ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 липня 2018 року Справа № 923/544/18
Господарський суд Херсонської області у складі судді Задорожної Н.О. при секретарі Кудак М.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Акціонерного товариства "Херсонобленерго", м. Херсон
до Херсонського центру дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради, м. Херсон
про стягнення 75092 грн. 30 коп.
За участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1, юрисконсульт, дов. № 07/004-18 від 07.05.2018
від відповідача: ОСОБА_2, наказ № 470 К від 14.05.14
та слухача: ОСОБА_3, НОМЕР_1 від 11.04.14 виданий Білозерським РС УДМС України в Херсонській області
Сутність спору: Позивач (Акціонерне товариство "Херсонобленерго", м. Херсон, код ЄДРПОУ 05396638) звернувся з позовом в якому просить суд стягнути з відповідача (Херсонський центр дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради, м. Херсон, код ЄДРПОУ 24115185) 75092 грн. 30 коп. вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення Правил користування електричною енергією (ПКЕЕ), встановлені та відображені у акті порушення № 131103 від 29.08.2017, складеному за наслідками проведеної за участі представника відповідача перевірки.
Позов обґрунтовано порушенням Херсонським центром дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради ПКЕЕ, яке полягає у самовільному підключенні споживачем без договору про постачання електричної енергії та без приладів обліку електричної енергії струмоприймачів до мережі, що не є власністю електропостачальника, а саме, - споживач самовільно підключив до електромереж житлового будинку електрообладнання центру та без оплати споживав електричну енергію.
За встановлене правопорушення відповідачу відповідно до вимог п. 2.9 ОСОБА_4 визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем ПКЕЕ, затвердженого постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006р. № 562 (далі за текстом ОСОБА_4), за встановленою формулою нараховано 75092 грн. 30 коп. вартості не облікованої внаслідок порушення ПКЕЕ електричної енергії, від оплати яких відповідач відмовляється, що стало підставою для стягнення цієї суми в судовому порядку.
Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що самовільне підключення ним не проводилося, зазначаючи, що до мережі фактично підключені приміщення ОСББ "Стимул".
При проведенні перевірки та складенні акту позивачем не дотримано вимог ПКЕЕ та ОСОБА_4, а саме, не виявлено та не відображено у акті місце підключення до відповідних мереж; відсутня інформація про фактичне навантаження електричної мережі на момент складення акту; не зазначено час роботи струмоприймачів з урахуванням графіку роботи центру; відсутня інформація щодо того, чи застосовувалися будь-які спеціальні технічні засоби або здійснювався частковий демонтаж будівельних конструкцій або оздоблювальних матеріалів для виявлення місця самовільного підключення; відсутня фотофіксація підключення, свідки, які б підтвердили факт підключення.
Крім того, складений акт про порушення містить недостовірні відомості, оскільки в ньому не враховано дійсне добове споживання відповідачем електроенергії: згідно графіку роботи робота центру не перевищує 6 годин на добу, а не 12 годин, як зазначено у акті, у вечірніх групах згідно рішення батьківського комітету від 03.11.2017 вирішено у вечірніх групах застосовувати штучне освітлення шляхом застосування світлодіодного обладнання та акумуляторних батарей.
Посилається також на судову практику по аналогічних, як на його думку, справах.
Позивач з наведеними у відзиві запереченнями на позов не погоджується за наявності підстав, викладених в наданій та залученій до матеріалів справи відповіді на відзив.
Після завершення розгляду справи, відповідно до ст. 240 ГПК України, в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення та повідомлено про дату складення повного рішення.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд
в с т а н о в и в:
29 серпня 2017 року 29.08.2017 при перевірці працівниками АТ «Херсонобленерго» об'єкту «нежитлові приміщення першого поверху будинку Херсонського центру дитячої та юнацької творчості міської ради» , що знаходиться за адресою: м. Херсон, проспект Святих Кирила та Мефодія, 23 (далі - Об'єкт) було виявлене порушення Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28 (далі - ПКЕЕ, Правила), яке полягає в наступному: «Самовільне підключення споживачем струмоприймачів без договору про постачання електричної енергії, без приладів обліку електричної енергії до мережі, що не є власністю енергопостачальника, а саме: споживач самовільно підключив до електромереж житлового будинку електрообладнання Херсонського центру дитячої та юнацької творчості без укладення договору про постачання електричної енергії, без встановлення засобів обліку електроенергії. Електроенергія споживається, але не сплачується» .
Зазначені дії порушують норми пунктів 1.3, 3.1, 3.6, 5.1, 10.2.1, 10.2.4, 10.2.27 Правил.
У разі самовільного підключення споживачем струмоприймачів або збільшення величини приєднаної потужності понад величину, визначену умовами договору та/або проектними рішеннями, приєднання струмоприймачів поза розрахунковими засобамиобліку, зниження показників якості електричної енергії з вини споживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок електропередавальної організації та інших споживачів, невиконання припису уповноваженого представника відповідного органу виконавчої влади, який стосується вищенаведених порушень, постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) має право без попередження повністю припинити споживачу електропостачання (технічне забезпечення електропостачання споживача) після оформлення у встановленому ними Правилами порядку акта про порушення (п. 7.6 Правил).
Відповідно до норм п.6.41 Правил у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору, на місці виявлення порушення у присутності представника споживача складається акт порушень.
На виконання вищезазначених норм, вказане порушення було зафіксовано у Акті про порушення №131103 від 29.08.2017 року (далі-Акт), який був підписаний від АТ Херсонобленерго інспектором Числовим В.М. та інспектором Міщенко О.І., від споживача - п. Таважнянським В.М., який є директором центру із зауваженнями, мовою оригіналу: «В помещение не смогли войти, потому что ключи были у руководителей коллектива. И самовольно мы не подключались. Подключили работники ОСББ «Стимул» .
Згідно з 9 пунктом зазначеного Акту відповідача повідомлено про проведення АТ «Херсонобленерго» 12.09.2017 року засідання комісії по розгляду складеного Акту.
Пунктом 6.42 ПКЕЕ передбачено, що на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії. Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії. Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків. Споживач має право оскаржити рішення комісії в суді.
Порядок визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією встановлено Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4 травня 2006 р. № 562 (далі - ОСОБА_4).
ОСОБА_4 застосовується постачальником електричної енергії за регульованим тарифом (електропередавальною організацією) (далі - енергопостачальник) при визначенні обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення правил користування електричною енергією та/або виявлення фактів крадіжки електричної енергії, самовільного підключення до об'єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без приладів обліку.
За змістом пункту 2.9 ОСОБА_4, у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпункті 7 пункту 2.1 цієї ОСОБА_4, а саме: підключення до електричної мережі, що не є власністю енергопостачальника, електроустановок, струмоприймачів або електропроводки поза розрахунковими приладами обліку електричної енергії без порушення схеми обліку, розрахунковий добовий обсяг споживання електричної енергії через проводи (кабелі), якими здійснене самовільне підключення (Wдоб.с.п., кВт-год), розраховується за формулою (2.7) ОСОБА_4: Wдоб.с.п. = Рс.п.*tвик.с.п. (де Рс.п. - потужність самовільного підключення (кВт), визначається, у разі підключення до однієї фази, за формулою: Рс.п. = І*Uном.фаз.*сosj); кількість днів у періоді, за який здійснюється перерахунок, визначається за формулою (2.6) ОСОБА_4: Дпер = Дпор + Дусун.
Абзацами 5, д п. 2.9 ОСОБА_4 встановлено що, у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 5-7 пункту 2.1 цієї глави, зразки кабелів (проводів), через які було здійснено самовільне підключення, можуть вилучатися, про що робиться відповідний запис в акті про порушення. Місце вилучення зразків позначається на схемі. У разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 5-7 пункту 2.1 цієї глави, ОСОБА_4 застосовується за умовивиявлення місця (точки) підключення до відповідних мереж, про що зазначається в акті про порушення та позначається на схемі.
В Акті про порушення №131103, на виконання вимог вищенаведених норм, на першій сторінці на схемі точкою Т1 відображено місце (точку) підключення до мереж та на четвертому його аркуші здійснено запис про вилучення зразків проводів через які було здійснено самовільне підключення, які покладено в пакет та опломбовано в присутності відповідача (Акт про опломбування №188964 від 29.08.2017р.).
12.09.2017р. на засіданні комісії розглянуто Акт про порушення Правил користування електричною енергією №131103 від 29.08.2017р. в присутності директора відповідача п. Таважнянського В.М., на підставі якого визначено обсяг та вартість електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем ПКЕЕ відповідно до вимог п.2.9 ОСОБА_4, що склав 32431 кВт/год на суму 75092,30 грн.
Витяг з Протоколу засідання комісії №107 від 12.09.2017р. та Додатковий рахунок по Акту №131103 споживач отримав особисто в день засідання комісії без зауважень, про що свідчить відмітка директора центра п. Таважнянського В.М. про отримання на примірнику, який залишився у позивача.
Згідно з п. 6.43 ПКЕЕ кошти за недовраховану електричну енергію перераховуються споживачем на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії за регульованим тарифом або поточний рахунок постачальника електричної енергії за нерегульованим тарифом.
Споживач має оплатити розрахункові документи за недовраховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка.
Відповідач протягом 30 календарних днів від дня отримання додаткового рахунку по Акту №131103 на суму 75092,30 грн. і до теперішнього часу рахунок не сплатив, чим порушив права позивача, поряд з цим не скористався правом, передбаченим абз.5 п.6.42 Правил щодо оскарження рішення комісії в суді.
З'ясувавши обставини справи, дослідивши докази надані на їх підтвердження та надавши їм правову оцінку за своїм внутрішнім переконанням відповідно до вимог ст. 86 ГПК України, господарський суд визнав позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі. з урахуванням наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 275 ГК України відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.
Згідно ч. 1 зазначеної статті, за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України "Про ринок електричної енергії".
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються, зокрема, засади організації та експлуатації енергосистем. Таким є Закон України "Про ринок електричної енергії" від 13 квітня 2017 року N 2019-VIII, який визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею- продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку
ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище.
Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії) регулюються Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ України від 31.07.96 р. № 28, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 02.08.96 р. за N 417/1442 (далі-Правила, ПКЕЕ). Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб (крім населення).
Пунктом 1.3 Правил встановлено, що постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, або договору про купівлю-продаж електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом.
Пунктом 5.1 Правил унормовано, що договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін. Споживання електричної енергії без договору не допускається.
Відповідно до п. 3.1 Правил електроустановки споживачів мають бути забезпечені необхідними розрахунковими засобами обліку електричної енергії для розрахунків за спожиту електричну енергію, технічними засобами контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, а також (за бажанням споживача) засобами вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії. Розрахункові засоби обліку електричної енергії, технічні засоби контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, засоби вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії встановлюються відповідно до вимог ПУЕ, цих Правил та проектних рішень.
Підключення електроустановки споживача, яка не забезпечена розрахунковими засобами (засобом) обліку електричної енергії, забороняється, за винятком випадків, передбачених розділом 6 цих Правил. Споживання електричної енергії за відповідним тарифом має бути забезпечене окремим обліком. Окремі площадки вимірювання мають бути забезпечені засобами обліку, які дають можливість організувати розрахунковий облік за відповідним тарифом на всій площадці вимірювання (п.3.6. Правил).
За змістом п.п.1, 4, 27 п. 10.2 Правил споживач електричної енергії зобов'язаний, зокрема: користуватися електричною енергією виключно на підставі договору (договорів), додержуватись вимог нормативно-технічних документів та умов договорів, не допускати безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача, а також відшкодовувати збитки, завдані постачальнику електричної енергії (електропередавальній організації), у разі виявлення безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача.
Статтею 77 Закону України "Про ринок електричної енергії" встановлено, що учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом. Правопорушеннями на ринку електричної енергії є, зокрема: крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики, споживання електричної енергії без приладів обліку.
Відповідно до п.11 висновків Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про узагальнення судової практики вирішення спорів, що виникають у сфері надання послуг з електропостачання" № 3 від 16.12.2015р. термін "споживач електричної енергії" необхідно застосовувати в дещо ширшому значенні, зокрема, як такий, що поширюється і на осіб, які використовують електричну енергію без укладення договору на електропостачання.
Відповідно до ст. 692 Цивільного кодексу України покупець зобов'язаний оплатити
товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.
Відповідно до ст. 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Згідно з ч. З ст. 1212 Цивільного кодексу України положення цієї глави застосовуються, зокрема, до вимог про відшкодування шкоди особою, яка незаконно набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи.
За змістом ч. 2 ст. 1213 Цивільного кодексу України у разі неможливості повернути в натурі потерпілому безпідставно набуте майно відшкодовується його вартість.
Суд не приймає доводи відповідача з огляду на їх безпідставність і невідповідність встановленим фактичним обставинам справи, а також чинному законодавству, яким регулюються спірні правовідносини.
Так, при складанні Акту відповідач не заперечував щодо наявності факту самовільного підключення, а лише зазначив, що підключення здійснено працівниками ОСББ "Стимул", так само, як і не заперечував зазначеного факту на комісії під час розгляду Акту. Одночасно, в наданому відзиві на позовну заяву відповідач зазначає, мовою оригіналу: "... відповідачем самовільне підключення не проводилося, про що в Акті про порушення №131103 від 29.08.2017р., відповідачем пояснено, що він не підключався, а підключені приміщення ОСББ "Стимул".
Судом встановлено, що Акт складено на об'єкт "нежитлові приміщення першого поверху будинку Херсонського центру дитячої та юнацької творчості міської ради, що знаходиться за адресою: м. Херсон, проспект Святих Кирила та Мефодія (Димитрова), 23", який відповідно до договору оренди комунального майна міської територіальної громади №775 від 04.12.2015р. знаходиться у строковому платному користуванні відповідача до 31.10.2018р.
Відповідно до ч.2 ст. 275 ГК України відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається. Статтею 77 Закону України "Про ринок електричної енергії" встановлено, що учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом. Правопорушеннями на ринку електричної енергії є, зокрема: крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики, споживання електричної енергії без приладів обліку.
При визначенні обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення Правил користування електричною енергією та/або виявлення фактів крадіжки електричної енергії, самовільного підключення до об'єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без приладів обліку, постачальником електричної енергії за регульованим тарифом (електропередавальною організацією) застосовується ОСОБА_4, якою встановлено порядок визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією.
В розумінні п. 1.2. Правил споживач електричної енергії - юридична або фізична особа, що використовує електричну енергію для забезпечення потреб власних електроустановок на підставі договору. Пунктом 11 висновків постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про узагальнення судової практики вирішення спорів, що виникають у сфері надання послуг з електропостачання" № 3 від І6:12.2015р. зазначено, що термін "споживач електричної енергії" необхідно застосовувати в дещо ширшому значенні, зокрема, як такий, що поширюється і на осіб, які використовують електричну енергію без укладення договору на електропостачання.
Отже, за порушення відповідачем вимог законодавства України в галузі енергетики позивачем було складено Акт про порушення №131103 на об'єкт, який знаходиться у останнього в користуванні, рішенням комісії визначено обсяг та вартість електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем Правил, в кількості 32431 кВт/год на суму 75092,30 грн.
Судом враховано, що ОСББ "Стимул", на якого посилається відповідач, не має жодного відношення до об'єкту, на який складено Акт про порушення № 131103.
Таким чином, зазначене свідчить, що Актом про порушення №131103 від 29.08.2017 року зафіксовано факт самовільного підключення до електричної мережі, що не є власністю енергопостачальника об'єкту, який відповідач використовує за договором оренди.
Спростовуючи доводи відповідача, у Акті місце (точки) підключення позначено літерою "Т 1" (аркуш 1, 3 Акту), усі інші графи Акту також заповнені відповідно до вимог ОСОБА_4 та відповідають дійсності, про що свідчать підписи представників позивача та відповідача.
Відповідач звертався до АТ "Херсонобленерго" із листом №223 від 18.09.2017 року, в якому просив останнього переглянути розрахунок по Акту про порушення №131103 від 29.08.2017р. та врахувати, що відповідач працює не більше 6 годин на добу, а не 12 годин, як зазначено в Акті (тобто в розрахунку). Листом від 03.10.2017 року за вих. № 60/07-057577 позивач повідомив відповідача, що обсяг та вартість електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем Правил, визначено відповідно до вимог п.2.9 ОСОБА_4 за формулою 2.7, де tвик.с.п. - час використання самовільного підключення протягом доби приймається - 12 год./добу.
Суд з таким висновком погоджується.
Витяг з Протоколу № 3 від 03.11.2017р. та Наказ №177 від 16.10.2017р., на які посилається відповідач, оформлені після складання Акту про порушення №131103 (29.08.2017р.), Наказ № 343 від 18.09.2015р. стосується об'єкту, який розташований по вул. Димитрова, 19-а в м. Херсоні (Акт складено на об'єкт по вул. Димитрова, 23 в м. Херсоні), а отже, в розумінні ст. 76 ГПК України не можуть бути належними доказами.
Щодо судової практики, на яку посилається відповідач, то у справі № 5020-1264/2012 рішення прийнято на користь постачальника, судом було встановлено факт самовільного бездоговірного споживання електричної енергії споживачем, зафіксованих в актах про порушення ПКЕЕ: у справах №910/21233/13, №910/23542/13 постачальнику відмовлено в задоволені позовних вимог у зв'язку із тим, що позов подано до неналежного відповідача, об'єкти, на які складено акти, знаходилися в користуванні у інших споживачів на підставі договорів суборенди.
Витрати по оплаті судового збору в розмірі 1762 грн. покладаються на відповідача.
Керуючись ст. 233, 240, 247, 252 ГПК України, господарський суд
в и р і ш и в:
1. Позов задовольнити.
Стягнути з Херсонського центру дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради, 73000, м. Херсон, вул. Енгельса, 51, код ЄДРПОУ 24115185, р. рахунки не відомі на користь Акціонерного товариства "Херсонобленерго", 73003, м. Херсон, вул. Пестеля, 5, код ЄДРПОУ 05396638, р. рахунки не відомі 75092 (сімдесят п'ять тисяч дев'яносто два) грн. 30 коп. вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення Правил користування електричною енергією згідно акту про порушення ПКЕЕ № 131103 та 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят два) грн. витрат по оплаті судового збору.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повне рішення складено 25.07.2018
Інформацію по справі можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: ks.arbitr.gov.ua/sud5024.
Суддя Н.О. Задорожна
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2018 |
Оприлюднено | 25.07.2018 |
Номер документу | 75476019 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Задорожна Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні