові звернення відповідач ОСОБА_2 відмовився приймати участь в матеріальному утриманні спільних дітей.

Просить позов задоволити і стягнути з ОСОБА_2 на свою користь аліменти на утримання дітей - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в розмірі 1/2 частини (половини) заробітку (доходу) ОСОБА_2, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, щомісячно, починаючи від дня пред'явлення позову і до досягнення дітьми повноліття.

Відповідач у встановлений судом строк відзив на позовну заяву та заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження не подав.

Суд, розглянувши справу відповідно до ст.274-279 ЦПК України за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

З свідоцтва про одруження серії НОМЕР_4, виданого Могилянівською сільською радою Острозького району вбачається, що сторони у справі перебувають у шлюбі з 20.02.2002 року (актовий запис №3).

Відповідно до свідоцтв про народження серії НОМЕР_5, встановлено, що ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1, серії НОМЕР_6 - ОСОБА_4 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2, серії НОМЕР_7 - ОСОБА_5 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3, серії НОМЕР_8 - ОСОБА_6 народилася ІНФОРМАЦІЯ_4, серії НОМЕР_9 ОСОБА_7 народився ІНФОРМАЦІЯ_5 та їх батьками є ОСОБА_2 і ОСОБА_1

В своїй позовній заяві позивачка зазначає, що відповідач ОСОБА_2 працює на посаді робочого у ФЕРМЕРСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ "ПЕТРОВИЧ-2016", однак вказане господарство, на виконання ухвали суду, не надало інформацію про посаду та дохід відповідача ОСОБА_2 В той же час, при вирішенні позову суд виходить з того, що відповідач відзиву на позовну заяву не подав та таким чином не заперечив наявності у нього можливості утримувати дітей та не вказав на будь-які суттєві обставини, які мають бути враховані судом при вирішенні питання про можливість стягнення з нього аліментів на утримання дітей.

В судовому засіданні з матеріалів справи, встановлено, що батьками неповнолітніх дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_5, є позивачка та відповідач у справі. З пояснень позивачки встановлено, що на даний час спільні діти сторін у справі перебувають на утриманні матері ОСОБА_1, а відповідач належним чином їх не утримує.

Відповідно до ст.180 СК України, обов'язок утримувати дитину до досягнення нею повноліття лежить на обох батьках. При цьому, будучи батьком, ОСОБА_2 своїх неповнодітніх дітей належним чином не утримує, хоча зобов'язаний це робити.

Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з ким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.

Відповідно до ч.1 ст.183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину визначається судом.

Відповідно до ч.2 ст.182 СК України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а тому при вирішенні питання про стягнення аліментів суд вважає за необхідне стягувати з відповідача аліменти на утримання дітей - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в розмірі 1/2 частини доходу відповідача, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

При цьому судом береться до уваги стан здоров'я та матеріальне становище дітей та сторін, відсутність у сторін по справі інших утриманців, нерухомого майна та грошових коштів.

Одночасно, суд бере до уваги, що позов про стягнення аліментів був поданий 21 травня 2018 року, а тому, за правилами ст.191 СК України, саме з цього часу необхідно стягувати аліменти.

За правилами ч.6 ст.141 ЦПК України з ОСОБА_2 на користь держави слід стягнути 704 грн. 80 коп. судового збору.

На підставі ст.180-183, 191 Сімейного кодексу України, керуючись ст.5, 12, 13, 141, 274, 279, 258, 263-265, 273 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

позов задоволити повністю.

Стягувати з ОСОБА_2 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1, паспорт НОМЕР_10, виданий Острозьким РВ УМВС України в Рівненській області 06.12.2007 року, РНОКПП НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2, НОМЕР_2, виданий Острозьким РВ УМВС України в Рівненській області 18.07.2002 року, РНОКПП НОМЕР_3) аліменти на утримання дітей - дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, дочки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, сина ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_5, в розмірі 1/2 частини доходу щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, щомісячно, починаючи з 21 травня 2018 року і до досягнення дітьми повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 704 грн. 80 коп. на користь держави.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Рівненської області через Острозький районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Острозького районного судуНазарук В.А.

СудОстрозький районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення24.07.2018
Оприлюднено25.07.2018
Номер документу75465586
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —567/648/18

Рішення від 24.07.2018

Цивільне

Острозький районний суд Рівненської області

Назарук В.А.

Ухвала від 25.05.2018

Цивільне

Острозький районний суд Рівненської області

Назарук В.А.

Ухвала від 25.05.2018

Цивільне

Острозький районний суд Рівненської області

Назарук В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні