Рішення
від 04.06.2018 по справі 686/16885/17
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/16885/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.06.2018

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області у складі:

головуючої - судді Логінової С.М.,

при секретарі судового засідання - Ленчицькій А.Б.,

за участю представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2,

за участю представника відповідача - Остапчука О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до Гвардійської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області за участю третьої особи без самостійних вимог - ОСОБА_5 про скасування рішення Гвардійської сільської ради Хмельницького району та державних актів на право власності на земельні ділянки,

встановив:

ОСОБА_4 звернулась до суду з позовом до Гвардійської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області, ОСОБА_5 про скасування рішення Гвардійської сільської ради Хмельницького району та державних актів на право власності на земельні ділянки, посилаючись на те, що вона після смерті її батька - ОСОБА_6, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1, виданого 22.12.2014 р. у встановленому Цивільним Кодексом України порядку звернулась до приватного нотаріуса Хмельницького районного нотаріального округу з заявою про прийняття спадщини, внаслідок чого була відкрита спадкова справа 57101094 та отримано витяг про реєстрацію її в спадковому реєстрі.

Спадкове майно складається з земельної ділянки площею 1,96 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала ОСОБА_6 на праві власності, що підтверджено державним актом на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2, який було видано 11 березня 2002 року на підставі рішення 14 сесії Гвардійської сільської ради, Хмельницького району №9 від 18 травня 2001 р. та зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за НОМЕР_3.

Листом-зверненням від 12.07.2015 р. № 41/02-14 до відповідних уповноважених органів приватний нотаріус Хмельницького районного нотаріального округу., з метою оформлення свідоцтва про право на спадщину просила видати ОСОБА_4 витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку загальною площею 1,96 га, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, Гвардійська сільська рада, що належала померлому ОСОБА_6

При зверненні до управління Держгеокадастру у Хмельницькому районі Хмельницької області з відповідним нотаріальним запитом позивач отримала відповідь, що інформація в Державному земельному кадастрі України про земельну ділянку її батька відсутня.

Відповідно до п. 5, п. п. 7 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення " Закону України "Про Державний земельний кадастр" документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набуття чинності цим Законом, є дійсними.

Пунктом 2 розділу VII цього ж Закону встановлено, що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера, а у разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Позивач посилається на те, що їй рекомендували розробити технічну документацію із землеустрою, щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі на місцевості, для внесення (реєстрації) до бази даних Державного земельного Кадастру інформації про земельну ділянку, з подальшим надання Витягу з Державного земельного Кадастру.

Технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі на (місцевості), для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка раніше належала померлому ОСОБА_6 ОСОБА_4 було розроблено в 2015 році ОСОБА_7, який є сертифікованим інженером-землевпорядником, та в установленому законом порядку включений до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників.

Відповідно до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051, позивач звернулась з заявою до Управління Держземагентства у Хмельницькому районі для проведення державної реєстрації земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на підставі розробленої ОСОБА_7 технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Однак, рішенням Державного кадастрового реєстратора Управління Держземагентства у Хмельницькому районі № РВ-6800127302016 від 23 червня 2016 р. ОСОБА_4. було відмовлено у державній реєстрації земельної ділянки, а також і у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру в у зв'язку з перетином її ділянки з ділянкою з кадастровим номером НОМЕР_4 (площа співпадає на 76.872%) та з ділянкою з кадастровим номером НОМЕР_5 (площа співпадає на 22.533%).

В ході додаткової перевірки даних та проведення аналізу на підставі листа управління Держгеокадастру у Хмельницькому районі Хмельницької області було встановлено, що власником земельних ділянок за кадастровими номерами НОМЕР_4 і НОМЕР_5 є ОСОБА_5

Звернувшись з відповідними запитами, від Хмельницького районного відділу Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області було одержано відомості про те, що:

на підставі рішення сесії Гвардійської сільської ради, Хмельницького району, Хмельницької області за № 1 від 17.07.2002 р. ОСОБА_5 було видано державний акт на право власності на землю щодо ділянки площею 1,95 га. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Гвардійської сільської ради, серія НОМЕР_6, зареєстрований 16.09.2002 р. в Книзі записів реєстрації державних актів на право приватної власності на землю за НОМЕР_7 (кадастровий номер ділянки НОМЕР_5),

на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 13.03.2006 року, №2-1406, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_8, ОСОБА_5 було видано державний акт на право власності на земельну ділянку загальною площею 1,95 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Гвардійської сільської ради, серія НОМЕР_8, зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №010674300077 від 13.11.2006 р.;

земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_4, площею 1,95 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Гвардійської сільської ради та успадкована ОСОБА_5, належала на праві власності ОСОБА_8 за державним актом на право приватної власності на землю серії НОМЕР_9, виданим 16 вересня 2002 року на підставі рішення Гвардійської сільської ради, Хмельницького району, за №1 від 17.07.2002 р. та зареєстрованим в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за НОМЕР_10.

ОСОБА_4 посилається на те, що рішенням Гвардійської сільської ради Хмельницького району від 17 липня 2002 р. №1 з додатком (протоколом розподілу земельних ділянок) ОСОБА_5 та її спадкодавцю ОСОБА_8 було надано дві земельні ділянки з подальшим оформленням Державних актів на право власності на ці ділянки, які повністю розташовувались - накладались на земельну ділянку її покійного батька - ОСОБА_6, яка на час прийняття зазначеного рішення Гвардійської сільської ради Хмельницького району від 17 липня 2002 р. №1 вже належала її батьку на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серія НОМЕР_11 виданого на підставі рішення сесії Гвардійської сільської ради від 18 травня 2001 року, за №9 та зареєстрованого в книзі записів державних актів на право приватної власності на землю від 11 березня 2002 року за НОМЕР_3.

Відповідно ж до ч. 5 ст. 116 Земельного Кодексу України в редакції, чинній станом на момент прийняття оскаржуваного рішення Гвардійської сільської ради Хмельницького району № 1 від 17 липня 2002 р., надання земельної ділянки, що перебуває у власності або у користуванні, провадиться лише після вилучення (викупу) її в порядку, передбаченому цим кодексом.

Позивач посилається на те, що прийняття оскаржуваного рішення Гвардійської сільської ради Хмельницького району № 1 від 17 липня 2002 р. відбулось з порушенням норм чинного законодавства, оскільки сільська рада фактично розпорядилась земельною ділянкою, належною на час прийняття цього рішення на праві власності її батьку, а від так було порушено право її померлого батька на земельну ділянку, внаслідок чого на даний час стала неможливою реалізація нею свого права на прийняття та оформлення права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, так як є неможливим визначити кадастровий номер земельної ділянки, що успадковується у зв'язку з перетином на 76,872% площі спадкової земельної ділянки з ділянкою НОМЕР_4, та перетином на 22,533% площі спадкової ділянки з ділянкою НОМЕР_5.

Незаконність рішення Гвардійської сільської ради Хмельницького району № 1 від 17 липня 2002 р. в частині надання земельних ділянок ОСОБА_8 та ОСОБА_5 за рахунок земельної ділянки, вже належної на той момент на праві власності її покійному батьку, тягне за собою і незаконність (недійсність) виданих в подальшому на підставі цього рішення - державних актів про право власності на землю зазначеним особам. Відповідно незаконним є й успадкування відповідачкою ОСОБА_5 земельної ділянки, право власності на яку було оформлене на підставі незаконного рішення Гвардійської сільської ради №1 від 17.07.2002 року.

До моменту отримання рішення державного кадастрового реєстратора Управління Держгеокадастру у Хмельницькому районі Хмельницької області від 23.06.2016 року № РВ- 6800127302016 про відмову у внесенні відомостей щодо земельної ділянки покійного батька позивача до Державного земельного кадастру, а також до моменту отримання відомостей про власника ділянок, з якими існує перетин, про існування оскаржуваного рішення Гвардійської сільської ради Хмельницького району № 1 від 17 липня 2002 р. та про фактичну передачу земельної ділянки, належної її покійному батьку, у власність іншим особам (ОСОБА_5, ОСОБА_8.) їй відомо не було. Не було про це відомо і її покійному батьку, оскільки належна йому ділянка фактично використовувалась ним у встановленому порядку та передавалась на умовах оренди для ведення сільськогосподарського виробництва.

Так, останній договір оренди земельної ділянки №1783а, від 25 березня 2009 року був укладений терміном на 10 років між її батьком - ОСОБА_6 та орендарем - фермерським господарством Пролісок . Даний договір оренди земельної ділянки був зареєстрований в Хмельницькому РВ ХРФ Центр ДЗК за 040974300033 від 02.04.2009 року, а його невід'ємною частиною є акт прийому передачі земельної ділянки від 06 квітня 2009 року.

Відповідно п. 37 даного договору перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи - орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору. Тобто даний договір діє до 25 березня 2019 року і за проміжок часу з моменту смерті ОСОБА_6, а саме: за 2015 рік, 2016 рік та частину 2017 року, позивач також відповідно не може отримувати орендну плату за вказаним договором із за неможливості оформити право власності на земельну ділянку її покійного батька - ОСОБА_6

Просить визнати незаконним та скасувати рішення Гвардійської сільської ради Хмельницького району, Хмельницької області, від 17 липня 2002 року Про затвердження проекту організації території земельних часток (паїв) і передачі їх у приватну власність земельних сертифікатів в частині передачі у власність ОСОБА_5 та ОСОБА_8 земельних ділянок площею по 1,95 га, для ведення товарного сільськогосподарського господарства.

Визнати недійсним та скасувати державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_12, виданий на ім'я ОСОБА_5 на земельну ділянку площею 1,95 га, для ведення товарного сільськогосподарського господарства на території Гвардійської сільської ради, зареєстрований 16.09.2002 р. в Книзі записів реєстрації державних актів на право приватної власності на землю за НОМЕР_13.

Визнати недійсним та скасувати державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_9, виданий на ім'я ОСОБА_8 на земельну ділянку площею 1,95 га, для ведення товарного сільськогосподарського господарства на території Гвардійської сільської ради, зареєстрований 16.09.2002 року в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю

Визнати недійсним свідоцтво про право на спадщину, видане ОСОБА_5 за померлим ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_1 Державним нотаріусом Хмельницької районної державної нотаріальної контори за реєстр. № 2-1406 щодо успадкування земельної ділянки площею 1,95 га., належної померлому на підставі Державного акту про право приватної власності на землю серії НОМЕР_9, виданого 16 вересня 2002 року та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за НОМЕР_10.

Визнати недійсним виданий на ім'я ОСОБА_5 Державний акт на право власності на земельну ділянку загальною площею 1,95 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Гвардійської сільської ради, серія НОМЕР_8, зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №010674300077 від 13.11.2006 р.

У судовому засіданні позивач та її представник позовні вимоги підтримали, просили позов задовольнити, з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні позов визнав.

Представник Гвардійської сільської ради у судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, звернувся до суду з заявою про розгляд справи у відсутність представника.

Ухвалою Хмельницького міськрайонного суду від 4.06.2018 р. за клопотанням представників позивача ОСОБА_5 залучена як третя особа без самостійних вимог.

Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 33 Земельного кодексу України громадяни України можуть мати на праві власності та орендувати земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Відповідно до ч. 1 ст. 125 Земельного кодексу України та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.

Відповідно до ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень.

Громадяни - працівники державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонери з їх числа, зацікавленні в одержанні, безоплатно у власність земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні цих підприємств, установ та організацій, звертаються з клопотанням про приватизацію цих земель відповідно до сільських, селищних, міських рад чи районних державних адміністрацій (ч. З ст. 118 Земельного кодексу України).

Передача земельних ділянок у власність громадянам - працівникам державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонерам з їх числа проводиться після затвердження проекту приватизації земель (ч. 5 ст. 118 Земельного кодексу України).

Громадяни, зацікавленні в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства подають клопотання до відповідної районної державної адміністрації...районна державна адміністрація у місячний строк надає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає вмотивовану відмову (ч. 6 та ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України).

При приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій земельні ділянки передаються працівниками цих підприємств, установ, організацій, працівникам держаних та комунальних закладів освіти, культури, охорони здоров'я, розташованих на території відповідної ради, а також пенсіонерам з їх числа (ч. 1 ст. 25 Земельного кодексу України).

Судом встановлено, що ОСОБА_4 після смерті її батька - ОСОБА_6, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1, виданого 22.12.2014 р. у встановленому Цивільним Кодексом України порядку звернулась до приватного нотаріуса Хмельницького районного нотаріального округу з заявою про прийняття спадщини, внаслідок чого була відкрита спадкова справа 57101094 та отримано витяг про реєстрацію її в спадковому реєстрі.

Спадкове майно складається з земельної ділянки площею 1,96 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала ОСОБА_6 на праві власності, що підтверджено державним актом на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2, який було видано 11 березня 2002 року на підставі рішення 14 сесії Гвардійської сільської ради, Хмельницького району №9 від 18 травня 2001 р. та зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за НОМЕР_3.

Листом-зверненням від 12.07.2015 р. № 41/02-14 до відповідних уповноважених органів приватний нотаріус Хмельницького районного нотаріального округу., з метою оформлення свідоцтва про право на спадщину просила видати ОСОБА_4 витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку загальною площею 1,96 га, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, Гвардійська сільська рада, що належала померлому ОСОБА_6

При зверненні до управління Держгеокадастру у Хмельницькому районі Хмельницької області з відповідним нотаріальним запитом позивач отримала відповідь, що інформація в Державному земельному кадастрі України про земельну ділянку її батька відсутня.

Відповідно до п. 5, п. п. 7 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення " Закону України Про Державний земельний кадастр документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набуття чинності цим Законом, є дійсними.

Пунктом 2 розділу VII цього ж Закону встановлено, що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера, а у разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі на (місцевості), для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка раніше належала померлому ОСОБА_6 ОСОБА_4 було розроблено в 2015 році ОСОБА_7, який є сертифікованим інженером-землевпорядником та в установленому законом порядку включений до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників.

Відповідно до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051, позивач звернулась з заявою до Управління Держземагентства у Хмельницькому районі для проведення державної реєстрації земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на підставі розробленої ОСОБА_7 технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Однак, рішенням Державного кадастрового реєстратора Управління Держземагентства у Хмельницькому районі № РВ-6800127302016 від 23 червня 2016 р. ОСОБА_4 було відмовлено у державній реєстрації земельної ділянки, а також і у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру в у зв'язку з перетином її ділянки з ділянкою з кадастровим номером НОМЕР_4 (площа співпадає на 76,872%) та з ділянкою з кадастровим номером НОМЕР_5 (площа співпадає на 22,533%).

В ході додаткової перевірки даних та проведення аналізу на підставі листа управління Держгеокадастру у Хмельницькому районі Хмельницької області було встановлено, що власником земельних ділянок за кадастровими номерами НОМЕР_4 і НОМЕР_5 є ОСОБА_5

Судом встановлено, що на підставі рішення сесії Гвардійської сільської ради, Хмельницького району, Хмельницької області за № 1 від 17.07.2002 р. ОСОБА_5 було видано державний акт на право власності на землю щодо ділянки площею 1,95 га. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Гвардійської сільської ради, серія НОМЕР_6, зареєстрований 16.09.2002 р. в Книзі записів реєстрації державних актів на право приватної власності на землю за НОМЕР_7 (кадастровий номер ділянки НОМЕР_5).

На підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 13.03.2006 року, №2-1406, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_8, ОСОБА_5 було видано державний акт на право власності на земельну ділянку загальною площею 1,95 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Гвардійської сільської ради, серія НОМЕР_8, зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №010674300077 від 13.11.2006 р.

Земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_4, площею 1,95 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Гвардійської сільської ради та успадкована ОСОБА_5, належала на праві власності ОСОБА_8 за державним актом на право приватної власності на землю серії НОМЕР_9, виданим 16 вересня 2002 року на підставі рішення Гвардійської сільської ради, Хмельницького району, за №1 від 17.07.2002 р. та зареєстрованим в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за НОМЕР_10.

Судом встановлено, що рішенням Гвардійської сільської ради Хмельницького району від 17 липня 2002 р. №1 з додатком (протоколом розподілу земельних ділянок) ОСОБА_5 та її спадкодавцю ОСОБА_8 було надано дві земельні ділянки з подальшим оформленням Державних актів на право власності на ці ділянки, які повністю розташовувались - накладались на земельну ділянку її покійного батька - ОСОБА_6, яка на час прийняття зазначеного рішення Гвардійської сільської ради Хмельницького району від 17 липня 2002 р. №1 вже належала її батьку на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серія НОМЕР_11 виданого на підставі рішення сесії Гвардійської сільської ради від 18 травня 2001 року, за №9 та зареєстрованого в книзі записів державних актів на право приватної власності на землю від 11 березня 2002 року за НОМЕР_3.

Відповідно ж до ч. 5 ст. 116 Земельного Кодексу України в редакції, чинній станом на момент прийняття оскаржуваного рішення Гвардійської сільської ради Хмельницького району № 1 від 17 липня 2002 р., надання земельної ділянки, що перебуває у власності або у користуванні, провадиться лише після вилучення (викупу) її в порядку, передбаченому цим кодексом.

Відповідно до ч. 10 ст. 59 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування і мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Відповідно до ст. ст. 21, 378 Цивільного кодексу України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси, а право власності особи на земельну ділянку може бути припинене за рішенням суду у випадках встановлених законом.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 215 Цивільного кодексу України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 203 Цивільного кодексу України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам. Особа, яка вчиняє правочин, повинна маги необхідний обсяг цивільної дієздатності.

Судом встановлено, що прийняття оскаржуваного рішення Гвардійської сільської ради Хмельницького району № 1 від 17 липня 2002 р. відбулось з порушенням норм чинного законодавства, оскільки сільська рада фактично розпорядилась земельною ділянкою, належною на час прийняття цього рішення на праві власності її батьку, а від так було порушено право її померлого батька на земельну ділянку, внаслідок чого на даний час стала неможливою реалізація нею свого права на прийняття та оформлення права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, так як є неможливим визначити кадастровий номер земельної ділянки, що успадковується у зв'язку з перетином на 76,872% площі спадкової земельної ділянки з ділянкою НОМЕР_4, та перетином на 22,533% площі спадкової ділянки з ділянкою НОМЕР_5.

Незаконність рішення Гвардійської сільської ради Хмельницького району № 1 від 17 липня 2002 р. в частині надання земельних ділянок ОСОБА_8 та ОСОБА_5 за рахунок земельної ділянки, вже належної на той момент на праві власності її покійному батьку, тягне за собою і незаконність (недійсність) виданих в подальшому на підставі цього рішення - державних актів про право власності на землю зазначеним особам. Відповідно незаконним є й успадкування відповідачкою ОСОБА_5 земельної ділянки, право власності на яку було оформлене на підставі незаконного рішення Гвардійської сільської ради №1 від 17.07.2002 року.

До моменту отримання рішення державного кадастрового реєстратора Управління Держгеокадастру у Хмельницькому районі Хмельницької області від 23.06.2016 року № РВ- 6800127302016 про відмову у внесенні відомостей щодо земельної ділянки покійного батька позивача до Державного земельного кадастру, а також до моменту отримання відомостей про власника ділянок, з якими існує перетин, про існування оскаржуваного рішення Гвардійської сільської ради Хмельницького району № 1 від 17 липня 2002 р. та про фактичну передачу земельної ділянки, належної її покійному батьку, у власність іншим особам (ОСОБА_5, ОСОБА_8.) їй відомо не було. Не було про це відомо і її покійному батьку, оскільки належна йому ділянка фактично використовувалась ним у встановленому порядку та передавалась на умовах оренди для ведення сільськогосподарського виробництва.

Так, останній договір оренди земельної ділянки №1783а, від 25 березня 2009 року був укладений терміном на 10 років між її батьком - ОСОБА_6 та орендарем - фермерським господарством Пролісок . Даний договір оренди земельної ділянки був зареєстрований в Хмельницькому РВ ХРФ Центр ДЗК за 040974300033 від 02.04.2009 року, а його невід'ємною частиною є акт прийому передачі земельної ділянки від 06 квітня 2009 року.

Відповідно п. 37 даного договору перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи - орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору. Тобто даний договір діє до 25 березня 2019 року і за проміжок часу з моменту смерті ОСОБА_6, а саме: за 2015 рік, 2016 рік та частину 2017 року, позивач також відповідно не може отримувати орендну плату за вказаним договором із за неможливості оформити право власності на земельну ділянку її покійного батька - ОСОБА_6

Суд приходить до висновку, що слід визнати недійсним та скасувати державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_9, виданий на ім'я ОСОБА_8 на земельну ділянку площею 1,95 га, для ведення товарного сільськогосподарського господарства на території Гвардійської сільської ради, зареєстрований 16.09.2002 року в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю.

Визнати недійсним свідоцтво про право на спадщину, видане ОСОБА_5 за померлим ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_1 Державним нотаріусом Хмельницької районної державної нотаріальної контори за реєстр. № 2-1406 щодо успадкування земельної ділянки площею 1,95 га., належної померлому на підставі Державного акту про право приватної власності на землю серії НОМЕР_9, виданого 16 вересня 2002 року та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за НОМЕР_10.

Визнати недійсним виданий на ім'я ОСОБА_5 Державний акт на право власності на земельну ділянку загальною площею 1,95 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Гвардійської сільської ради, серія НОМЕР_8, зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №010674300077 від 13.11.2006 р.

Керуючись ст. ст. 10, 265 Цивільного процесуального кодексу України, ч. 1 ст. 125 Земельного кодексу України, ч. ч. 1, 2 ст. 203, ч. ч. 1, 3 ст. 215 Цивільного кодексу України, суд

вирішив:

позов ОСОБА_4 до Гвардійської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області за участю третьої особи без самостійних вимог - ОСОБА_5 про скасування рішення Гвардійської сільської ради Хмельницького району та державних актів на право власності на земельні ділянки задовольнити.

Визнати недійсним та скасувати державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_9, виданий на ім'я ОСОБА_8 на земельну ділянку площею 1,95 га, для ведення товарного сільськогосподарського господарства на території Гвардійської сільської ради, зареєстрований 16.09.2002 року в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю.

Визнати недійсним свідоцтво про право на спадщину, видане ОСОБА_5 за померлим ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_1 Державним нотаріусом Хмельницької районної державної нотаріальної контори за реєстр. № 2-1406 щодо успадкування земельної ділянки площею 1,95 га., належної померлому на підставі Державного акту про право приватної власності на землю серії НОМЕР_9, виданого 16 вересня 2002 року та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за НОМЕР_10.

Визнати недійсним виданий на ім'я ОСОБА_5 Державний акт на право власності на земельну ділянку загальною площею 1,95 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Гвардійської сільської ради, серія НОМЕР_8, зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №010674300077 від 13.11.2006 р.

Стягнути на користь ОСОБА_4 з Гвардійської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області судовий збір у сумі 640 грн.

Апеляційна скарга подається на рішення суду протягом 30 днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Хмельницької області через Хмельницький міськрайонний суд.

У разі проголошення вступної та резолютивної частини, означений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.

Повний текст судового рішення складено 14.06.2018 року.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Логінова С.М.

СудХмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення04.06.2018
Оприлюднено01.08.2018
Номер документу75577717
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —686/16885/17

Рішення від 04.06.2018

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Логінова С. М.

Ухвала від 04.06.2018

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Логінова С. М.

Ухвала від 28.09.2017

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Логінова С. М.

Ухвала від 07.09.2017

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Логінова С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні