Справа №295/9131/18
1-кс/295/4220/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.07.2018 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира Перекупка І.Г., при секретарі судового засідання Сидорець К.Г., розглянувши клопотання слідчого СВ Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_1, про надання тимчасового доступу до документів, по кримінальному провадженню за № 12017060020006378 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.12.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, та додані до нього матеріали, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся з клопотанням, де зазначено, що протягом 2017 року Благодійна організація Фонд Допомога заради поколінь (код ЄДРПОУ 40845434, м. Житомир, пр-т Миру. 39 в/ч А0281) імпортувало 41 052 кг - товарів (гуманітарна допомога - одяг, взуття б/в та інше) від нерезидентів LeMonada та Міzen Equipment LTD ), а саме: - ВМД №12097 від 29.06.2017 року Житомирською митницею ДФС здійснено розмитнення вантажу, які надійшов від нерезидента LeMonada (Польща) на адресу БО Фонд Допомога заради поколінь загальною вагою 21352 кг.
В ході відпрацювання БО Фонд Допомога заради поколінь встановлено, що 17.10.2016 керівник фонду ОСОБА_2 звернулась до Мінсоцполітики України з проханням визнати вантаж (одяг та взуття вживане) який має надійти з Польщі, вагою 21 350 кг від нерезидента LeMonada як гуманітарна допомога. З метою визнання вантажу гуманітарною допомогою, керівником фонду ОСОБА_2 надано до Мінсоцполітики України план розподілу вищевказаної гуманітарної допомоги. Відповідно до плану розподілу вся гуманітарна допомога надається навчальним закладам м. Новоград-Волинська та району.
08.11.2016 року наказом Мінсоцполітики України №1302 включено Благодійну організацію Фонд Допомога заради поколінь до єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги та 08.11.2016 року наказом Мінсоцполітики України №1303 визнано даний вантаж, як гуманітарна допомога. При відпрацюванні набувачів гуманітарної допомоги (відповідно до плану розподілу) встановлено, що посадові особи (керівники, завідувачі) навчальних закладів дійсно зверталися з листами-проханнями до БО Фонд Допомога заради поколінь але такої кількості гуманітарної допомоги, яка зазначена в плані розподілу не потребують та не отримували. Також встановлено, що дані навчальні заклади в листах-проханнях вказували, що насамперед потребують комп'ютерну техніку та будівельні матеріали, а не одяг та взуття.
Під час аналізу нерезидента LeMonada в мережі Інтернет встановлено, що дана організація займається оптовою реалізаціє) жіночих брендових речей, що свідчить про надання неправдивої інформації БО Фонд Допомога заради поколінь та ввезення на територію України під виглядом гуманітарної допомоги брендових речей з подальшим нецільовим використанням. В ході відпрацювання БО Фонд Допомога заради поколінь встановлено, що 24.11.2016 керівник фонду ОСОБА_2 звернулась до Мінсоцполітики України з проханням визнати вантаж (одяг та взуття вживане), якій має надійти з Ірландії, вагою 19 700 кг від нерезидента Міzen Equipment LTD як гуманітарна допомога.
З метою визнання вантажу гуманітарною допомогою, керівником фонду ОСОБА_2 надано до Мінсоцполітики України план розподілу вищевказаної гуманітарної допомоги.
Відповідно до плану розподілу вся гуманітарна допомога надається сільським радам Новоград-Волинського району, дошкільному закладу та Свято-Миколаївському храму в м. Новоград- Волинському.
При спілкуванні з посадовими особами (голови сільрад, завідувач дошкільного закладу) установ встановлено, що останні дійсно зверталися з листами-проханнями про надання гуманітарної допомоги до БО Фонд Допомога заради поколінь але її не отримували. Також встановлено, що настоятель Свято-Миколаївському храму в м. Нозоград-Волинському письмово не звертався до БО Фонд Допомога заради поколінь та відповідно гуманітарну допомогу не отримував.
Під час аналізу нерезидента Міzen Equipment LTD в мережі Інтернет встановлено, що дана організація займається оптовою та роздрібно, торгівлею будівельними машинами, спеціальною технікою та запчастинами до них. Даний факт свідчить про те, що БО Фонд Допомога заради поколінь здійснює подання неправдивої інформації та ввезення на територію України під виглядом гуманітарної допомоги брендових речей з подальшим нецільовим використанням. Викладені вище факти свідчать про те, що посадові особи БО Фонд Допомога заради поколінь при отриманні вантажу надавали до органів Державної влади завідомо неправдиві відомості (приховуючи справжній вид товару, його походження, підроблені листи від набувачів) з метою ухилення від сплати в державний бюджет митних платежів за розмитнення товарів у сумі понад 200 тис. грн., податку на додану вартість у сумі понад 400 тис. грн. та визнання даного вантажу - гуманітарною допомогою, яка в подальшому використовувалась за нецільовим призначенням, чим спричинили збитків державному бюджету, у вигляді ненадходження відповідних платежів, на суму понад 600 тис. гривень.
У судове засідання слідчий не з'явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, клопотання підтримує та просить його задовольнити.
Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває майно, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза їх зміни, переховування або знищення.
Дослідивши клопотання, копії матеріалів, якими слідчий, обґрунтовує доводи клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню частково, виходячи з наступного.
Згідно вимог ст. 107 КПК України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.
Згідно ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотання доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Зважаючи на те, що документи, які перебувають у володінні Житомирської митниці ДФС (її структурних підрозділів), адреса: м. Житомир, вул. Перемоги, 25, тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, вказані документи містять охоронювану законом таємницю, іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за їх допомогою, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим, таким, що підлягає задоволенню відповідно до ч. ч. 5,6 ст. 163 КПК України.
Керуючись ст.ст. 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому СВ Житомирського ВП ГУ НП в Житомирській області лейтенанту поліції ОСОБА_1, а також оперативним працівникам Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України: ОСОБА_3. ОСОБА_4. ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 за дорученням тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення (здійснення їх виїмки), які знаходяться у володінні працівників Житомирської митниці ДФС (її структурних підрозділів), що розташована за адресою: м. Житомир, вул. Перемоги, 25, а саме до оригіналів документів, які подавались БО Фонд Допомога заради поколінь (код ЄРДПОУ 408845434) до митниці з метою розмитнення вантажу, який надійшов від Міzen Equipment LTD (Durrus, bantry, Cork, Ірландія) та LeMonada (UI.Zemskiego б, Польша).
Строк дії ухвали встановити один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя І.Г. Перекупка
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2018 |
Оприлюднено | 27.07.2018 |
Номер документу | 75527878 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Перекупка І. Г.
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Перекупка І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні