Справа № 752/9925/17
Провадження № 2/752/1141/18
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
17.07.2018 року Голосіївський районний суд міста Києва
у складі головуючого по справі судді - Шкірай М.І.
за участю секретаря - Кравченко В.А.
за участю представника позивача - ОСОБА_1
за участю представника відповідача - Шевченко В.М.
розглянувши в судовому засіданні за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю молодіжний житловий комплекс Оболонь-комфорт про визнання незаконними нарахування за послуги з утримання будинку, споруд та прибудинкової території, суд -
Встановив
Позивач звернулась до суду із вказаним позовом, в якому просив
- визнати недійсним тарифу на утримання будинку, споруди та прибудинкової території для будинку за адресою: АДРЕСА_1, який встановлений розпорядженням КМДА № 738 від 17.05.2011 року;
- визнати незаконним нарахування за послуги з утримання будинку, споруди та прибудинкової території, які здійснювало Товариство з обмеженою відповідальністю молодіжний житловий комплекс Оболонь-комфорт в період з 01.01.2013 року по 31.12.2015 року власнику квартири АДРЕСА_1.
В обґрунтування позову позивач вказувала, що вона є власником квартири АДРЕСА_1, що підтверджується копією свідоцтва на право власності. Розпорядженням Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації № 887 від 27.06.2008 року затверджений Акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта Будівництво житлового комплексу по АДРЕСА_1 перша черга .
Відповідно до пункту 2 вказаного розпорядження експлуатуючою організацією фактично було призначено Товариство з обмеженою відповідальністю молодіжний житловий комплекс Оболонь-комфорт .
Позивач вказує, що між нею та відповідачем був укладений договір на надання послуг по утриманню будинків, споруд та прибудинкових територій.
Згідно п. 2 цього договору виконавець надає послуги відповідно до затвердженого (погодженого) рішенням органу місцевого самоврядування тарифу, його структури, періодичності та строків надання послуг, копія якого повинна була додана до цього договору.
У зв'язку з чим, ТОВ МЖК Оболонь-комфорт протягом всього періоду надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій здійснювало нарахування позивачу за тарифом, який міститься в розпорядженні КМДА №738 від 17.05.2011 року.
Позивач вказує, що розпорядження КМДА № 738 від 17 травня 2011 року державну реєстрацію в порушення Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади не проходило, а тому тарифи, які передбачені вказаним розпорядженням є недійсними, а розпорядження таким, що не набуло законної сили.
За таких обставин, позивач звернулась до суду і просить задовольнити позов.
Ухвалою Голосіївського районного суду міста Києва від 25.10.2017 року провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю молодіжний житловий комплекс Оболонь-комфорт в частині визнання недійсним тарифу закрито.
Представник позивача в судовому засіданні вимоги позову підтримав у повному обсязі та просив суд задовольнити позову з визначених у ньому підстав.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які затверджені Розпорядженням КМДА №738 від 17.05.2011 року ніким не скасовані, тарифи перед затвердженням їх КМДА, погоджувались всіма власниками квартир (громадські слухання) в будинку АДРЕСА_1, в тому числі ОСОБА_3, яка погодившись на тарифи, уклала Типовий договір про надання послуг з утримання.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідно до договору купівлі-продажу квартири від 01.06.2009 року посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Шкрібляк К.П. та зареєстрованого в реєстрі під № 559, ОСОБА_3 є власником квартири АДРЕСА_1 (а.с.8-11).
Розпорядженням Голосіївської районної в м. Києві ради № 887 від 27 червня 2008 року ТОВ МЖК Оболонь-комфорт визначено експлуатуючою організацією та зобов'язано в установленому законом порядку прийняти на обслуговування житловий будинок АДРЕСА_1.
Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) від 17.05.2011 року № 738 встановлено тарифи та структуру тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надаються суб'єктами господарювання по кожному будинку окремо для здійснення розрахунків із споживачами, в залежності від оплати останніми (не пізніше або після 20 числа місяця, що настає за розрахунковим).
01 червня 2011 року між ТОВ МЖК Оболонь-комфорт та ОСОБА_3 було укладеного типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, предметом якого є забезпечення ТОВ МЖК Оболонь-комфорт надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а також забезпечення відповідачем своєчасної оплати таких послуг за встановленим тарифом у строк та на умовах, що передбачені договором.
Тариф на утримання будинку, споруди та прибудинкової території для будинку за адресою: АДРЕСА_1, встановлений вищевказаним розпорядженням КМДА № 738 від 17.05.2011 року.
Статтею 7 Закону Украъни Про житлово-комунальні послуги в редакції, чинній на час існування спірних правовідносин, встановлено, що до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить, зокрема, встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.
Згідно зі ст. 14 Закону України Про житлово-комунальні послуги , ціни/тарифи на комунальні послуги та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій формуються і затверджуються центральними органами виконавчої влади, національними комісіями, що здійснюють державне регулювання у відповідних сферах, та органами місцевого самоврядування відповідно до їхніх повноважень, визначених законом.
Статтею 31 Закону України Про житлово-комунальні послуги в редакції, чинній на момент існування спірних правовідносин, закріпила, що порядок формування тарифів на кожний вид житлово-комунальних послуг другої групи (пункт 2 частини першої статті 14 цього Закону) визначає Кабінет Міністрів України. Виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів. Порядок доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад розробляється і затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства. У разі зміни протягом строку дії цін/тарифів обсягу окремих складових економічно обґрунтованих витрат з причин, які не залежать від виконавця/виробника, зокрема, збільшення або зменшення податків і зборів, мінімальної заробітної плати, орендної плати та амортизаційних відрахувань, підвищення або зниження цін на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси, виконавці/виробники проводять коригування встановлених цін/тарифів на житлово-комунальні послуги і подають на затвердження до органу, уповноваженого здійснювати встановлення таких цін/тарифів. При цьому перерахунок цін/тарифів може проводитися шляхом коригування лише тих складових структури цін/тарифів, за якими відбулися цінові зміни в бік збільшення або зменшення. При коригуванні додатково враховується компенсація втрат (або вилучення необґрунтовано отриманих прибутків) від застосування не скоригованої на зміну вартості окремих витрат ціни/тарифу в період до встановлення скоригованих цін/тарифів. Орган, уповноважений здійснювати встановлення цін/тарифів, зобов'язаний прийняти рішення про коригування тарифу не пізніше, ніж через 10 днів з дня отримання відповідного подання.
Порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 869 від 01 червня 2011 року Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги .
Вказаний Порядок визначає механізм формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і поширюється на суб'єктів господарювання всіх форм власності, які надають послуги, суб'єктів господарювання всіх форм власності, що спеціалізуються на виконанні окремих послуг, на умовах субпідрядних договорів з виконавцями, органи місцевого самоврядування, власників, орендарів житлових будинків (гуртожитків), власників (наймачів) квартир (житлових приміщень у гуртожитках), власників нежитлових приміщень у житлових будинках (гуртожитках).
Відповідно до 2 Порядку, тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням переліку послуг згідно з додатком до цього Порядку.
Послуги надаються з урахуванням встановленого рішенням органу місцевого самоврядування тарифу, його структури, періодичності та строків надання послуг. Копія такого рішення є невід'ємною частиною договору про надання послуг. Інформація про перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, їх вартість, структуру тарифу, його зміну з обґрунтуванням її необхідності доводиться до відома споживачів у порядку , затвердженому Мінрегіоном.
Рішенням апеляційного суду міста Києва від 19.04.2017 року по справі № 752/13133/16-ц задоволено позов Товариства з обмеженою відповідальністю МЖК Оболонь-Комфорт до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості по сплаті за житлово-комунальні послуги та стягнуто з ОСОБА_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю МЖК Оболонь-Комфорт , ЄДРПОУ 34891776, борг за надані послуги з утримання будинку та прибудинкової території за період з 01 січня 2013 року по 31 грудня 2015 року в сумі 13 627,29 грн., інфляційні втрати - 4 965,04 грн., три проценти річних - 687,62 грн., а всього 19 279,95 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 82 ЦПК України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Вказаним рішенням Апеляційного суду міста Києва встановлено правомірність нарахування Товариством з обмеженою відповідальністю МЖК Оболонь-Комфорт заборгованості за договором укладеним між сторонами 01 червня 2011 року.
Обставини, що вказуються позивачем, щодо відсутності державної реєстрації нормативно-правового акту, а саме розпорядження КМДА № 738 від 17.05.2011 року не є безумовною підставою для визнання незаконним нарахування за тарифом встановленим вказаним розпорядженням, оскільки вказане розпорядження не скасовувалось та недійсним не визнавалось.
Частиною 1 ст. 81 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
При зверненні до суду із вказаним позовом та протягом судового розгляду позивачем не надано належних та допустимих доказів незаконності нарахування з послуги з утримання будинку, споруди та прибудинкової території, яке здійснював відповідач, а тому суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позову.
Встановлені судом обставини і визначені відповідно до них правовідносини, якими спростовуються вимоги позивача підтверджуються дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи.
Судові витрати суд розподіляє відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 10, 12, 13, 76-81, 83, 141, 258, 263-265, 268, 273 ЦПК України, суд -
Вирішив
В задоволенні позову ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю молодіжний житловий комплекс Оболонь-комфорт про визнання незаконними нарахування за послуги з утримання будинку, споруд та прибудинкової території - відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва. До утворення апеляційних судів в апеляційних округах апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд міста Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення відповідно до вимог, встановлених ст. 353-356 ЦПК України.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2018 |
Оприлюднено | 01.08.2018 |
Номер документу | 75604845 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Шкірай М. І.